Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Apr 25, 2024 6:02

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Šance in njeni multipleksi
OdgovorObjavljeno: To Dec 16, 2008 22:34 
Živjo.

Sem nekako 700m zracne linije od antene. Danes sem malce usmerjal UHF anteno in začuden ugotovil, da SLO mux sploh ne lovim, če anteno usmerim direktno na anteno na gradu, testna muxa POP in SLO HD pa sta oba maksimalna. Očitno lovim le Krim.

A se komu sanja, kakšna je sploh usmerjenost oddajanja SLO muxa na Šancah, oz. a ga sploh še oddajajo s te lokacije? :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 17, 2008 1:20 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Jaz mislim, da ne. Tik pred OI sem testiral neko lokacijo na Viču, kjer zaradi blokov s Krima ni bilo možno dobiti ničesar. Ujel sem le RTVSLO HD test in Pop/Kanal A HD test (takrat sta oba oddajala le testni sliki), muxa A pa ne. Predvidevam, da so ga nehali oddajati zaradi HD testa.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 17, 2008 14:08 
Citiram:
Jaz mislim, da ne. Tik pred OI sem testiral neko lokacijo na Viču, kjer zaradi blokov s Krima ni bilo možno dobiti ničesar. Ujel sem le RTVSLO HD test in Pop/Kanal A HD test (takrat sta oba oddajala le testni sliki), muxa A pa ne. Predvidevam, da so ga nehali oddajati zaradi HD testa.
Ce to velja, potem je tale DVB-T res en biser. Ce se ne motim, oddajajo z isto mocjo iz Krima in Krvavca. Medtem ko Krvavec prakticno vidim in imam analogno odlicno, DVB-T ja prakticno ni za dobit, le cisto ob oknu, po drugi strani je Krim za Gradom in analogno prakticno neuporaben (totalna zmesnjava), pa DVB-T lovim dosti boljse z antenco v sobi in z mocjo okrog 50% in kvaliteto okrog 90%. Se najboljsi je pa Kum. Je pa res, da se na splosno obcuti vsaka elektro-magnetna motnja v obliki nezascitenih sveck motrojev avtomobilov ali prdulc na dveh kolesih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 18, 2008 15:12 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Citiram:
Je pa res, da se na splosno obcuti vsaka elektro-magnetna motnja v obliki nezascitenih sveck motrojev avtomobilov ali prdulc na dveh kolesih.
Ker se vsak ponedeljek pri mami zaradi nekih motenj ni dalo gledati DVB-T, sem ji po zunanji anteni postavil UBF1 od tukaj:

http://www.antiference.tv/screened-spli ... -combiners

Od takrat naprej nobenih težav. Približno 10 EUR + poštnina.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 18, 2008 22:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Se pravi da si dal blizu strešne antene propustni filter za UHF pas, ki eliminira vse ostalo, predvsem kake javne službe na cca 430MHz in telefončke na 900M.
Lak pa na analognih kanalih, tam ni bilo nobenih motenj?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited