Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 0:20

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 143 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 515 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 02, 2010 22:50 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nič ne štekam, česa torej nima, kar imajo drugi?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 6:49 
Odsoten

Pridružen: To Jun 01, 2004 15:06
Prispevkov: 258
Torej je Mercator sforsiral uvedbo AAC kodiranja? :shock:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 7:44 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Po Wikipediji je vse tole isti šmorn, saj gre za sinonime
Citiram:


Očitno je bilo že v osnovi nekomu v interesu, da vse skupaj tako zakomplicira, da se da nategovati in služiti.
Pri konkretnem sprejemniku bomo pa verjetno morali počakati do prvega oddajanja v AC3 in AAC v 5.1 obliki, ko bomo videli, kaj smo kupili - podobno kot pri ostalih sprejemnikih in TV-jih. To zna biti ob kakem novoletnem koncertu čez 5 let. :(
Vsaj v centralni MuxA bi lahko vtaknili vse 3 nacionalne radie, vsak bi oddajal v svojem sistemu, 1 v AAC, 2 v AC3, 3 v AAC 5.1


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 8:36 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Citiram:
Torej je Mercator sforsiral uvedbo AAC kodiranja? :shock:
Zakaj bi Mercator imel kaj s tem. Ko se je začel DVB-T, marsikoga ni zanimal DVB-T. Tudi sedaj noben ne uvaža sam, ampak jih kupujejo pri naših uvoznikih.
V bistvu od teh, ki so sedaj po trgovinah, na začetku in takrat, ko se je stvar uvajala, ni bilo nikogar niti blizu, sedaj, ko imajo lažje delo, so se pojavili razni uvozniki, ki prej niso vedeli, kaj so antene.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Zadnjič spremenil pinosat, dne Če Jun 03, 2010 18:55, skupaj popravljeno 3 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 9:09 
Citiram:
Citiram:
Torej je Mercator sforsiral uvedbo AAC kodiranja? :shock:
Zakaj bi Mercator imel kaj s tem. Ko se je začel DVB-T, Mercator ni imel pojma kaj je to DVB-T, saj jih tudi sedaj ne uvažajo sami, ampak jih kupujejo pri naših uvoznikih.
V bistvu od teh, ki so sedaj po tregovinah na začetku in takrat, ko se je stvar uvajala, ni bilo nikogar niti blizu, sedaj, ko imajo lažje delo, so se pojavili razni uvozniki, ki prej niso vedeli, kaj so antene.

Primož PINOSAT
BRAVO SE ABSOLUTNO STRINJAM


Na vrh
   
 Naslov prispevka: SiDIGI DT-12
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 11:13 
Na kratko:
pretvornik podpira vse zahtevane standarde (in še več) za sprejem digitalnega signala.
AAC kodiranje ni "sforsiral" Mercator, ampak AAC deluje na MUXB, ki pa trenutno oddaja samo na treh odddajnikih (mislim, da Slavnik, Ljubljana in Pohorje).
Ko bo SLO pokrita tudi z MUX B, bo pretvorniku vseeno, kateri sistem bo sprejemal, lahko pa tudi ročno izbirate kanale (ali frekvence), ki jih želite shraniti v spomin pretvornika.
Lep pozdrav
Nejc Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Mercatorjev Si-DIGI
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 12:11 
Sem uporabnik omenjenega pretvornika (Si-DIGI DT12). Moram povedati, da zadeva deluje zelo OK. Sedaj uporabljam že dva, enega imam na vikendu (relacija Ptuj-Lendava), tam zadeva deluje na sobno anteno super, dobi, avstrijce, hrvate, pa seveda slovenske programe. Doma sem bolj v luknji, kjer je bil sprejem slabši, pa sem poiskal pomoč pri pooblščenem servisu, kjer so mi pomagali rešiti težavo, odštel sem 15 EUR za zunanjo anteno in zadeva deluje.
Sem pa malce razočaran nad nekaterimi komentarji. Pogledal sem si zadeve, ki jih punuja gospod PINOSAT, ki se oglašuje tudi na tem forumu. V seznamu skladnih pretvornikov (DIGI nalepka) ima ta gospod tudi en model, sem si ogledal njegovo spletno stran, in tam piše cena 99EUR. Sedaj me pa zanima, v čem je njegov boljši za razliko "celih 50 EUR"
Za ta denar sem jaz dobil dva, pa še delujeta OK.
Bine


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 12:57 
Odsoten

Pridružen: So Mar 06, 2004 22:43
Prispevkov: 489
Bine, lepo da si tako zelo zadovoljen z uradnim servisom. Prav lepo od tebe, da si se potrudil registrirat in napisat tole lepo zgodbo. Takih strank, kot si ti, si vsak monter oz. prodajalec lahko samo želi. :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 13:08 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pa smo tam, eni se že 2 leti mučijo najti dobro delujoč sprejemnik, uvažajo majhne količine, se mučijo z dobavitelji, potem pa pride en aberveznik in kupi kontejner sprejemnikov - na pol na pmet, in če ima srečo je zmagal, po forumih pa trosi objave iz katerih izhaja, da je do sedaj uvažal banane.
Tako je in težko bi bilo drugače.

@SAS Celje
Lepo je, da se uvoznik oglasi in skuša razjasniti pojme. Daj enemu od forumašev, ki se za silo spozna, en sprejemnik in ti bo on pisal objave po forumih, niso te stvari za nepoznavalce. Tvoje objave namreč ne morejo pomagati niti poznavalcem, kaj šele stari mami, ki je pravkar kupila sprejemnik.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Si-digi
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 13:11 
Zadeva je kupljena in deluje. Ne vem kaj bi še več komentiral. Na koncu smo potrošniki tisti, ki damo nekakšno oceno, jaz sem zadovoljen, nekateri pač ne.
Bine


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 143 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 515 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited