Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 20, 2024 14:50

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: ORF DVB-T Mux 2
OdgovorObjavljeno: To Okt 23, 2007 21:27 
Odsoten

Pridružen: Pe Feb 06, 2004 12:02
Prispevkov: 462
Avstrijci so 22. oktobra zagnali Mux 2.

Sprejem pri meni na kanalu 30 z Dobrača je močan tako kot za Mux 1, žal pa ga moj predpotopni DVB-T sprejemnik ne prežveči, enostavno zmrzne že pri iskanju.

Komaj čakam, da dobim ClarkeTecha, ta bo menda delal...

http://www.dvb-t.at/sendersuchlauf-am-22102007.html


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 23, 2007 23:04 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Mogoče veš, kaj je vzrok nedelovanja?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 23, 2007 23:31 
Odsoten

Pridružen: Pe Feb 06, 2004 12:02
Prispevkov: 462
Kaj pa vem, mogoče kake karakteristike multipleksa, ki ga stara škatla ne zna obdelat, mogoče celo premalo RAM-a...

Ima kdo kako drugo razlago?!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 23, 2007 23:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Kaj pa vem, mogoče kake karakteristike multipleksa, ki ga stara škatla ne zna obdelat, mogoče celo premalo RAM-a...

Ima kdo kako drugo razlago?!
Kaj pa če ti ga iz kontra smeri (juga) moti analogni k30 oz. TV3 iz pretvornika "Žužemberk" na Plešivici nad Sotesko... Si reku v eni drugi temi, da ti dobro lovi signale od tam... Me prav zanima, če je zdaj v Dol. toplicah na TV3 kaj šuma zarad digitalnega signala iz iste (severne) smeri, prej je analogni ATV povzročal interferenčne črte...

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 24, 2007 9:47 
Citiram:
Kaj pa vem, mogoče kake karakteristike multipleksa, ki ga stara škatla ne zna obdelat, mogoče celo premalo RAM-a...

Ima kdo kako drugo razlago?!
v MUXU B oddajajo programe v MPEG-2 in nimajo nobenih kakšnih drugih karakteristik kot MUX A


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 30, 2007 16:57 
Odsoten

Pridružen: Pe Feb 06, 2004 12:02
Prispevkov: 462
Citiram:
Citiram:
Kaj pa vem, mogoče kake karakteristike multipleksa, ki ga stara škatla ne zna obdelat, mogoče celo premalo RAM-a...

Ima kdo kako drugo razlago?!
Kaj pa če ti ga iz kontra smeri (juga) moti analogni k30 oz. TV3 iz pretvornika "Žužemberk" na Plešivici nad Sotesko... Si reku v eni drugi temi, da ti dobro lovi signale od tam... Me prav zanima, če je zdaj v Dol. toplicah na TV3 kaj šuma zarad digitalnega signala iz iste (severne) smeri, prej je analogni ATV povzročal interferenčne črte...

Sorry, nisem prej opazil tega vprašanja.

Ja, res, sem preveril, in TV3 na kanalu 30 je sedaj res brez interferenčnih črt, ima pa dejansko precej šuma.
Takoj po odklopu analognega ATV sem šel preverit in TV3 je bil praktično popolnoma čist, celo lepši kot Vaš kanal na K40, sedaj je pa šumeč. Ta šum je precej drugačen kot siceršnji "sneg" v sliki pri šibkih signalih.

Interferenčne motnje so bile prej tudi v kontra smeri, v analognem ATV, je pa sedaj res vprašanje, ali lahko analogni signal moti digitalnega tako, da podatki ne bi bili užitni in da jih sprejemnik ne bi mogel obdelat...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 30, 2007 17:07 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ja, lahko "uspešno" moti!
Probaj anteno prestaviti tako, da bi bila zakrita proti motilcu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 31, 2007 1:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
SatFaca kako se razlikuje digitalni šum v analogni sliki od navadnega šuma.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 31, 2007 15:45 
Odsoten

Pridružen: Pe Feb 06, 2004 12:02
Prispevkov: 462
Citiram:
SatFaca kako se razlikuje digitalni šum v analogni sliki od navadnega šuma.
Digitalni šum je neke vrste interferenca, v bistvu težko povedat. Najbolj mi pade na misel primerjava z satelitskim analognim sprejemom, ce nastavis na digitalni transponder, prihajajo opazni pasovi šuma, skratka vidiš, da je "nekaj v etru". Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 31, 2007 19:54 
Sem bil danes doma pri sestri v Podturnu pri Dolenjskih Toplicah pa nisem opazil prav nobene motnje. :kaj se more: :kaj se more:


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited