Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 11:00

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 93 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 16 7 8 9 10 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 03, 2012 9:38 
Bom odgovoril kar sam na svoje vprašanje. Naložil sm od Xoro HRT 7500 firmware in je kot sem slutil daljinc neuporaben in scart izhod je sedaj vcr vhod. Sedaj bom poizkušal s kakšnim univerzalcem in sporočim ugotovitve.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 03, 2012 13:21 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Citiram:
Ali ve kdo mogoče če je xplore DVB-T PR 3265 sprejemnik kompatibilen s temi firmwerji.
Citiram:
... Naložil sm od Xoro HRT 7500 firmware in je kot sem slutil daljinc neuporaben in scart izhod je sedaj vcr vhod ...
Zdaj je kar je, ne moreš kar tako nalagat FW, če se daljinec in priključki sprejemnikov ne ujemajo popolnoma, pa čeprav imata oba kompatibilen softver.
Domnevam, še imaš sliko :?: (preko HDMI) na tv-ju in se je vse ustavillo pri začetem zaslonu za nastavite, potem je rešitev univerzalni daljinec (npr. Meliconi), kot si že sam ugotovil.
Ker boš težko našel kode za "strongove klone", razen če nimaš doma kakšnega Logitech Harmony daljinca - išči najprej pod kodami za Strong SRT 81x0.
Citiram:
Meliconi Fully 8 (starejši model) Slika, in novejši model Meliconi Control 100/300/500 Slika, prodajajo v Mercator Tehniki, oba pa imata MEMO oz. programibilne [F]unkcijske tipke - za izvajanje več ukazov naenkrat.

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 03, 2012 19:46 
Daljinec imam meliconi control tv (je sigurno starejši model) sliko na tv kot sem že prej malo čudno povedal dobim iz vhoda scart ker sta se funkciji scartov zamenjali (TV je sedaj INPUT in VCR pa OUTPUT). Bom poskušal vnest kodo od xoro sprejemnika (http://www.china-ballast.com/dbview.aspx?id=562360) pa da vidimo kaj se zgodi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 09, 2012 13:16 
Odsoten

Pridružen: Po Jul 12, 2010 22:35
Prispevkov: 15
Ali ima kdo kakšen dober software za T-102 ? Obstoječi občasno zmrzuje in vrže ven zelen ekran , da potem rabi reset .


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 16, 2012 11:35 
Citiram:
MAXIMUM T-102 FTA in alternativni softver


Slika SlikaSlikaSlikaSlikaSlika


Maximum T-102 FTA: originalni softver (Soft.ver. 166127.91104.1 - brez slovenskega OSD)*, uradna stran proizvajalca, znaèilnosti - letak (.pdf)
*V sprejemniku, prinesenem direkt iz trgovine, je bil namešèen poslovenjen soft.ver. 166127.00207 (slika).

Slika SlikaSlikaSlika

Maximum T-102 PVR: originalni softver (Soft.ver. 268074.00901.1 - slovenski OSD), uradna stran proizvajalca
Izboljšan model* (daljinski upravljalnik ima namenski tipki za snemanje) z možnostjo snemanja na USB medije.
*dopolnjujeta dodatni funkciji; predvajalnik (DivX in MKV) filmov in PVR (snemalnik) z zakasnjenim predvajanjem (timeshift).


Ta sprejemnik je dosegel, do sedaj, eno od najnižjih prodajnih cen za DVB-T sprejmnike z MPEG-4 pri nas, seveda èe smo nakupovali po akcijski ceni, kajti redna cena zanj znaša v povpreèju nekje okrog 65 €.
Citiram:
Citiram:
najnižja cena, Maximum T-102 FTA - 43,81 € (s kartico E.LECLERC)

Vir: E.LECLERC virtualni katalog - str.4 (velja od 09.06.10 do 20.06.10)
Èe je to Strong klon, je vsekakor trenutni zmagovalec kategorije cena/zmogljivost. Nadgradiš na PVR in ima vse, kar rabiš.
Nekdo bo rekel, "koliko denarja, toliko muzike". Na prvi pogled, gre res za skromen sprejemnik z majhnim naborom dodatnih funkcij (namenjenih predvajanju glasbe in ogledu fotografij), ki enako dobro lovi dvb-t signal v primerjavi z sorodnimi sprejemniki - vendar obstaja rešitev, nadgradnja z alternativnim softverom, ki bo maksimalno izkoristil njegove zmogljivosti.
Že dolgo je znano dejstvo, da je možno v Maximum T-102 naložiti softver od drugega sprejemnika (iz iste družine "Strong in kloni" in obratno), konkretno od Xoro HRT 7600 (.pdf), ter tako aktivirati dodatne funkcije.
Citiram:
Cela paleta OEM sprejemnikov (v ohišjih z razliènim dizajnom, z enakimi zunanjimi prikljuèki in daljincem), ki vsi podpirajo MPEG-4 SD/HD in HE-AAC 2.0 zvok - imajo za osnovo isto platformo, zgrajeno okrog MStar procesorja MSD7828 in :arrow: generièen software;

Strong SRT 8100 / Strong SRT 8110

UNITED DVBT9070

XORO HRT 7500

Maximum T-102 FTA

CLINT DT-1

Telsey DTFREE HD

Vivax DVB-T 410

ABEO AB-T1110

TELESystem TS6511 HD

Si-Digi DT-1 HD
Navedeni sprejemniki imajo vsi enake matiène plošèe ter seveda posledièno tudi tunerje - vse ostalo je odvisno od vašega antenskega sistema ter pokritosti s signalom na vaši lokaciji.
Veè podrobnosti o posmeznem sprejemniku lahko preberete, v testu posameznega modela, na hrvaški spletni strani HDtehnike in na APEKovem forumu.
Vsak izmed njih ima napake, npr. ne znajo preklapljati med 4:3 in 16:9 formatom/razmerjem slike, se ne znajo prižgati s timerjem (kar zna vsak VCR), s prikazovanjem podnapisov diviksov in podobno (nezmožnost internega dekodiranja DTS zvoka - ven pride preko S/PDIF izhoda, ni podpore za NTFS datoteèni sistem). To izveš šele po nakupu, saj ne piše v specifikacijah. Dobro je to, ker uporabljajo generièen softver in imamo tako možnost izbire, da v svoj sprejemnik naložimo softver od drugega modela ter tako pridemo poceni do boljše naprave.

Maximum T-102 FTA, Clint-DT1 in Telsey DTFREE HD, so trije sprejemniki, za katere vem, da je na njih mogoèe softver menjavati po želji - nadgrajuješ in vraèaš nazaj originalni softver.(Žal ne na Strong-u SRT 8100, zaenkrat ni vrnitve nazaj na originalni softver, potem ko smo ga nadgradili z alternativnim.)* EDIT [28.08.2010]
Citiram:
na STRONGU 8100 sem imel sw od XORO 7600 in sem ga zdaj nagradil z novim SW-jem od sprejemnika ABEO AB-T1110 in dela super, èe pa hoèeš nazaj sw od XORO 7600 pa tudi gre, ker sem probal.
EDIT [08.09.2010]
Citiram:
Moj DTFREE HD je spet Xoro :lol: Pot je šla tako, da sem moral najprej naložiti software od Maximum T-102 (edini software ki ga je sprejel), potem pa sem dal gor Xoro. (lahko daš kar hoèeš) Tako kot je napisal Borchi72.
POZOR! Pri tem igranju z razliènimi softveri je potrebna previdnost. Lahko se zgodi, da vam daljinec ne bo delal, ali v najslabšem primeru se sprejemnik ne bo veè zagnal in s tem posegom vam seveda preneha tudi garancija. Èe ne veš kaj delaš, potem prste stran, drugaèe pa RTFM oz. berite opozorila v rdeèem in vse kar delate, poènete na lastno odgovornost.


Dobar dan,imam Maximum T-102 HD sa sof.
Slika


ovde sam nasao drugu vrstu sof,skinuo,prebacio na USB i uradio sve onako kako pise,i sada Maximum nece da se upali,da li ja nekako mogu sada i kako da vratim na fabricko podesavanje da bude na starom sof. posto kada sam pokusao da ubacim ovaj vas nisam uspeo,sada nece ni da se upali. . hvala..


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 21, 2012 22:40 
Da li moze neka pomoc ??


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 27, 2012 22:40 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Pri nadgradnji programske opreme lahko pride tudi do napake (poškodovana datoteka), garancije za njih ni (tudi s strani proizvajalca), ker ni mogoče pri postopku nadgradnje vsega predvideti (npr. slab flash čip, napaka pri postopku programiranja - predčasna prekinitev).

Ă

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 02, 2012 18:06 
Cao,opet nece :(
Da li ti mozes da mi detaljno objasnis kako treba da uradim sve,potrebna mi je pomoc,nisam lepo razumeo neke korake posto sam iz Srbije :/

Prebacio sam MTC_MSD7828_DH2836.AP na USB [ne razumem ono za root,da li treba da napravim nov folder na USB-u sa imenom "root" pa da tu prebacim MTC_MSD7828_DH2836.AP] ovako:

Slika

ili treba nesto drugo,nisam razume taj postupak.

I posle samo treba da pritisnem dugme MENU pa zatim brojeve 1 pa 4 pa 7 pa 8 pa 9 pa 0 i da sacekam 3 minuta. . .

Problem je u tome sto ja kada pritisnem dugme na daljinskom upravljacu "Standby" Maximum se ne upali,moram da ga palim na dugme ON/OFF koje se nalazi na panelu.
MOLIM ZA POMOC,HITNO MI JE POTREBNA VASA POMOC!
Hvala.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 04, 2012 20:16 
Pozdrav. Mene zanima na koje vse spremenike gre Xoro HRT 7500 software?
I da li gre na opticum hd t90. Hvala.


Zadnjič spremenil Dj_Jelak, dne Če Jan 17, 2013 19:41, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 11, 2012 15:36 
Zdravo!

Zanima me, kateri od teh tunerjev okoli Mstar čipa se še dajo kupit sedaj?
Ali je že kaj boljšega na trgu?

United klon z Abeo softverjem mi je dve leti OK delal, včeraj pa je šel rakom žvižgat.


P.S.: Nekaj sem našel...
Katerega od teh naj vzamem?
http://pinosat.ruf.si/index.php?route=p ... ory&path=1

ali tole?
http://www.akcija.si/synaps-hd-mpeg-4-d ... -4796.aspx


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 93 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 16 7 8 9 10 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited