Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Apr 29, 2024 6:37

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 171 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 718 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 01, 2012 7:26 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
1.faza je izvedljiva le če bo OiV šel v predelavo obstoječih analognih oddajnikov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 10, 2012 21:36 
Citiram:
1.faza je izvedljiva le če bo OiV šel v predelavo obstoječih analognih oddajnikov.
Danes sem od kompetentnih preverjal stanje na Sljemenu, ker se je na moji lokaciji sprejem v tolikšni meri izboljšal, da lahko brez težav sprejemam testni DVB-T2 signal. Mimogrede sem povprašal tudi za tvojo trditev, za katero pravijo, da ni točna oz. ne drži. :roll:
-------------
Zanimivo je, da na Sljemenu že kar nekaj časa niso nič mrdali, pri meni pa se je kvaliteta signala zvišala za 10x. Pravijo, da bi naj to bila propagacija. Jaz pa pravim, da je edino možna bujna vegetacija, ker ta njihova "propagacija" konstantno pri meni traja že dobrih 14 dni. Pričakujem, da z glavnega stolpa ne bom imel težav s sprejemom. :wink:

Med časom se je zgodila le ena sprememba in sicer namesto programa 3030 je sedaj na programski listi 3040. Na kodiranih programih se po vsej verjetnosti nekaj dogaja, na nekodiranih pa ni video in avdio signala. EPG ni za videti.
Spodaj pa je primer, kako nekateri sprejemniki registrirajo DVB-T2 signal (brez dvojke). A kdo mogoče ve za kakšen sprejemnik s SLO menujem, ki podpira tudi DVB-T2? Da vas vidim.8)

Slika

Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 11, 2012 6:17 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Potemtakem so že imeli naročeno opremo že davno prej.
Namreč že v obrazložitvi podaljšanja roka je navedeno, da dobavitelj ne more zagotoviti opreme prej kot v 70 ih dneh.
Od 29 februarja do 1.maja pa je 60 dni.
In to je brez računanja običajnih zamud.

No, verjetno je "olajševalna okoliščina, da je OiV d.o.o in da najbrž temu primerno niso potrebni javni razpisi, kot v Sloveniji. Ti namreč zaradi postopkov in pritožb zavlečejo vse skupaj lahko tudi na leta ........


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 11, 2012 7:23 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Citiram:
Citiram:
1.faza je izvedljiva le če bo OiV šel v predelavo obstoječih analognih oddajnikov.
Danes sem od kompetentnih preverjal stanje na Sljemenu, ker se je na moji lokaciji sprejem v tolikšni meri izboljšal, da lahko brez težav sprejemam testni DVB-T2 signal. Mimogrede sem povprašal tudi za tvojo trditev, za katero pravijo, da ni točna oz. ne drži. :roll:
-------------
Zanimivo je, da na Sljemenu že kar nekaj časa niso nič mrdali, pri meni pa se je kvaliteta signala zvišala za 10x. Pravijo, da bi naj to bila propagacija. Jaz pa pravim, da je edino možna bujna vegetacija, ker ta njihova "propagacija" konstantno pri meni traja že dobrih 14 dni. Pričakujem, da z glavnega stolpa ne bom imel težav s sprejemom. :wink:

Med časom se je zgodila le ena sprememba in sicer namesto programa 3030 je sedaj na programski listi 3040. Na kodiranih programih se po vsej verjetnosti nekaj dogaja, na nekodiranih pa ni video in avdio signala. EPG ni za videti.
Spodaj pa je primer, kako nekateri sprejemniki registrirajo DVB-T2 signal (brez dvojke). A kdo mogoče ve za kakšen sprejemnik s SLO menujem, ki podpira tudi DVB-T2? Da vas vidim.8)
Kateri sprejemnik pa imaš da ti pokaže te 3000-tke?
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 11, 2012 7:34 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 11, 2012 12:56 
Sprejemnik zagotovo podpira T2. To, da je pripeljan z nekega odpada na Madžarskem, nima nobene zveze. Le staro zobno krtačko sem mogel uporabit za čiščenje kontaktov. :)

Da bi oddajali v T načinu je nemogoče, saj bi moj CT zagotovo registriral vsaj delček kvalitete in ne samo jakost. Razen tega, imate zgoraj (1. stran - 5.2.) prilimano sliko od nekega Hrvata, kjer je razvidno, da gre izključno za DVB-T2 oddajanje.
Morda je hakeljc v izbiri regije??? Ampak s Tajvanom, Kitajsko in Bangladešom si nimam kaj počet, ker K53 niti nimajo na seznamu. Problematična je tudi Norveška, kjer lahko poskeniram le K5-K41 z vmesnimi K13-K20, tako da mi ostaneta le Evropa in Nemčija K5-K69. :(

Zvečer bom resetiral sprejemnik in na novo zagnal iskanje, pa še kaj poslikal. Morda pridemo do kakšne ugotovitve, zakaj je temu tako. :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 11, 2012 15:43 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Demodulatorski čipi za DVB-T2 so večinoma pin in SW združljivi s starejšimi za DVB-T. Mogoče je proizvajalec STB uporabil novejše čipe, ker so bili v tistem trenutku cenejši ali enostavnejše dobavljivi. Ker je firmware STB-ja ostal enak, potem ne kaže dodatnih podatkov o DVB-T2, TS pa vseeno dobi in ga lahko dekodira in kaže.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 11, 2012 23:31 
Ne, ne gre. Ne avtomatsko in ne ročno. Dvojka se ne prikaže. Najbrž drži to, kar pravi @peterdoo.
Spodaj je razvidna trenutna jakost in kvaliteta signala na moji lokaciji, ki ju sprejemnik ne zna ali noče izračunati oz. napisati na ekranu. Da prideš do nekih % je potrebno pač iti peš. Zadeva že spada pod smešno stran digitalizacije. :)

Škoda, a sprejemnik tako lepo zna barvno ločit digitalni signal od analognega. Analogni signal je namreč svetlomodre barve, digitalni pa zelene.

Slika
Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 12, 2012 7:19 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Gledano skozi proces, da prideš do slike in tona, ko enkrat dobiš ven TS je sama modulacija DVB-C/T/T2 stvar preteklosti oz. brezpredmetna.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 12, 2012 23:43 
@yunnowho
OK. Hvala za obrazložitev. Jasno mi je marsikaj. Sicer se ne strinjam, da se na kodiranih 300X programih nič ne dogaja, ker imam drugačne informacije. Po mojem mnenju, A in V PID nista "zastonj" v info prikazovalniku.
Glede CT pa si malce narobe razumel, a nič hudega. Nobeni CTji (kr. za Clarke Tech sprejemnike), ki so trenutno na trgu, še ne premorejo T2 signala. Jaz sem samo reagiral na mnenje @Tehnični. Mislil sem in komentiral predvsem to, da če bi se oddajalo samo v T načinu, bi moj CT takšen signal (tudi kvaliteto) s Sljemena zagotovo zaznal na K53. Zaznal pa je samo jakost. Ker pa gre izključno za DVB-T2 oddajanje je to čisto nekaj drugega. Mislil sem, da boste malo mućnuli z glavo in skušali ugotoviti, za kateri sprejemnik tukaj gre ter mi pomagali pri izračunu % za S in Q :D , glede na zgoraj prilimano sliko. Pa nič od tega.

Neimenovani sprejemnik s svojimi režami vsekakor omogoča gledanje tudi kodiranih programov.
Mogel bi razumeti nekaj. Vztrajam na tem, da za enkrat ostane tako. Sicer je na forumu vsaj 5 ljudi, ki vedo za kateri sprejemnik gre … :wink:

Še pred 14 dnevi sem imel samo 1-2 črtici kvalitete, kar nekako odgovarja tistim 4% na sprejemniku 7-BOX HD decembra lani, ko še nisem mogel poskenirat frekvenco. Mimogrede, avgusta ga spet dobim za teden dni, ko moji Italijanosi gredo na dopust, pa bom lahko primerjal. Sicer pa bo takrat verjetno kaj bolj konkretnega v zraku in bom lahko kaj več napisal. Pa še signal z Ivanščice bi naj bil v zraku. Sedaj, ko mi Sljeme z oddajanjem DVB-T2 signala nudi le 1/3 tistega, kar mi ponuja na DVB-T, če gledam na kvaliteto signala, je vsako spuščanje v podrobno analizo sprejema in specifikacije kateregakoli DVB-T2 sprejemnika še prezgodnje. 8)

P.S.1. In ne omenjaj več po nepotrebnem sprejemnik CT. Murglja na SF že hvata panika, ker spet ima novejši sprejemnik CT, ki pa tokrat, žal, ne podpira DVB-T2. :)

Koliko test programa ( slika )? Jesu li to oni "programi" označeni brojkama? Dali STB sa dvb-t tjunerom to može poskenirati? Registrira li takav STB uopšte te signale? Hvala puno.


P.S.2. Zaradi grmenja sem mogel izklopit vse iz elektrike. Po ponovnem vklopu, ugotavljam, da "v štartu" nimam več SLO menuja.

A dež gre kot "sto mater". Kakšne propagacije neki ... ? :|

Slika


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 171 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 718 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 70 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited