Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Jun 04, 2024 13:23

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 115 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 512 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 18, 2010 7:37 
Kaj praviš na toler anteno?

TV 4591-F H Digital (inglar)

Ali je boljša dtx-92f (iskra)


LP ALEŠ


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 18, 2010 8:01 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Pomisleki glede vzdržljivosti antene na močnem vetru še vedno ostajajo:
Obe anteni pri svoji dolžini 2,3 m in množici elementov .....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 18, 2010 10:30 
@Homer: hvala, si me preprical. Pa se 2.3 metrska antena je res ogromna, pri tem sestavu je pa se kabel zraven.

Se enkrat hvala za pomoc, najprej pa v nakup sprejemnika. Porocam rezultate, ko mi bo uspelo kaj do vikenda priti.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 18, 2010 10:50 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Zavisi kateri kanal bos lovil, oz. katero frekvenco.
Vsaka antena je svojstvena in ima ponavadi od proizvajalca tudi konkreten diagram ojacanja glede na frekvenco.

Ce je signal hudo kriticen se je na terenu izkazalo, da za spodnje podrocje UHF, to je IV band - najboljsa Inglar TV 4022, ki ima svoj maximum 14 dBi na kanalih 27-28 oz. 522-530 Mhz. Ko gres visje bolj pesa in tako sploh ni primerna za V band UHF. Na slednjem visjem frek. obmocju zelo dobro vlece Iskrina 92-X, ter se bolje v obmocju kanalov od 51 dalje/visje, tam pridobiva od 14 - 16 dBi. Vendar je na spodnjem obmocuju (IV band) precej slabsa od ene univerzalne-povprecne UHF logaritemske Iskra 2845. Slednja nasplosno srednje dobro vlece cez ves UHF (IV+V band) ferkvencni pas in je v kombinaciji z kvalitetnim ojacevalcem v 80% situacij uporabljana (glej strehe his)-razen v zelo kriticnih situacijah.

Priporocam ti, da preucis situacijo na katerem kanalu imas zeljeni oddajnik, (ce se ne motim mislim, da ti je nablizji Slavnik na K51 - vertikala s 2.5kW oddajne moci). Pogledas katera antena ima maksimalen doprinos v zeljenem frekvencnem obmocju (glej grafe proizvajalca), za povrh pritaknes se kvaliteten ojacevalnik in rezultat bo zagotovljen.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 18, 2010 11:23 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
No to je logično, da antena, ki je narejena za določen kanal ali skupino kanalov, deluje bolje kot antena, ki je narejena za en band, ta pa bolje kot antena, ki je narejena za dva banda (celoten UHF 21-69). Ravno tako je logično, da antena slabo deluje na področju za katerega ni narejena.

Ker v praksi ne sprejemamo zgolj samo en kanal, pa tudi samo en band običajno ne pač moramo delati kompromise. Običajno na na to dodamo še kompromis zaradi mehanskih lastnosti antene.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 18, 2010 12:09 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
@homer
SRY, ampak na tem forumu so tudi laiki, ki le tako razumejo.
Ce jim zelis pomagat je treba malo bolj na dolgo napisat.

Ostalim, ki nam je to pac logicno lahko kaksen stavek tudi preskocimo.

...ko zmanjkuje signala v kvaliteti in je situacija na meji sprejema, takrat tudi kompromisov zmanjkuje ;-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 18, 2010 12:16 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Nisem hotel biti žaljiv, a nekako se mi je zdelo da so pač to logična sklepanja .....

Ko zmanjka kompromisov, potem začnemo graditi "ikebano" in nato naredimo "tehnični samomor" v podstrešju, ko skušamo vse to združiti v sistem, ki bi po možnosti celo deloval. :mrgreen:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 18, 2010 13:07 
Za mene kot laika na tem podrocju, a z nekaj tehnicne zilice, se mi zdi razlaga super in logicna. Samo nekdo mora enkrat povedati in razloziti, pa se razume zadeva. Iz nic pac ni nic :) Mi je pa ta debata marsikaj razlozila in pomagala, zato se enkrat hvala majstrom ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 18, 2010 13:14 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Ko ti bo ratalo postavt sistem v Vrsarju, pa lahko "v zahvalo" še poročaš, katere vse programe dobiš (analogne & digitalne) v temi "Zemeljska TV - Kaj lahko sprejemate pri vas?". :wink:

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 19, 2010 19:26 
LP!

Se pravi:

če želim optimalno sprejemati digitalni signal v Vrsarju moram imeti anteno, ki ima najboljši izkoristek na 51K(Slavnik, Nanos), če pa želim optimalen sprejem na recimo Rakitni pa moram imeti anteno z dobrim sprejemom na 37K(Krim).

Mogoče veste katere antene so to?

hvala za pomoč

če boš hrošč poskusil v Vrsarju s kako anteno mi prosim sporoči.
hvala


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 115 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 512 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited