Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 23, 2024 6:15

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 222 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 523 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 08, 2010 9:08 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
vir info: hrvaški kolega, ki pozna tehnika v bivaku na oddajniku.

Za enkrat kaže, da bo ostalo tako kot je :(
Nevem kako sporočiti, da je stanje slabše kot je bilo prej, saj:
- njim hrvatom dela več kot odlično ker so relativno blizu.
- nimajo interesa popravljati signala za izboljšanje signala v sosednji državi Sloveniji.
- če so vgradili kakšen novi HW ki ga potrebujejo (napr. združilnik za K29) tudi ne morejo slednjega zaradi nas kar odstraniti.

Zelo dvomim da šo šli kej šraufat na sam stolp v tistem vremenu, ampak verjetno so dela potekala znotraj v stavbi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 08, 2010 9:43 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 08, 2010 10:15 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Hočeš reči, da tudi nam vklop italijanskih Muxov delno zmoti signal K28 z Učke?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 08, 2010 12:25 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 361
Kraj: Kranj
Danes je signal zopet v mejah normale. Ă

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 08, 2010 12:59 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Po dveh dnevih je bilo spet vse OK in ne verjamem, da so prileteli Italijani, saj je K26 pravokotno nanje in ko sem izklopil anteno za K26 iz antene za K27 ni prišlo nobenih motečih signalov. Kazalo je kot da iz smeri Šance nekaj prihaja.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 08, 2010 18:54 
Fantje živjo!
Kot sem že takoj prve dni napisal na Apekovem forum, se je z dnem začetka vključevanja Italijanskih Muxov zadeva z Učko K28 drastično poslabšala. Cca od januarja naprej nisem imel nobenih težav s sprejemom K28 z logaritemsko anteno in Mitan filtrom za K28. Sem pa zato imel težave s sprejemom Rai Muxa A K37 z Castaldie ? (cca od tam) sploh pa nisem imel signala na K64 Mediaset Mux B. Nekje v septembru sem začel sprejemat Mediasetov Mux B iz oddajnika M. Madonina Padova na K58 in moram priznati da zelo v redu, dokaj konstantna kvaliteta. Razen v kakšnem ekstremnem vremenu je enostavno izginil.
No da se vrnem na K28. Ker ga enostavno ni bilo več sem zamenjal anteno za K28, uporabil sem Blu920, pa enostavno kvaliteta tako močno niha da je to kar neverjetno. Glede na vreme sicer nisem uspel kaj več testirati, vendar nič ne kaže da bi od kje drugje letel kakšen drugi signal. razen če na oddajniku Conconel Italijani oddajajo enosmerno proti Trstu kakšno zadevo.
Kaj mogoče kdo ve kaj bi motilo sprejem?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 08, 2010 22:14 
Ne vem če ti bo kaj pomagalo, ampak meni poskenira K28 z Učke samo, če odklopim anteno, ki jo imam za Piancavallo (Mediaset HD) ter pustim samo tisto, ki je usmerjena proti Učki/Trstelju (pri meni gre za isto smer).

Nisem pa še ugotovil, kaj je krivo, imam pa dve teoriji:

1. nekaj prihaja iz smeri Piancavallo na K28
2. antena za Piancavallo mi ulovi od Sabotina odbiti signal z Učke in ko združim še z neposrednim signalom, se stvar pokvari

LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 09, 2010 13:44 
Odsoten

Pridružen: Pe Feb 06, 2004 12:02
Prispevkov: 462
Citiram:
Ne vem če ti bo kaj pomagalo, ampak meni poskenira K28 z Učke samo, če odklopim anteno, ki jo imam za Piancavallo (Mediaset HD) ter pustim samo tisto, ki je usmerjena proti Učki/Trstelju (pri meni gre za isto smer).

Nisem pa še ugotovil, kaj je krivo, imam pa dve teoriji:

1. nekaj prihaja iz smeri Piancavallo na K28
2. antena za Piancavallo mi ulovi od Sabotina odbiti signal z Učke in ko združim še z neposrednim signalom, se stvar pokvari

LP
Do sedaj je sigurno motil La9 Mux z Monte Porzusa v vertikalni polarizaciji, danes so pa vklopili zgleda še oddjanik na Piancavallu (Castaldia/Col Gaiardin) v horizontali.

Slika
Slika

Pomoje boljš da Hrvati kupijo močnejši oddajnik. :twisted:

_________________
Orbitron SX-10 3.1 m (87.5E - 61W)
Fracarro Blu920+ (360°)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 09, 2010 14:01 
Bom poskusil rešit z enim notchem za italijansko smer, bomo videli če bo zadosti...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 09, 2010 14:18 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Citiram:
Slika
Slika
Mater, koliko programov imaš preko DVB-T. Mi na vzhodu lahko to samo sanjamo. Ampak tudi če bi jih imel, jih ne bi gledal, ker ne razumem italijansko :D

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 222 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 523 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited