Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 21:36

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 50 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 17, 2008 21:43 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Meni je rekel le o Cryptoworksu, ker sem si za vsak slučaj že rezerviral eno :lol:

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 17, 2008 23:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:

ORF HD 1 začne z oddajanjem šele 2. junija.
Zanimivo, SES Astra, ki bo program oddajala, pojma nima kaj se bo na transponderjih dogajalo :) .

Sem mislil, da stvar deluje na proslulo Nagro, pa dela tudi na Crypto, torej bomo lahko gledali. :)
Nikjer pa ne piše v katerem sistemu bodo oddajali?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Apr 18, 2008 15:26 
Začetek oddajanja ORF 1 HD je kot smo že povedali 2.junija.
Na začetku maja bodo imeli interne teste. Že maja pa bodo začeli z testnimi videji in oznako programa, da bodo imele trgovine kaj za pokazati.
Citiram:
gestern gab bei der ORS Roadshow TV08 in Wien der technische Direktor des ORF Hr. Peter Moosmann den 2. Juni 2008 als Sendestart fĂĽr ORF 1 in HDTV ĂĽber ASTRA bekannt.
Anfangs Mai finden interne Tests statt. Bereits im Mai wird auch begonnen, Testvideos und eine Kennung für den Handel abzustrahlen, damit die Geräte im Geschäft bereits eine Testsequenz zeigen können.
Vir: blog.ors.at/

Pa še malo off-topic podobno bi lahko naši naredili v RTVSLO DVB-T MUXU da bi vključili oznake komercialnih programov ter bi predvajali njihove promoje (razen seveda če niso spet prestavili predviden začetek oddajanja komercijalnih TV programov v RTVSLO DVB-T MUXU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Apr 18, 2008 18:10 
Citiram:


Pa še malo off-topic podobno bi lahko naši naredili v RTVSLO DVB-T MUXU da bi vključili oznake komercialnih programov ter bi predvajali njihove promoje (razen seveda če niso spet prestavili predviden začetek oddajanja komercijalnih TV programov v RTVSLO DVB-T MUXU)
V SLO muxu misliš da bodo delali reklamo za POP TV :?: :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Apr 18, 2008 18:23 
Citiram:
V SLO muxu misliš da bodo delali reklamo za POP TV :?: :lol:
To bi bila v bistvu bolj reklama za slovenski DVB-T, glede na to da vsi čakajo na začetek oddajanja komercialnih TV programov preko DVB-T (tudi trgovci).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Apr 18, 2008 18:51 
Zakaj le ne bi delali reklame, če bodo zaenkrat pod njihovim okriljem?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Apr 18, 2008 19:07 
Ma jst sem dobil občutek da RTV SLO ni najbolj vesela vstopa komercialnih TV postaj v svoj mux....zato (spet moj občutek) zavlačuje njihov prihod.

Nekako je prisiljena jih vzet v svoj mux, ker trenutno je samo eden. Drugače pa so komercialne postaje predvidene za drugi mux

To je moje mnenje. Mogoče se pa motim


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Apr 18, 2008 21:36 
Odsoten

Pridružen: Sr Jul 27, 2005 13:36
Prispevkov: 589
Verjetno so vmes tudi finančni pogoji. Komercijalke verjetno nočejo kriti stroškov pri oddajajnju, saj nimajo od le tega skoraj nič koristi, ker nas je samo nekaj deset, ki lahko to spremljamo.

Sem pa nekje že napisal, če hočejo narediti pravo reklamo za DVB-T, naj ponudijo nek poseben program, ki se bo videl samo na ta način. Samo tako, se bodo ljudje odločili za prehod. Tako je pa samo neka daljna prisila, na katero bodo ljudje gledali skozi prizmo denarnice. Kar je tudi res.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Apr 18, 2008 22:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Saj bo en zlo poseben program, parlamentarni, posebno v času volitev bo zelo zanimiv, saj bo na njem kup enih zanimivih obrazov redko videnih na ostalih programih. :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 19, 2008 11:06 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Kot sem že napisal, komercijalke očitno nimajo kakega (velikega) interesa z oddajanjem prek DVB-T.
RTVSlo ima delujoče DVB-T oddajnike.
Na komercijalkah, pa je da svoj H.264 signal spravijo do RTV-ja.
Ker jim oddajanje prek DVB-T predstavlja zgolj strošek, nimajo kake posebne želje za oddajanje v MUXu.
Verjetno bi pričeli takoj, če bi jim RTV dala na uporabo MUX zastonj.

Sicer se strinjam, da bi nek novi program pomenil vzpodbudo za nakup sprejemnika, ampak dvomim da je RTVSlo to zmožen.
Že sedaj se na dveh TV programih polovico časa vrtijo "video strani".

Zato bi bilo bolje, da se RTV odloči za takojšnje oddajanje v HD (720p) in preskoči fazo SD. Seveda je razumljivo, da vsi viri programa ne bi bili v HD kvaliteti.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 50 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited