Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Jun 16, 2024 11:25

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 143 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 16 7 8 9 1015 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 19:30 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Kaj pa mux B z Mirkovice na k54? Ă

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 19:55 
Tudi jaz se čudim da nimam signala z Sljemena.O kakšnih ovirah res ne bi govorl ker jih nimam.Drugače pa imam tudi signal na k54 vendar je za par procentov šibkejši kot na k30 zato mi slika zelo kocka.Sedaj imam pa problem ker sem pa izgubil naš mux iz k64.Se pravi da bom izgleda potreboval še eno anteno.ne vem pa kako bi povezal dve P-2845 DTT-G anteni, kateri imata v sebi vgrajen ojačevalec?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 20:02 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Za Mirkovico raje uporabi boljšo uhf anteno, ki ima na višjih kanalih 16 in več dB ojačanja. Ojačevalec ti samo nadomesti izgube v kablih, koristni signal je pa samo tist z antene. Glede na to, da boš dobil v prihodnje vsaj 8 Hr. programov, se splača dat par 10 € več. :mrgreen:

Npr.: DVB-T antena DTX-92F že za okol 30 €.

Sicer pa bosta kmalu naša muxa A (k45) in B (k64) tudi na Plešivici pri Žužemberku, tko da bo morda za južno smer dovolj ena antena, pa boš dobil vse Slo in Hr. programe. 8) Proti severozahodu pa obrneš drugo anteno za avstrijce (oddajnik Dobrač, k24).

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 20:50 
hmm, tale antena je zelo dolga...a obstaja kakšna krajša za Mirkovico,tam do 1,5 metra?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 21:42 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Jaz bi nekaj podobnega rabil za MUX B s Pohorja, ker je signal zelo šibak (kockanje) ali pa ga sploh ni.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 22:36 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Citiram:
Tudi jaz se čudim da nimam signala z Sljemena.O kakšnih ovirah res ne bi govorl ker jih nimam...
Slika
[dvbtmap.eu]

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 23:19 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
hmm, tale antena je zelo dolga...a obstaja kakšna krajša za Mirkovico,tam do 1,5 metra?
Vse maš na tistmu sajtu, kjer je link na anteno...

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 23:36 
Sicer ne vem kateri je ta hrib ampak potem pa mora bit to razlog da nimam signala z Sljemena....

@R@v3Sp@c3: katero iskrino anteno mi priporočaš(dolžine max 150cm) za nemoten sprejem Mirkovice?Aja pa še to....A bojo mogoče hrvati Mirkovico še kaj ojačal?Potem recimo mi ne bi bilo potrebno iskat boljše antene....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Sep 25, 2010 10:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Obrni se kar na lastnika strani oz. monterja Matjaža iz okolice NM, ki ima tist online shop "Antene Zupančič", on je profi. Ima tudi forum za vprašanja, pa vprašaj, kaj priporoča... Madonca, sam mal treba posrfat no! :wink: Sem mu že dost reklame naredu, recimo, k je Dolenjc. :mrgreen:

BTW: Mirkovice verjetno ne bodo več pojačali, ker so tam že pred mesci izklopili analogne programe in naj bi bla digitala že na glavnem stolpu. Edino sprejem muxa B bo zaradi nižjega kanala mal boljši na k44, če ga bodo v bodoče prestavl. Kanal 54 je menda samo začasen?!

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Sep 25, 2010 10:58 
Odsoten

Pridružen: Pe Feb 06, 2004 12:02
Prispevkov: 462
Takole, malo reporta še z mojega hriba. :lol:

Sem tudi sam upal, da bo Mux A na 25. kanalu padel notri takoj po zamenjavi s K42, ampak stanje je žal še vedno "žalostno". Kvaliteta signala je boljša kot prej ampak vseeno ni "lock"-a.
Špekuliram, da to pravzaprav sploh še ni dokončno stanje, saj dvomim, da so OiV uspeli v enem tednu zamenjat digitalni oddajnik na glavnem stolpu, kjer je bil prej analogni HRT2.
O tem sem skoraj prepričan še zato, ker sedaj občasno uspem gledat Mux B na K48, dosedaj ga nisem uspel in sem mislil, da gre večinoma za zbirko signalov s Slemena in "Svete Gere". Sedaj vidim, da je "lock" malo bolj levo od Trdinovega vrha.
Imam še dodaten problem - močan analogen signal La9 iz kontra smeri (praktično 180 stopinj).

_________________
Orbitron SX-10 3.1 m (87.5E - 61W)
Fracarro Blu920+ (360°)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 143 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 16 7 8 9 1015 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited