Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Maj 21, 2024 11:11

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 171 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 918 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 02, 2012 15:39 
Končno. Eksperimentalno oddajanje muxa C (K53) in muxa E (K28) s Sljemena je spet v zraku.
Slika

PS1: Kot je bilo napovedano, mux C je zalaufal tudi z Ivanščice na K21. Mux E bi mogel iti v SFN s Sljemenom na K28, vendar še ni pravega signala.

Slika

PS2: Zelo hitri kadri, da človek ne ve, kaj bi posnel. Kaj pa je z luno narobe? :roll:

Slika
PS3: Ja, hiter kader od sijajne lune do njenega izginotja. Elipsa od lune :D. Seveda, črni rob zgoraj in spodaj. Hrvatje se še ne morejo tega znebit :wink:.

PS4: Tukaj je še posnetek, ki se suče http://www.youtube.com/watch?v=TXnqbYJGUkQ Luna je okrogla 8).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 02, 2012 21:48 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
@rdarko
A gre demo reel v 720p (HD) al kar v SDju?
ali lahko zajameš/posnameš košček .TS in ga nekam uploadaš?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 03, 2012 9:35 
@yunnowho
Gre za SD. To mi sicer v tem momentu ni toliko pomembno, kolikor pač najine slutnje s konca februarja letos, da bodo možne določene težave s sprejemom signala. O tem več, ko pridem domov.

Mimogrede, testni signal mux E z Ivanščice dela na K56. Torej zaenkrat nič od SFN s Sljemenom na K28. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 03, 2012 22:44 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kaj pa Učka, na glavnem stolpu trenutno ni zaznati nič.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 04, 2012 8:50 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Učka naj bi bla zalaufala v tem mesecu z R&S od 2.6 kW. Ă


Zadnjič spremenil yunnowho, dne Sr Jul 04, 2012 10:00, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 04, 2012 9:33 
Učka - nekje je pisalo po 1.7. To pomeni od 2.7. dalje :). Ne vem pa, če se je to nanašalo na začetek oddajanja ali pa šele na montažo.

Mislil sem nekaj napisat glede sprejema z Ivanščice in Sljemena, pa ne vem, če bi komu kaj pomagalo. Z anteno se nisem kaj dosti ukvarjal, da bi kaj bolj na fino nastavljal. Bah, če vse drugo laufa, bi moglo tudi to. Roko na srce, pričakoval sem več. Na kratko:

Sljeme sedaj dela maksimalno (vsaj tako so mi merodajni sporočili) in kakšnih sprememb ni za pričakovat. Glede na prejšnje stanje bi po vsej logiki pri meni sedaj moglo biti veliko boljše, ampak ni. Kvaliteta signala se je izboljšala le za cca. 10%. Sprašujem se, kakšen sprejem bojo imeli tisti, ki ostale muxe s tega oddajnika sprejemajo na meji ali malo nad.
Ivanščica je eno veliko razočaranje. Sprejem sicer pri meni laufa na obeh kanalih (21 in 56), kar ni nobena modrost na 35 km oddaljenosti, ampak glede na sprejem signalov ostalih DVB-T muxov s tega oddajnika, je razlika v kvaliteti očitna. Osebno ne verjamem, da se bo sprejem kaj dosti izboljšal, ko se s teh začasnih kanalov preide na oddajanje v SFN s Sljemenom.

Pričakujem, da se kdo javi in napiše svoje izkušnje. Sicer pa nekateri DVB-T sprejemniki registrirajo jakost DVB-T2 signala in se lahko ugiba, kako bo s sprejemom. CT modeli in Homecast T3100 znajo. Moje izkušnje so, da pod 50% jakosti nimaš kaj iskat na DVB-T2.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 04, 2012 9:57 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
@Rdarko:
Sporoči katero QAM modulacijo uporabljajo, kateri FEC, GI...
ker je sprejem kvalitete primarno odvisen od teh parametrov, jakost je sekundarnega pomena.
Glede jakosti bi pa bi čez palec rekel: zdi se mi da bodo oddajniki za mux C in E po moči manjši od onih za A in B.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 04, 2012 10:20 
Ni nobenih sprememb, glede na prejšnje stanje (glej mojo sliko v sporočilu z dne 20.12.2011). Ta Faval, ki ga trenutno imam v uporabi, ne zna prikazat teh podatkov. Samo PIDe.

Skendy piše:
Test programi su kodirani prema H.264 normi (MPEG-4). Za emitiranje DVB-T2 se koristi modulacija 256 QAM, 32k nosilaca, zaštitno kodiranje CR 2/3 i zaštitni interval GI 19/256. Za zaštitu od pogrešaka DVB-T2 koristi LDPC (Low Density Parity Check) i BCH (Bose-Chaudhuri-Hocquengham) kodiranje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 04, 2012 15:36 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Citiram:
Za tiste, ki čakate informacije za Mirkovico - vklop je predviden šele v II. fazi.
Uh, slaba. Druga faza bo šele 1. 9. 2013. Tretja julija 2014.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 05, 2012 1:56 
@Kosinus
Ja, res. Skendy mi je potrdil informacijo, ko sem se zanimal še za Ličko Plješivico, ki je tudi predvidena v II. fazi.
Se še spomniš na tiste "romantične" čase iz leta 2009, ko so vklapljali Mirkovico in ne dolgo za tem Ličko Plješivico... Stal sem poleg sprejemnika pri vklopu enega in drugega oddajnika … Prav me je zanimalo, kateri bo boljše potegnil. Mirkovica me je postregla samo z manjšo jakostjo signala, Lička Plješivica pa je zadevo še pojačala ter dodala kvaliteto. Sva poročala o tem sprejemu na enem drugem forumu.8)
Ja, K36 (mux C) ter K34 (mux E) na DVB-T2. Bomo videli kako bo to laufalo. Za K36 dvomim, da bo pri meni kaj, ker mi s strani prileti v anteno signal z Ivanščice (mux D), magari je vertikala in bo sprejem moten. K34 je za enkrat fraj. Potrudil se bom, da boš med prvimi obveščen :D . Hrvatje itak zamujajo 2 dni z informacijami :wink: .

@yunnowho
Raspitao sam se malo kod djelatnice u jednoj maloj Pošti odmah ovdje preko grane, da li ćemo i Slovenci moći kupiti dekodersku karticu ili prijemnik s karticom ili će to biti rezervirano samo za Hrvate. Osim toga, rekao sam, čuo sam i za nekakav e-sandučić i da će mi poštari nositi poštu ako to budem želio. Rekla mi je, da su te stvari odgoĂ°ene do daljnjega i da za sada nemaju nikakvih informacija te da će se o tome vjerojatno više znati negdje krajem ljeta. :wink:

Morda bo za nekatere tukaj zanimiva še informacija iz hrvaškega OIVa, ki sem jo te dni prejel!

…, putem medija biti ćete na vrijeme obaviješteni kada ćemo proraditi sa HD programima.

Ni kaj, bo še vesela jesen (in HlaDna zima). :wink:


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 171 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 918 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited