Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 0:16

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 45 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Beijing 2008
OdgovorObjavljeno: So Avg 09, 2008 13:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Velika večina evropskih držav je prav zaradi olimpijskih iger na satelitih začela oddajati svoje nacionalne programe v visoki ločljivosti oz. HD kvaliteti. Seveda je več ali manj vse kodirano, no na srečo so tu Arabci oz. njihov satelit Badr 4 na legi 26° vzhodno. Na frekvenci 11,958GHz H (SR 27500, FEC 3/4) je namreč začel oddajati program Beijing 2008, ki ima za nameček še angleški ton. Pravkar smo si lahko ogledali plavanje naše Sare Isakovič, v dopoldanskem času pa tudi naše kolesarje in veslače. Sicer pa na tej frekvenci lahko spremljamo še Melody Zen, HD Visio TV 1 in Luxe TV HD.

Naj kdo sproba pa pove, če mu dela OK..men mal nagaja slika..ne vem pri kolesarstvu je blo Ok, zdej pa mal trza oz. ne gre gladko pri hitrih premikih kamere..jebenti pa kodeki....Core AVC, ki mi drugače dela Ok je tu tut mal zatajil...bom sprobal zdaj še z DBViewerjem, ker tole mam z ALT DVBjem zdej...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Beijing 2008
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 10, 2008 12:20 
Citiram:
na srečo so tu Arabci oz. njihov satelit Badr 4 na legi 26° vzhodno. Na frekvenci 11,958GHz H (SR 27500, FEC 3/4) je namreč začel oddajati program Beijing 2008, ki ima za nameček še angleški ton. Pravkar smo si lahko ogledali plavanje naše Sare Isakovič, v dopoldanskem času pa tudi naše kolesarje in veslače. Sicer pa na tej frekvenci lahko spremljamo še Melody Zen, HD Visio TV 1 in Luxe TV HD.

Naj kdo sproba pa pove, če mu dela OK..
Jaz tega ne vidim. Signal sicer naj bi bil za silo, ampak ni ne slike ne tona. Ne vem, zakaj ne. Isto je tudi z vsemi ostalimi programi na tem transponderju.

Vidim pa Beijing Olympics na istem satelitu na 12,169 GHz V. Na tem transponderju imam nasploh nekoliko močnejši in kvalitetnejši signal, sprejem je pa dober, le tu in tam zelo redko slika za trenutek zamrzne. O kvaliteti HD bi pa težko kaj rekel, ker imam samo navaden SD TV.

S sprejemom iz vzhoda je pri meni nasploh problem. Nekje pri Astri 2 se vse konča. Nisem še ugotovil ali je napoti bližnje drevo, žleb, ...

Aleš


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 10, 2008 18:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
dej povej s čim to gledaš...jaz ujamem na obeh frekvencah v redu...maloprej sem si ogledal košarko ZDA: Kitajska z ameriškim komentarjem..aleluja Arabci :D
če imaš blizu drevo bi znal biti to problem...a na 7° zahodno greš lahko pogledat...tam imaš Al Jazeero HD...mislim da imajo čisto isti program kot tale na Badru, sam logo imajo svoj gor...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 10, 2008 22:45 
Citiram:
dej povej s čim to gledaš...
Sprejemnik Clarke-Tech C-Tech HD 5000-C, televizor Gorenje Exclusive CTV 632 TTX, motor SG2100A, LNB nek single z 0,2 dB (nisem si zapomnil firme in modela, sedaj pa nisem na tisti lokaciji, da bi pogledal), neka stara offset parabola 95 cm v navpični smeri in 85 cm v vodoravni smeri.
Citiram:
če imaš blizu drevo bi znal biti to problem...
Hja, tam nekje je, ampak nisem še utegnil narediti analize, pri katerem satelitu točno gledano od zahoda proti vzhodu bi naj začelo povzročati probleme. In ali slučajno ne bo že prej povzročil problemov bližnji žleb, stena (malo verjetno) ali sosednja hiša (tudi malo verjetno). Motor sem si namreč namontiral komaj prejšnjo nedeljo, prej pa to ni bil relevanten problem. Se pa zna to z drevesom tudi kaj spreminjati s časom. Trenutno je namreč obloženo z jabolki, kakor ni bilo še nikoli, in so veje zelo povešene. Ko bomo čez nekaj tednov jabolka pobrali, oz. bodo popadala dol, zna biti kar drugače.
Citiram:
a na 7° zahodno greš lahko pogledat...tam imaš Al Jazeero HD...mislim da imajo čisto isti program kot tale na Badru, sam logo imajo svoj gor...
Na zahod mi ni problem iti, gre vse do 45W. Bom preveril v četrtek, ko spet pridem tja.

Aleš


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 10, 2008 23:41 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
potem bi skoraj moral to ujeti, če ne bi bilo tega jabolka :lol:
Jaz imam na zahodu češnjo, kateri listi mi povsem onemogočajo sprejem od 37,5° zahodno in naprej..šele jeseni ko popadajo je OK...razdalje je pa enih 10m od antene...saj če bi jo zgoraj mal pomanjšal bi še šlo :lol:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 10, 2008 23:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Meni iz Badra tudi ne potegne, signal na SS2 na meji (signal je, poskenira včasih, slike nikoli), na Twinhanki pa pod mejo.
(120cm klasika)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 11, 2008 7:58 
Meni je še vedno tale najboljši...Al Jazzera HD na 7W (12283 V, 27500 3/4)...
http://shrani.si/?26/IH/lkkS8DH/screenshot1.jpg

Tako pri 7 W kot pri 26 E je dovolj signala z 105 cm Gibertini ( okoli 6.5-7 db z DM800, nekje pri 5 db je meja).

Humaxboy


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 11, 2008 19:18 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
slika na Jazeeri je slabša in se fajn vidi na 50inčni plazmi kockanje pri hitrjših scenah...na BADRu je tip top in mislim da Jazeera s tu pobere sliko, ki jo dodatno skompresira in nalepi svoj logo...sem mislu da majo več dnarja pa tut oni šparajo...zihr so bli na dopustu na Gorenjskem :lol: :lol: :lol:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 11, 2008 20:10 
Na madžarski M2 HD, ki oddaja FTA preko HB-ja pa ste pozabili.

Frekvenca
12128 H 27500


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 11, 2008 21:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
nismo pozabili, samo maĂ°arsko pa res nič ne zastopim :D

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 45 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited