Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 09, 2024 12:27

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 195 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 820 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 08, 2010 18:32 
Ne bo nobenih zamenjav frekvenc.
RTL in Nova v prihodnosti Mux B only :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 08, 2010 20:28 
Torej obstoječa antena (zgolj band 4) odpade pri sprejemu Učke in bo treba nabavit eno 920ko... :evil:

Kakorkoli, hvala za informacije ;)
LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 09, 2010 10:02 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Informator iz Rijeke mi je namignil, da se bo Mux D selil s K29 na K39 (kjer je prej bil RTL analogno). Nevem kdaj niti koliksna je verjetnost zato me prosim ne drzati za besedo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 09, 2010 17:20 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Men je to logično, zakaj bi neki lokalci zasedal tako nizek in "pomemben" kanal... Najnižje uhf kanale naj zasedeta MUX A in B. Lokalne postaje so lahko na višjih UHF kanalih, nacionalne postaje pa na nižjih, saj je blo tako že pri analogiji, vsaj na glavnih oddajnikih...

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 09, 2010 18:45 
Danes sem malo testiral dvb-t sprejemnik denver 105 hd pa sem bil zelo razočaran na ulov kanalov.Dobil sem samo slo pack(8) kanalov na kanalu 45...Na vse mogoče načine sem obračal anteno(nameščena pod streho) da bi našel hrvaške kanale pa nič od tega.Tako sem sprejemnik odnesel nazaj kjer sem se ga sposodil in bom tako zaenkrat še naprej gledal kanale preko satelita...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 09, 2010 20:43 
Citiram:
RTL in Nova v prihodnosti Mux B only :wink:
Ker še ne sprejemam hrvaških multipleksov - ali sta trenutno še vedno v MUX A ali sta že preseljena?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 09, 2010 21:48 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Ostajata v mux A do 30. junija.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 10, 2010 8:47 
Hvala


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 18, 2010 11:05 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Zemaljska TV - DVB-T u Hrvatskoj
Natječaj za specijalizirane kanale u DVB-T mreži: druga runda (vir: mPortal.com.hr)


Uskoro kreće druga runda natječaja za specijalizirane televizijske kanale u DVB-T mreži, a ovog puta koncesije će biti dodijeljene dugoročno, tj. na više godina. Podsjetimo, prvi natječaj za privremeno emitiranje specijaliziranih kanala u DVB-T multipleksu B održan je početkom ove godine, a interes za emitiranje u njemu iskazalo je nekoliko televizijskih nakladnika sa nekoliko tv programa. U borbi za ukupno tri pozicije u multipleksu B borili su se kanali RTL 2 Serije, RTL 2 Zabava (oba iz produkcije RTL Televizije), Doma TV (Nova TV), Retronet (NeT - Nezavisna Televizija), Croatian Music Channel i Kapital Network...

... Pod pojmom "specijalizirani" televizijski kanali podrazumijevaju se televizijski kanali koji imaju više od 70% istovrsnog programa, baš kao i u prvom natječaju. Koliko novih digitalnih tv kanala sa nacionalnom pokrivenošću možemo očekivati za najviše nekoliko mjeseci? Minimalno 3 - ne računajući nove, specijalizirane kanale koje planira pokrenuti HRT (Hrvatska Radio Televizija). Naime, tri specijalizirana kanala emitirat će u okviru Multipleksa B, zajedno sa RTL Televizijom i Novom TV, no nije isključena mogućnost da AEM raspiše natječaj za još veći broj koncesija tako da se u natječaj koji slijedi uvrsti i Multipleks D na kojem će barem tri programske pozicije biti za specijalizirane nacionalne tv kanale... več/cel članek.

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 18, 2010 11:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nič ne štekam, piše, da je bil tekst objavljen pred dvema dnevoma, da se bo v kratkem začel "natječaj", ponudbe morajo biti poslane do 21.lipnja, torej tega meseca, v 2 tednih se bodo pa zgodile velike spremembe v Hrvaškem DVB-T. Se bo torej vse zvrtelo v 14 dnevih, od razpisa do signalov v etru?

Novica pa je, da bodo v MuxuD tudi vsenacionalni programi, torej jih bodo gotovo oddajali preko glavnih antenskih sistemov in jih bomo množično deležni tudi sosedje.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 195 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 820 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 74 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited