Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 9:34

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nagravision 3 u "Ă°iru"
OdgovorObjavljeno: Če Sep 20, 2007 9:48 
Prošlo je puno vremena otkada je kodni sustav Nagravision 2 pao i pritom napravio velike probleme svojim vlasnicima - švicarskoj grupaciji Kudelski koja je i vlasnik sistema. Naime, kako vama zvuči reklama "imamo dobar sustav kodiranja, ali nažalost, sve platforme koje kodiraju u njemu dostupne su piratskim putem".

Slika

Ne zvuči ohrabrujuće, zar ne? Pa tako i nije neočekivana (a i ne smije biti) informacija iz naslova. Naime - prema najavama ali i prema informacijama iz brojnih drugih stranih medija, Kudelski u suradnji sa svojim klijentima kreće u masovnu operaciju koja se naziva Nagravision 3, a ona uključuje implementaciju novog, jačeg i boljeg sustava kodiranja ( u odnosu na Nagravision 2, dakako ) te zamjenu postojećih pretplatničkih kartica.

Prvi od paketa koji će promijeniti stare kartice u nove "Nagra 3" kartice je TV Cabo, a koji broji oko 350.000 korisnika svoje DTH usluge na Hispasat satelitima na 30° zapadno. Primjer TV Caba će slijediti i španjolski Digital + koji je takoĂ°er neslužbeno najavio koketiranje sa novim Nagra sistemom, a službenu potvrdu da će migrirati sa Nagravisiona 2 na Nagravision 3 dao je i poljski Cyfrowy Polsat koji je najavio i konkretne datume - zamjena kartica će započeti uskoro, a trebale bi biti završene tijekom iduće godine. Pošto Polsat broji više od 1.7 milijuna pretplatnika (što regularnih što prepaid) očigledno je da će zamjena kartica potrajati.

Neslužbeno saznajemo i da je Digi TV najavio svoj prelazak na Nagravision 3 kartice no bez konkretnih rokova. Njemački paket Premiere još uvijek se nije izjasnio oko prelaska na novi, sigurniji sustav kodiranja no ako se držimo logike, zamjena postojećih kartica za nove kvalitetnije je neizbježna - to je samo pitanje vremena.

Nagravision 3 je prema komentarima onih koji su već "ispitali" nove Nagra 3 kartice od portugalskog paketa TV Cabo potpuna nepoznanica. No slični komentari su se mogli čuti i za Nagravision 2 sistem kada je prvi puta predstavljen širokoj javnosti, a rezultat njegove nepoznanice vidimo danas - gotovo svi paketi u Nagri 2 su dostupni piratskim putem (izuzev nekih manjih kao što je Mediaset odnosno Mediaset Premium). Tako da će Nagra 3 svoje pravo lice pokazati tek s vremenom, ako se pokaže da je sustav napokon siguran u toj mjeri da će platforme koje ga koriste imati bezbrižan razvoj u dogledno vrijeme tada će klijenti Kudelskog biti itekako zadovoljni. Nezadovoljni bi mogli biti brojni korisnici emulatora koji u ovim trenucima, blago rečeno - uživaju u bezbroj kvalitetnih kanala koje nude dotične platforme.

Dakle, era sljedeće generacije kodiranja je krenula korak dalje - započela je sa Irdetom 3, potom je uslijedio Viaccess 3.0, a sada je na red došla i Nagravision 3. Tko je sljedeći?

(Sat Kurier / TV Cabo / Polsat / Broadband TV News)

vir; SateliTV


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 20, 2007 14:39 
ko jebe kudelskega pa njegovo kodiranje.

kokošarsko kodiranje prodaja.

ta nagra3 bo tud koncala enako kot nagra2.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 20, 2007 15:48 
Odsoten

Pridružen: Sr Apr 14, 2004 22:03
Prispevkov: 161
Da se ti besede pozlatijo! Mislim da vsi upamo tak ko ti, tak da držimo pesti da bo res tak. :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 20, 2007 17:01 
Jaz bi se odlocil za videogurd sistem ce bi bil na njihovem mestu...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 20, 2007 18:05 
Citiram:
Da se ti besede pozlatijo! Mislim da vsi upamo tak ko ti, tak da držimo pesti da bo res tak. :lol:
Se ne strinjam. Jst pa upam da čimprej zamenjajo kartice, da se lahko platforma Digi TV normalno razvija naprej....drugače bo vse propadlo
....manj naročniškega denarja...manj kanalov...manj novosti...itd


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 07, 2007 17:41 
Denis mislim oz. vem da se večina folka ki ima sat. sprejemnike in ima vsaj malo pojma glede tega ne bo strinjala s tabo, vsi si ne moremo privoščiti dragih naročnin in nevem česa-dosti moznosti u slo tudi ni da bi se "legalno"na kaj "pametnega" naročil oziroma paketi kot so total tv in podobni se ne bodo nikdar razvili kot je naprimer digital+ ali premier ker enostavno nimajo dovolj denarja in ga v vsakem primeru ne bodo imeli :roll: , tako da upajmo da se bo tudi nagra3 hitro "preluknjala"-en ptiček mi je povedal da ne bo dolga zima... :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 07, 2007 20:43 
Citiram:
...paketi kot so total tv in podobni se ne bodo nikdar razvili kot je naprimer digital+ ali premier ker enostavno nimajo dovolj denarja in ga v vsakem primeru ne bodo imeli :roll: :wink:
Kako pa ti veš, da se ne bodo nikdar razvili :?: Total tv pokriva in bo pokrival celotno ex-yu področje. Zdej mi pa povej če ni tu veliko potencijalnih naročnikov :?:
Denar pa pride z naročniki ne pa s tistimi ki gledajo zastonj
Ne upam si trdit, da se bo Total razvil kot digital plus, vsekakor pa lahko trdim da če bo "razbit" bo propadel, ker niti jaz ne bom plačeval več
Poglej Sky Italia v kaj se je razvila sedaj ko ni več razbita
Citiram:
.vsi si ne moremo privoščiti dragih naročnin in nevem česa-dosti moznosti u slo tudi ni da bi se "legalno"na kaj "pametnega" naročil
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 08, 2007 7:38 
Glede kvalitete paketa Sky Italia očitno nimaš pojma ker očitno ne razumeš italijansko in nisi bil nikoli deležen gledat tega paketa, jaz sem ga in ga bom še ker imaš resnično en kup zelo kvalitetnih programov od narave, dokumentarcov, muzike, športa, filmov itd.
To da nek paket pokriva bivšo jugo oz. balkan še ne pomeni da je kvaliteten, meni osebno se za tisto kar moraš plačat in kaj vidiš za to zdi absolutno predrag, mal si poglej cene drugih paketov kaj ponujajo pa boš štekal. :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 08, 2007 17:36 
Citiram:
Glede kvalitete paketa Sky Italia očitno nimaš pojma ker očitno ne razumeš italijansko in nisi bil nikoli deležen gledat tega paketa, jaz sem ga in ga bom še ker imaš resnično en kup zelo kvalitetnih programov od narave, dokumentarcov, muzike, športa, filmov itd.
Očitno ti ne znaš brati. Jst sem hvalil Sky italia. Za ostalo pa se mi ne da debatirat, ker očitno ti si pameten in jst nimam pojma :aplavz:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 09, 2007 15:12 
Ma kako Sky Italia ni "razbita" če jo pa ptiči na vejah zunaj gledajo z "sheringom" !? :lol:


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited