Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Maj 10, 2024 13:07

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 16, 2004 12:36 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 12:25
Prispevkov: 659
Probaj si pomagati s koti pod katerimi prihaja signal s satelitov (za Ljubljano in okolico-latituda 46, longituda 14):

Astra 2 28.5 E 35.3 stopinj
Astra-Sirius 19.2 E - 5E 36.8-36.3 stopinj
Thor 1 W 35 stopinj
Hispasat 30 W 21.9 stopinj

_________________
T2 na Telekom optiki


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 16, 2004 12:44 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Najbrž ima kakšen sosed satelitsko anteno, pa primerjaj na svojo parcelo.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 16, 2004 13:57 
Najprej hvala vsem za pomoč...

Preveril sem na kaj se mi odpira pogled... in imam dejansko na Jug odprto, sicer ni čistina vendar nekaj pa je.

Kakšen pa mora biti kot pod katerim je potrebno namestiti anteno? ker je od tega kota odvisna tudi odprtost proti jugu (hribi)

mogoče še nekaj kar je verjetno že bilo vprašano. Kako prideš do stopinje na katei leži satelit (npr. 30W), mislim kaj se vzame za izhdišče??

hvala...

PS: like I said in the past :) bodite nežni.... zaradi znanja ki sem ga sprejel v dveh dneh glede satelitskih anten mi bo raznelso betico :) :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 16, 2004 14:37 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 12:25
Prispevkov: 659
Predlagam da si instaliraš program SmwLink http://www.smw.se/smwlink/smwlink.htm ,vneseš Latitude 46, Longitude 14 ter pozicijo satelita, ostale parametre (azimut pozicijo, nagib-elevacijo antene, zasuk konverterja) pa izračuna program.
Na www.lyngsat.com pa poglej kateri sateliti te zanimajo

_________________
T2 na Telekom optiki


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 16, 2004 15:21 
Super programček... Tnx a lot...

Kolk nekje je pa po vaših izkušnjah ena realna meja pri lovlenju satelitov...

Sem mal sprobaval in sem vstavil 125.0°W za Galaxy 5 (želim kanal ESPN) in mi kaže da mora biti antena usmerjena v tla....!

Je možno da se določenih satelitov sploh ne da loviti al je to napaka pri mojih nastavitvah???!!?? :(


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 16, 2004 16:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Seveda določenih satelitov se ne da loviti-v najboljšem primeru lahko loviš nekje od 85° vzhodno do 61° zahodno. Meni uspeva od 75° vzhodno do 45° zahodno. Ameriške kanale tudi športne boš pa bolj težko gledal, ker ta dobri so v glavnem vsi kodirani, nekaterih pa seveda tudi teoretično ne moreš loviti. Drugače imaš pa na satelitu Telstar 12, lega 15° zahodno paket ESPN z kanali ESPN Brazilija, ESPN, ESPN 2, ESPN Latin Network, ESPN Pacrim Network in ESPN Atlantic Network. Frekvenca je 12.524 GHz V (SR 26470, FEC 3/4), signala je pa dovolj tudi za 90cm anteno. Problem je v tem, da je paket kodiran v Power Vu sistemu in bi se nanj moral naročiti po uradni poti

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited