Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 19:43

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 66 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 57 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: z
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 03, 2008 20:13 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 23:16, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 03, 2008 23:41 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Načeloma je vsak ojačevalnik dober, manj kot je selektiven (kanalski), bolje je. Pa ne previsoko ojačanje, saj to ničemur ne služi. Pri 10m dobrega kabla je 13dB (enostopnejski ojačevalnik) dovolj, 36dB na sobni pa totalna bedarija, saj vse kar je čez 10dB lahko samo škoduje.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 12, 2008 0:13 
Da nadaljujem mojo zgodbo:

Ja, danes sem dobil tega Siemensa HD1 Combo iz Avstrije in ga takoj priklopil na eno majhno anteno na podstrešju.
Ko sem dal, da mi avtomatsko poišče programe, mi je najprej našel samo štiri avstrijske. Seveda je bila slika čista, kadar je bila, ampak vsake tolko časa mi je zmrznila, pa tudi glas je štekal. Občasno pa tudi slike sploh ni bilo in napisalo se je, da ni signala. Zato sem takoj pomislil na tisti moj stari ojačevalec, ki sem ga že omenjal. Priklopil sem ga blizu antene na podstrešju in takoj opazil razliko.Vsi avstrijski programi brezhibno čisti in tudi glas brezhiben.
Nato sem še enkrat spustil skozi avtomatsko iskanje programov v upanju, da mi najde še kak slovenski program. In res mi je našel še ostale programe . Tako mi lovi sedaj SLO 1,2,3;POP TV; Kanal A; Tele M;ORF 1,2,2b; ATV, skratka 10 programov, kjer je res brezhibna slika. Našel mi je tudi TV3, ampak ni slike ??
Tako, da vam lahko zaenkrat zagotovo potrdim, da je sprejemnik DVB-T za ta denar res dober in mi ni žal, da sem ga kupil.
Pogrešam mogoče še samo kak hrvaški program, ki mi ga zgleda ta antena ne lovi.
Drug teden bom verjetno še nabavil dva NLB-ja, jih zmontiral na obstoječ Totalov sat.krožnik in še stestiral DVB-S sprejemnik. :wink: , pa vam še povem kaj kasneje o tem .


Na vrh
   
 Naslov prispevka: z
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 12, 2008 19:02 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 23:16, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 12, 2008 21:15 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Ja, super, če deluje dobro, se bomo potrudili dobit kak kos in ga sprobat še v različnih koncih Slovenije, na različnih frekvencah.
Cena je pa res zakon ( in meni nerazumljivo nizka ) , podobno kot je bil Pace-ov HD sprejemnik ponujan že za 99 EUR, pa ga kljub temu nihče ni prodajal.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 12, 2008 21:40 
Odsoten

Pridružen: Pe Feb 06, 2004 12:02
Prispevkov: 462
Jaz sem ga plačal malo dražje (139EUR + poštnina 24 EUR), danes priključil in na brzino poskeniral ter pregledal menije, vtis je odličen.
Da ima le nemski in angleski jezik, je pac treba vzeti v zakup.

Ni mi jasna le ena stvar - Astrini HD kanali se sprejemajo normalno, TVSlo HD s Šanc pa ima le zvok. Mogoče se bom moral še malo poglobit v škatlo ...

_________________
Orbitron SX-10 3.1 m (87.5E - 61W)
Fracarro Blu920+ (360°)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 12:19 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: Po Jan 19, 2004 20:30
Prispevkov: 485
Pace-ov HD sprejemnik so ene ja...a,
zariba pogosteje od tomosa :D

Citiram:
Ja, super, če deluje dobro, se bomo potrudili dobit kak kos in ga sprobat še v različnih koncih Slovenije, na različnih frekvencah.
Cena je pa res zakon ( in meni nerazumljivo nizka ) , podobno kot je bil Pace-ov HD sprejemnik ponujan že za 99 EUR, pa ga kljub temu nihče ni prodajal.

Primož PINOSAT

_________________
Alergičen na športne kanale


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 13:59 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Citiram:
Pace-ov HD sprejemnik so ene ja...a,
zariba pogosteje od tomosa :D
[/quote]

A je TOMOS kdaj zaribal? :roll:

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 21:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Meni nikoli, pa sem ga (prvega avtomatika) iz kupa premoga potegnil, razdrl, mal nafriziral, naredu števec obratov (in hkrati kilometrov) na 10 LED, ki so se vrtele v krogih, vsak krog 20km/h, vsaka LEDka 2km/h. Še dobro se spomnim, da sem v tretjem obhodu prišel nekaj čez polovico, torej nekaj čez 50km/h.
Ups, tole pa ne sodi semle, pa naj vseeno bo, zaradi nostalgije.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 13, 2008 22:04 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
He, he, jaz ga imam še zdaj v garaži, letnik 1980, dela kot urica.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 66 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 57 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited