Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Jun 16, 2024 4:45

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: satelitska napeljava v bloku
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 11, 2005 15:25 
pri nas na vikendu (3 nadstropja, 9 stanovanj) so investitorji montirali tudi sat anteno, krožnik je velik 90cm, ima dva lnbja (4 kanalni lnb) in je verjetno usmerjen proti astri in hotbirdu.

zdej me pa zanima kaj to sploh pomeni. investitorja nisem utegnil vprašat kakšna je napeljava, prav tako še nisem priključil tvja na vtičnico tako da se mi niti sanja ne kako in kaj. po moji zdravi pameti bi bila sat z dvema 4 kanalnima lnbjema kvečjemu za 4 uporabnike!
je pa še ena stvar sat naj bi bila priključena na skupni števec za elektriko, to inf, sem prejel. pol je verjetno vmes med samo sat že dekoder ali kako in to pol pomeni da se v vtičnico od antene priključi samo tv in sprejemaš nezaklenjene programe?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 11, 2005 17:13 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Dva štirikanalna LNB-ja (quattro=> 2 polarizaciji x 2 pasovni širini so skupaj 4 izhodi iz LNB-ja) se ponavadi priklopi na multiswitch z vsaj osmimi vhodi in nanj se priklopijo sprejemniki. In v vsakem stanovanju rabiš torej svoj sprejemnik, ki vsak zase iz multiswitcha dobi željenii signal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 11, 2005 19:31 
Citiram:
Dva štirikanalna LNB-ja (quattro=> 2 polarizaciji x 2 pasovni širini so skupaj 4 izhodi iz LNB-ja) se ponavadi priklopi na multiswitch z vsaj osmimi vhodi in nanj se priklopijo sprejemniki. In v vsakem stanovanju rabiš torej svoj sprejemnik, ki vsak zase iz multiswitcha dobi željenii signal.
zakaj pa pol ne moreta bit dva lnbja vsak samo z enim kanalom če je vmes razdelilec? aja pa zakaj zdej ko še nismo dogovorjeni kdo bo plačeval račun iz skupne elektrike, signala baje še ni? a rabi ta switch štrom za razdelitev signala? pač verjetno butasta vprašanja, samo se ne razumem na te stvari.

no se pravi dekoder moram pol še vseeno dokupit?
kaj kej svetujete, predvsem sem slišal da se da preko rs232 vhoda na nekaterih dekoderjih pol preko prenosnika odklepat programe in da se ne splača zajebavat s kodirnimi karticami ker se jih prvič pri nas ne dobi (razen za slo 1,2), poleg tega so pa drage in še omejen rok trajanja majo, torej za dva meseca na morju se ne splačajo?
Pa ne mi prosim težit da kršim zakon če vprašam kako se cenej skoz pride :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 11, 2005 19:45 
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 11, 2005 19:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
AHa, pod dekoder si ti predstavljaš sat. sprejemnik.

Sprejemnik vsekakor rabiš.
Večina satelitov oddaja v dveh polarizacijah (H in V), ter v dveh frekvenčnih pasovih (H in L). Na LNBju imaš štiri izhode, vsakega za po eno kombinacijo: HH, VH, HL in VL. Ker imaš dva LNBja, imaš vse te kombinacije podvojene.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 11, 2005 19:55 
Pa še to:ko bodo različni uporaniki gledali hkrati različne kombinacije se prerado zgodi,da pri takem sistemu kaka frekvenca ne dela.

Meni je vsekakor ljubša kombinacija,da bi imel vsak uporabnik do antene potegnjen svoj kabel in svoj dajzek....(nobenega skupnega štroma več)
Toda delovalo bi samo za 4(štiri) stanovanja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 12, 2005 9:09 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Imaš ti take?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 12, 2005 10:23 
@Sadjevec, hočeš reči, da če imaš tak multiswitch in na njega priklopljene lnb-je lahko dva različna uporabnika gledata različne transponderje na enem lnb ju?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited