Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 16, 2024 23:07

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 171 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 818 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 13, 2012 11:40 
Odsoten

Pridružen: Pe Feb 06, 2004 12:02
Prispevkov: 462
Citiram:
Glede CT pa si malce narobe razumel, a nič hudega. Nobeni CTji (kr. za Clarke Tech sprejemnike), ki so trenutno na trgu, še ne premorejo T2 signala.
Samo v info vsem, prihaja CT 6600 SST2 v roku 7-8 tednov, imam obljubljenega ...

_________________
Orbitron SX-10 3.1 m (87.5E - 61W)
Fracarro Blu920+ (360°)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 13, 2012 11:48 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
To je neki Vikingško skandinavski sprejemnik :) garant OldSkul ve kateri je to ;-) Pa saj nima veze, v kratkem bo poplava teh DVB-T2 kant kot je blo včasih za SD mpeg4.

Slišal sem, da baje pri sprejemnikih obstajata dva DVB-T2 "podstandarda":
- full DVB-T2 compatible receivers in pa
- DVB-T2 lite receivers, ki naj bi v oskubljeni verziji neznal vseh drobnarij, ki jih je DVB-T2 standard zmožen.
... in s tem naj bi mnogo prišparali pri ceni sprejemnikov.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 13, 2012 12:10 
:)
To je to.:wink:
http://etvm.hu/index.php/en/product-gui ... -t2-detail


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 13, 2012 13:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
Slišal sem, da baje pri sprejemnikih obstajata dva DVB-T2 "podstandarda":
Seveda, o tem smo že pisali in je enako kot pri S2. Pri obeh je vprašanje, če bu tahuda varianta sploh kdaj prišla v uporabo, razen S2 za profi namene, z izjemo višjih frekvenc (24 ali koliko že GHz). Podobno je z AAC, ki podpira če se prav spomnim 64 polnih audio kanalov + nekaj za efekte.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 17, 2012 14:12 
Morda bo koga zanimala prezentacija, ki jo je OIV imel v Trstu na prvi mednarodni konferenci v sklopu projekta "Digitalna TV v jugovzhodni Evropi".
http://www.oiv.hr/tvrtka/vijesti/vijest_hr.aspx?id=825

V drugem delu je nekaj zanimivih podatkov za DVB-T2.
http://www.oiv.hr/download/2012_04/next ... rieste.pdf


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 28, 2012 0:17 
Spodaj je primer, kako "Fafalo" prikaže nivo sprejema madžarskega analognega programa TV2 na K46 z oddajnika VASVĂ


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 29, 2012 0:09 
Hvala Peter.
Hotel sem le dati namig na morebitne težave s sprejemom v prihodnosti, saj so se, vsaj pri meni, nekateri kanali začeli prekrivati in s tem tudi malce motiti.
Eden od prvih takšnih primerov je pri meni sprejem hrvaškega muxa A na K44 z Ivanščice. Nekoč se ga je dalo spremljat tudi v horizontali in ko je na istem kanalu začel oddajat mux B z Ličke Plješivice, pa več ni šlo. Za kvaliteten sprejem moram anteno obrniti vertikalno.
Glede sprejema avstrijskega DVB-T2 signala s Schoeckla: na K47 imam še vedno analogne Bosance, K50 je hvala K trenutno fraj. Bomo videli.
In ko se z zgornjih UHF kanalov spusti vsa ta madžarska in druga krama ter se usidrajo od K60 navzdol, pa potem še od K50 navzdol … No upam, da bo večina analognih in nepotrebnih digitalnih švoh signalov, ki jih dobim na moji lokaciji, povožena z novimi prihajajočimi muxi, sicer pa bo potrebno čarati.

O DVB-T2 Avstrija pa bomo že kaj rekli. Predlagam, da se tvoje zgornje sporočilo prenese v ustrezno temo, da ne mešamo zadevo s Hrvati.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jun 02, 2012 16:20 
Že drugi dan nimam signala na K53, pa sem se malce pozanimal za zadevo.
Po zadnjih informacijah je z dne 31. 5. 2012 zaključeno testno oddajanje DVB-T2 signala s Sljemena. Do konca meseca (morda tudi prej) bi naj začeli oddajati z glavnega sistema in z večjo močjo. :wink:
Torej, pripravite se. 8)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 11, 2012 21:35 
Danes mi je sprejemnik spet zaznal signal na K53 s Sljemena. Oznake "programov" so enake, kot so bile pred izklopom. Sodeč po signalu, ni bistvenih sprememb. Verjetno imajo težave in zadeva še ne laufa z glavnega stolpa.

Hkrati so zagnali tudi K28 (mux E), "programi" pa so enaki kot v muxu C. :wink: Ne ljubi se mi obračat anteno, vendar po občutku predvidevam, da Ivanščica še ne obratuje.
Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 18, 2012 2:12 
Nič novega. Signala je, pa ga spet ni oz. više ga nema nego li ima. :) Tu pa tam naredijo kakšen vklop in to je vse. Bo potrebno počakat še nekaj časa na generalni vklop glavnih oddajnikov.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 171 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 818 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited