Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 17:39

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Octoshape App
OdgovorObjavljeno: To Feb 25, 2014 11:21 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
A kdo ve, zakaj je treba na računalnik namestiti Octoshape App, če hočeš streamati programe RTV SLO na Net-u? Sem namestl zadevo na PC, pa me Windows Firewall opozarja, da je zablokiral nekatere funkcije tega App-a, ker obstaja nevarnost, da kdo preko njega pride na moje domače omrežje oz. v PC. Je namestitev tega App-a varna ali ne?


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Octoshape App
OdgovorObjavljeno: To Feb 25, 2014 11:56 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Octoshape rabiš za predvajanje.
Ker gre za P2P komunikacijo, ti mora firewal omogočati "vidnost" v omrežju.
Aplikacija je po mojem vedenju varna in jo imam nameščeno


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Octoshape App
OdgovorObjavljeno: To Feb 25, 2014 13:06 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
In kaj je boljš: P2P, ki ga uporablja RTV-4D ali HLS, ki ga uporablja T-2 na T-2 TV2go?

_________________
Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Octoshape App
OdgovorObjavljeno: To Feb 25, 2014 13:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kako sploh gre to vse skupaj, zakaj sploh P2P, mar niso routerji in swiči tako narejeni, da en strim iz RTVja delijo poljubno gledalcem?
Pri videu na zahtevo je seveda drugače, tam je P2P dobra rešitev. Samo kaj če si na ponudniku, ki ti računa promet, v takem primeru je ponujanje tovrstnega softvera brez opozorila v bisrvu kraja, kradejo tvojo povezavo.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Octoshape App
OdgovorObjavljeno: To Feb 25, 2014 14:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
ta RTV jevska 4D pa kaj ti jaz vem kaj vem kaj še vse so podn od podna... štekanje in kvaliteta na višku... bolje, da si sam snemaš pa na YouTube daješ po potrebi zaklenjeno in adijooo :mrgreen:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Octoshape App
OdgovorObjavljeno: To Feb 25, 2014 15:18 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Če prav razumem gre pri celi stvari za Peer-To-Peer način deljenja Video in Audio vsebin? A je to potem podobno Torrent načinu?


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Octoshape App
OdgovorObjavljeno: To Feb 25, 2014 16:52 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Podobno....

Če zelo poenostavim, več kot bo uporabnikov gledalo neko vsebino, več si jo bo delilo in ti boš imel več pasovne širine. Torej boljšo kvaliteto.

Klasičen stream bo z večanjem števila uporabnikov, ki gledajo isto vsebino zasedal vse večjo pasovno širino strežnika. Ko bo presežena kritična točka se bo strežnik sesul.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Octoshape App
OdgovorObjavljeno: To Feb 25, 2014 17:23 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ampak pri IP-TV pa ni tako, v vozliščih imajo repeaterje, ki en strim is headenda delijo naprej. Glede napak na trasah pa so že naši domači modemi in DSLAMi v centralah tako pametni, da ponovijo okvarjeni paket brez da nadlegujejo strežnik. Ne vem zakaj ne bi mogel RTV delati po tem principu - no verjetno vem, če bi bil to splošno dostopen mehanizem, bi vsakdo lahko imal svojo TV že s hitrejšo ADSL povezavo.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Octoshape App
OdgovorObjavljeno: To Feb 25, 2014 18:21 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
v času OI je vse štekalo da je bilo veselje, ljudje so vriskali ko pri medaljah... pred meseci ko sem testiral HBBTV je tudi štekalo pa sem gledal oddaje ki jih nihče tisti čas ni gledal :mrgreen:
Kvaliteta je bila pa tko boga da to ni res...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Octoshape App
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 26, 2014 4:43 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
Citiram:
Ampak pri IP-TV pa ni tako, v vozliščih imajo repeaterje, ki en strim is headenda delijo naprej. Glede napak na trasah pa so že naši domači modemi in DSLAMi v centralah tako pametni, da ponovijo okvarjeni paket brez da nadlegujejo strežnik. Ne vem zakaj ne bi mogel RTV delati po tem principu - no verjetno vem, če bi bil to splošno dostopen mehanizem, bi vsakdo lahko imal svojo TV že s hitrejšo ADSL povezavo.
Saj lahko RTVSLO uvede FTA dvb-c preko telekom (zelenega) vlakna (in bi bili not vsi programi, ki sedaj oddajajo na dvb-t + kakšen doplačljiv) pa me zanima če si pripravljen plačat 5€ optičnega dodatka na RTV položnici.

_________________
Slika


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited