Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Sr Jun 05, 2024 22:50

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 09, 2009 9:19 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Dejstvo je, da nekateri antenskih sistemi, ki so stari čez 20 let vsebujejo VHF antene. V SV Sloveniji so ponavadi to tri antene, CH7(ORF1), CH9(HTV1) in CH11(SLO1). Slednja dva se uporabljata še danes. To so lahko antene, ki so zelo velike in bodo po izklopu anaognih oddajnikov samo zbirališče ptic in ovira za sneg in veter.
Ponavadi so pa v isto smer obrnjene tudi UHF antene, CH23 (ORF2), CH28(HRT2) in CH56(SLO 2). Ker pa Slovenija ne bo oddajala DVB-T signala na VHF področju, bi s temi antenami načeloma bil možen sprejem DVB-T signala, saj so antene usmerjene v pravo smer in kompatibilne za UHF področje na katerem se oddaja DVB-T. Problem bi mogoče bil v kakšni oksidiranosti. Vendar, če trenutno z njimi dobimo lepo analogno sliko, tudi DVB-T signal ne bi mogel biti problem. Jaz sem priključil na star antenski sistem, ki je uglašen na zgoraj omenjene kanale, LCD TV in poleg analognih programov delujejo tudi vsi DVB-T programi, pa čeprav je sigurno prisotno dušenje, zaradi drugačne uglašenosti. Ampak vseeno je lepo, če se te stare zarjavele antene menjajo po 30 letih. Bo lepši izgled na strehi, pa še večji dobitek boš dosegel z njimi.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 09, 2009 14:38 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Kot je že večina odgovorila, je vse odvisno od situacije do situacije.
V kolikor so antene slabše kakovosti in starejše od 10. let je smiselno razmišljat o obnovi, predvsem zaradi možnih lomov pri zamenjavi kablov, ki so pri vsem najbolj kritični. Lahko pa da bo sistem enako dobro služil brez dodatnih posegov, še posebej če so kretnice filtri in ojačevalniki ločeno od droga (n.p.r. na podstrešju). Seveda pa bodo vse VHF antene postale odveč.
Vsekakor pa je glede obnove smiselno še počakat, ker se še niti MUX A ni dodobra vzpostavil, kaj šele MUX B in mogoče še kateri.

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 09, 2009 19:22 
Večina na tem forumu si je sama postavila antene in zelo težko bi našel dva enaka sistema. Vsak ima svoje ideje in možnosti. Nekdo ima na stehi, drugi na hribu, eni široko pasovne, drugi kanalne ojačevalce in kaj je najpomemno, eni so zadovoljni, kar dobijo, to gledajo in tisti, ki navijejo maksimalno, kar je mogoče iztržiti.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 14, 2009 0:41 
Me vseeno zanima, če bi mi kdo lahko naštel približne komponente in ceno za sprejem SLO AU in HRV kanalov za 2 Televiziji.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 14, 2009 7:06 
Živijo!

Ceno je marsikdaj težko ocenit saj so si lokacije že v majhnih razdaljah zelo različne, tako se lahko zudi cena precej razlikuje.

Mnenje lahko poda tisti ki zelo dobro pozna teritorij in postavljene zahteve.

Lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 14, 2009 9:08 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Jaz bi ti priporočal, da počakaš na drugi SLO in HRV MUX in potem greš v investicijo.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 14, 2009 11:59 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Res je. Postaviti atenski sistem za DVB-T programe ni težko. Problem pa nastane, da vsak hoče imeti lokalno postajo, pri nas sta celo dve v vertikalni polarizaciji. Drugi SLO in HR mux pa bo vsaj v mojem kraju na sosednjih frekvencah, tako da pri meni ne bo problema. Problem so edino analogni lokalni programi, ostali so itak vsi v DVB-T.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 14, 2009 21:17 
http://www.shrani.si/f/2E/87/48z2kgOP/s13a.jpg

bbenci2, popravi skico, če imaš čas


Zadnjič spremenil kledob, dne Sr Jan 14, 2009 22:46, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 14, 2009 21:32 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
A ti msiliš s to sliko kaj prikazati?

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited