Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 23, 2024 7:57

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 115 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 612 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 30, 2010 20:58 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Težje je najti anteno, ki ni za to. Malone je to skoraj vsaka UHF antena od kanala 21-69 in kombinirane od 5-69.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 11, 2010 17:08 
Peli, si ze kaj pogruntal in naredil? Jaz grem verjetno v nedeljo dol, nabavil sem Xplore sprejemnik, zaenkrat bom pa probal s staro iskrino anteno, nevem modela. Porocam.

Antena je pa podobna tej, samo da ni okrogla in ima samo dva "izrastka" na vsaki strani. Predvidevam da je bolj usmerjena. http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... antena.JPG


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 13, 2010 20:00 
Da porocam v zivo.. Zmontiral sem sprejemnik Xplore, na sobno anteno je bp lovilo hrvate, na zunanjo dodatno lovi se cel kup italjanskih kanalov, o slovenskih pa ne duha ne sluha.
Na kanalu 51 (ce se ne motim bi tukaj moral kaj ujeti) je moc in kvaliteta signala 0%. Bi kazalo, ce bi bilo na moji lokaciji kaj signala, vsaj nekaj % ali je mozno da kaj ujame samo v toocno doloceni usmeritvi antene?
Zaenkrat jo imam sicer se na nivoju terase, kasneje ce ne bo nevihte jo bom probal montirati visje. Dopuscam pa moznost, da je tovrstna antena totalno neprimerna za mojo lokacijo. Me pa vseen cudi, da ne kaze niti procenta signala..

Gre se pa za takole anteno, Gorenje Elrad z napajanjem 14V.

Slika

Uploaded with ImageShack.us

EDIT: brez uspeha glede slo signala, niti procenta. Pa sem anteno dajal na razlicne lokacije. Ocitno ne bo nic. Italjani pa so pa niso, tole prek morja je zgleda tako tako.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 14, 2010 0:04 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
V Nedeljo je imel Nanos na K51 neke težave. Da nisi testiral ravno takrat?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 14, 2010 1:01 
Testiral sem v nedeljo zvecer.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 14, 2010 1:06 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
OK, takrat je menda že vse delalo normalno.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 14, 2010 6:58 
Odsoten

Pridružen: To Jun 01, 2004 15:06
Prispevkov: 258
V soboto dopoldne ni delal Trstelj, včeraj med tekmo pa je kockal Nanos. Fucbalerji morajo imet nekega "neprijatelja" na OiZ :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 14, 2010 8:56 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Mislim, da je tista tvoja antena identična Inglarjevi TVA 2006. Ojačevalec naj bi imel 30dB ojačenja, antena pa sprejemni kot 60 stopinj.

Glede na to, da je v Vrsarju lokalni oddajnik, ti morda ta z močnim signalom prekrmili ojačevalnik ....

Antena seveda mora biti obrnjena proti Nanosu. To pa je cca 30 stopinj vzhodno od severa.

Kot sem že napisal, dobro bi bilo preveriti, če je sploh sprejem možen na analogni TV (41K TVSlo2)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 14, 2010 9:42 
Hm, pa ima usmeritev antene direktno proti nanosu smisel, glede na to da je v tej smeri hrib, ki zakriva vidljivost proti slo? Sicer pa sem vrtel v vse smeri, pa ni bilo nic. Bom pa se enkrat probal uloviti slo2.

Italijani pridejo pa grejo, sem pa ze bral nekje tu na forumu, da je to verjetno zaradi morja. Se pa ne sekiram, ker itak ne znam italjansko, tako da mi je vseeno za njih :)

Se enkrat hvala za pomoc vsem ;)

Update: Hja, tudi analognega ne najde. Ocitno smo v luknji kar se signala tice, ker kolegi nekaj his visje in bolj proti vrhu hriba lovijo analogno slo. Bomo pa ostali samo pri hr kanalih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 14, 2010 12:56 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Obstajajo boljse antene in boljsi ojacevalniki... jaz na tvojem mestu ne bi vrgel puske v koruzo.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 115 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 612 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited