Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 0:31

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 45 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 14, 2008 12:09 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Se poplnoma strinjam - dosti bolj se mi dopade slika 720p kot pa 1080i.

Je pa res, da bo nekomu drugemu lažje gledat kakšen drugi format ( vsak ima svoje mnenje, tak da me ne rabite takoj vsipovprek napast )

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 14, 2008 12:23 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ne gre za lažje gledat, 720 vrstic je povsem dovolj za več kot 2m zaslon na razdalji 3m. Potem je pa še varianta matematične povečave slike, da se ne opazijo pike zaslona (kot pri LCD projektorjih), ta varianta pa bi bila super do preko 3m zaslonov. Do takrat je torej 720 dovolj, sicer pa človek tako velikega ekrana ne more spremljati, tako da je roko na srce, že 720 preveč, 1080 pa že norost, da ne omenjam prepletanja.

Sicer pa, dajte eno od teh slik v naravni velikosti na vaš monitor in skušajte ugotoviti, na kateri razdalji vidite prvo pomanjkljivost, neostrost. Pri meni je to približno na razdalji diagonale slike, torej 720p je na 3m razdalji vsaj zame dovolj za 3m ekran.

Sori ker sem moral tole napisati že 100tič.


Sem pa zadnjič dal snemati komplet ORF1 HD od polštirih ponoči, do mislimda 17h. V Altu sem nastavil nedelujočo kombinacijo kodekov, da se procesor ni mučil, in vse se je lepo posnelo, vsaj upam tako. Pri gledanju se namreč stvar predvaja upočasnjeno, vsakih nekaj sekund pa preskoči, kot da bi hotel predvajalnik ujeti realni čas. Na disku je bilo cca 100 komadov 1G velikih .ts fajlov, vsi so se vsaj začeli predvajati.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 14, 2008 23:08 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Citiram:
Od kje ti ta podatek o 960 x 1088 ? Oddajajo menda v 1080i H.264 cca. 9MBit/s bitne, več kot na Badru....moram preveriti..

In poglej kaj lahko gledaš non stop zvečer na Badru...samo testno slikico...zelo zanimivo..

[/img]
imaš prav kar se tiče posnetkov..saj cepec jaz zakja pa bi nucali še BADR :lol:
Torej posnetke si lahko ogledamo samo na NIlesatu...šparajo pa res noro..resolucija je taka kot je Tehnicni omenil...jebela cesta spet ima prav :lol:
bitna hitrost pa je samo 8Mb/s in kombinacija je ne najboljša slika...bodo morali k Avstrijcem na dodatno izobraževanje, prav tako kot Madžari, pri katerih je bitna sicer večja kot 12MB/s kar je nekaj več kot pri ORFju samo slika je katastrofa...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 15, 2008 23:04 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Še dve sliki
Atletika trava

Trava je prav neverjetna, predfiltriranja ni opaziti, tudi gladki enakomerni deli slike kot je atletska steza, so brez kock, migotanja.., tako da kot kaže H.264 vendarle lahko naredi brezhibno statično sliko.

Atletika total


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne So Avg 16, 2008 1:07, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 15, 2008 23:09 
@Tehnični
Boš se sedaj učil nemški zaradi ORF 1 HD ? :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 16, 2008 0:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
mokis, učil se bo arabsko, da jih bo pol podučil kaj je to HD slika :lol:
Očitno je tudi na BADru zdaj vse skupaj za en drek...zgleda da so samo prvi dan imeli tko kot se zagre :twisted:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 16, 2008 1:14 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 16, 2008 7:34 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Ali nič ne pogrešate naših domačih komentatorjev, ko gledate OI na drugih kanalih? Zna biti prav hecno.... (boleče) :evil:

Gledal sem prenos tenisa Safina-Janković.
Do sedaj nisem vedel, da je to mogoče: komentator mi je bil bolj zoprn od Žibrata. Tudi za radijski prenos je bil preveč gobčen.

Ne moreš verjet....

Še dobro, da obstajajo Streami od BBCja na 28...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 16, 2008 10:48 
Se navadiš oz ga enostavno preslišiš važna je le kvaliteta slike.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 16, 2008 12:53 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Na HD kanalu ni težav s kometatorji. :mrgreen: Pa še slika je tiptop. Zato pa pravim, da boljše morda ne bo nikoli več.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 45 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited