Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Apr 23, 2024 23:10

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 49 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 31, 2008 20:57 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
No, seveda da bi vsi kablaši navijali za DVB-C, IP ponudniki pa za kake IPTV tunerje (za sedaj jih še ni).
Vendar pa je edino DVB-T tisti standard, ki ga je "zaukazala" država in istočasno določila da se analogna TV izklopi.

Se strinjam, da DVB-C sploh ni problematičen, saj ga lahko ima vsak sprejemnik, ki ima vgrajen DVB-T tuner. Problem je lahko potem kakšen "eksotičen" način zaklepanja plačljivih vsebin.

Kar se tiče prodaje zgolj Sony ali Gorenja pa to sploh ne drži (že če pogledaš pinosatovo listo kompatibilnih z Neotion).
Brez skrbi, da bi se tudi kak LG potrudil prilagoditi software, če bi mu bilo to potrebno za prodajo na Slo tržišču. Tako pa se trgovcem ni potrebno nič truditi glede prodaje.
Še več, sam sem doživel, kako je prodajalec osvetoval nakup TV sprejemnika z vgrajenim DVB-T. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 31, 2008 21:11 
Sam sem bil v mnogih trovinah pred nakupom in so me prav tako spraševali, kaj mi bo to.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 31, 2008 21:20 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Da se vrnemo k 1. muxu... Ni glih fer, da imajo v regiji zahod in vzhod po 7 programov v tem muxu, mi "v centru" pa samo 6. :? A bomo za to dobil kot 7. program npr. TV PIKO ali pa recimo na Kumu in Trdinovem vrhu (k45) regionalno TVNM?!

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 31, 2008 21:41 
Ali pa TV Trbovlje. Pa tudi neki šlosarji z litijskaga konca imajo svojo. Kdor bo ponudil več.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 31, 2008 21:41 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Citiram:
Da se vrnemo k 1. muxu... Ni glih fer, da imajo v regiji zahod in vzhod po 7 programov v tem muxu, mi "v centru" pa samo 6. :? A bomo za to dobil kot 7. program npr. TV PIKO ali pa recimo na Kumu in Trdinovem vrhu (k45) regionalno TVNM?!
Citiram:
In potem se zbudiš :)

Vsekakor je problem država.
Ta bi morala sprejeti tako zakonodajo, ki bi trgovcem "zaukazala", da smejo prodajati samo take TV sprejemnike, ki omogočajo sprejem DVB-T v Mpeg-4.
Torej vgrajen mpeg-4 ali dodatna kartica (ki jo trgovec proda skupaj s TV sprejemnikom in je vključena v ceno)
V primeru dodatne kartice, mora trgovec garantirati, da ta deluje s prodanim TV sprejemnikom.
Se popolnoma strinjam :aplavz: :aplavz: :aplavz:

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 31, 2008 21:45 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Ja prikrajšani smo za en kanal.. :(

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 31, 2008 22:18 
Država lahko marsikaj zaukaže, vendar ne trgovcem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 31, 2008 23:07 
Odsoten

Pridružen: Sr Jul 27, 2005 13:36
Prispevkov: 589
Sedaj bod najprej razprodajali staro kramo. Me prav zanima, koliko prastarih plazem z nemogočimi ločljivostmi se jim še valja po skladiščih.
Sem pa tja se pojavi kakšna še v akciji.

Država ne more zaukazat, kaj naj kdo prodaja. Bi pa lahko kaznovala vsakega, ki reklamira nek TV, da ima DVB-T. V resnici pa zadeva pri nas ne funkcionira. Vsaj zaradi zavajanja bi lahko kdo reagiral. Seveda varuh potrošnikov se bolj ukvarja s tem, koliko stane kepica sladoleda.

Trgovci morajo ponudit televizije s polno podporo DVB-T(MPEG4) brez raznih konštribucij z vsemogočimi karticami. Le tako ne bo kakšnih nepredvidenih težav. Da ne govorim o tem, koliko ljudi se bo jezilo, ko jim dodatna kartica ne bo prebavljala HD. Ko seveda bo na voljo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 01, 2008 5:57 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Država lahko predpiše kakšne so minimalne specifikacije TV sprejemnikov, ki se prodajajo v Sloveniji.
Avstrija je npr predpisala, da morajo TV sprejemniki imeti vgrajen DVB-T tuner.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 01, 2008 7:50 
Jaz se ne obremenjujem več z DVB-T,sem imel testni sprejemnik res slika super sicer pop in kanal A nisem videl,ker sem sprejemnik moral prej vrniti, ampak klju temu.Odločil sem se za siolovo trio ponudbo ,ki me praktično televizija z 49timi kanali košta samo 2€ na mesec,če podpišem pogodbo za dve leti...


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 49 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited