Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 1:12

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 60 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 08, 2008 22:13 
Na hrvaškem forumu http://forum.pcekspert.com/showthread.p ... 70&page=17 je Goodlooker dal en link s posnetkom nogometa hd hrt2. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 08, 2008 22:45 
Saj se mi je zdelo, da bo nekaj iz druge roke. Je kar nekaj "velikih strokovnjakov", ki vztrajno širijo neumnosti.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 08, 2008 22:46 
Odsoten

Pridružen: Sr Jul 27, 2005 13:36
Prispevkov: 589
@tmurgel1:
če sediš pred velikim ekranom, te hitro moti vsaka pikca. Mene bolj moti spackana slika, kakršna je recimo RTVSLO na satelitu, predvsem 3. program.

Se mi je pa zdela slika, ko je POPTV delal HD teste, kar sprejemljiva.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 09, 2008 9:26 
tmurgel1
Pa kakšen strokovnjak je treba bit da navedem en link od nekoga, ki je posnel euro08. Večino tvojih postov bi lahko vrgl stran, ker se vedno spuščaš na nek oseben nivo. A boš kupu vso potrebno opremo da boš gledu en HD, ki ti ga bo naša ljuba država zrihtala in misliš, da boš dobil vhunsko storitev in to še zastonj. Malo morgen.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 09, 2008 11:16 
@jaj, nič se ne spuščam na osebni nivo. Ti pa si skoraj zagotovo eden tistih, ki nimaš nobene opreme, da bi na lastne oči preveril ob dobrem televizorju z dobrim receiverjem, kako to izgleda. Govoriti o tem, kaj je nekdo posnel, je pa čista neumnost, dokler ne veš, pod kakšnimi pogoji je to storil.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 09, 2008 12:08 
Mogoče je bilo snemano pod slabšimi pogoji, vendar ne bi stavil tega, saj zato sem pa dal link. Glede opreme imaš mogoče prav, to ti bolje veš.

Evo še dva linka, prvi link je klasičen primer, ko je kamera na miru in vidiš popačeno žogo. Drugi link, ko se kamera premika, kako to vpliva na sliko.

http://www.imageno.com/b9wz4n8hvhtrpic.html
http://www.imageno.com/51q9n6qv8bntpic.html

have fun.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 09, 2008 12:52 
Jaz sem gledal preko itv hd ali orf hd ali tv3 preko dvb-t, česa podobnega nisem zasledil nikjer.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 09, 2008 14:01 
Odsoten

Pridružen: Sr Jul 27, 2005 13:36
Prispevkov: 589
Ta razlika v slikah je bolj problem premajhne pasovne širine samega programa, kot pa problem p in i.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 09, 2008 14:32 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
To je tipičen primer hitrega horizontalnega pomika kamere.
Enak efekt bo tudi v standardni definiciji, kakor tudi v MPEG-2..
Zaradi boljše kompresije vsi MPEG koderji zmanjšajo resolucijo hitro se premikajočih objektov.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 13, 2008 14:56 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Tudi Pro Plus testno v HD? K47 na Lj. gradu je prost ...
Citiram:
Sicer pa bo že avgusta v Ljubljani možno spremljati dva programa visoke ločljivosti (HD ali High Definiton) Proplusovega in TV Slovenija. Na slednjem bo tako omogočen ogled pekinških olimpijskih iger v HD-formatu.
vir


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 60 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited