Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Jun 04, 2024 0:59

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 222 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 723 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 10, 2010 14:24 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Pri meni sta oba totalno zaje****! :pomagajte:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 10, 2010 16:18 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Pa si napisal protestno not na Italijanski forum? :twisted:

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 10, 2010 16:43 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
@tehnicni
Zgodilo se je nekje drugje

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=723
Citiram:
U poslijepodnevnim satima jučerašnjeg dana nelegalni digitalni talijanski odašiljači proradili su na 28. i 53. kanalu UHF frekvencijskog područja, mimo meĂ°unarodnih sporazuma i frekvencija meĂ°unarodno dogovorenih u Genevi 2006. godine. Time se onemogućio prijam hrvatskih programa u „A“ i „B“ DVB-T multipleksima u zapadnom dijelu Istre.

HAKOM-ovo mjerno vozilo je od jutros na terenu u Istri i prikuplja mjerne rezultate za slanje žurne prijave smetnji talijanskoj administraciji nadležnoj za upravljanje radiofrekvencijskim spektrom, a koja je obaviještena o problemu.
Baje prihaja motilec s Piancavalla. Ali je sploh mozno, da od tako dalec signal se vedno zmotijo?


Zadnjič spremenil yunnowho, dne Pe Dec 10, 2010 18:06, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 10, 2010 17:07 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
M čim prej naj izklopijo tudi s MSM-ja. Je***jih te televendite :evil:
Nek motilni signal prihaja tudi na 27tko iz smeri Piancavall-a saj mi moti sprejem z Nanosa. :evil:

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 10, 2010 19:33 
M nič kaj posebnega, vendar precej boljše kot USB kartica in prenosnik na strehi. Vsekakor, signala na K28 ni že tri dni (samo občasno kot da bi nekaj spustilo samo malo skozi). Zanimivo je to da je na K53 signal še kar soliden vendar vseeno, v kombinaciji z drugimi antenami ne gledljiv. To je bil že od januarja ko so K28 dali na glavni stolp. Od takrat, sem samo enkrat opazil občuten padec signala, to pa v najbolj vročih dneh letos, cca od polnoči do dveh, potem pa vse v redu. No tudi K27 iz našega Nanosa ni več tak kot je bil ob izklopu analognega TV Koper. Zanimivo je to da pri meni nikakor ne morem dobit pametnega signala motilca da bi lahko rekel, da od tukaj in ta moti. Samo signal je, precej močan, iz več smeri, pa se nič ne ujame.Kaze da bom moral poklicat kakšnega z profesionalno aparaturo. Res bi rad vedel kako bo naprej. Ne bi rad polemiziral o Italijanih, vendar se vedno znajdejo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 11, 2010 18:48 
Talijanski signali onemogućuju normalan prijam HTV-ovoh programa u multipleksima A i B na zapadnoj obali Istre.

Nelegalni digitalni talijanski odašiljači proradili su na 28. i 53. kanalu UHF frekvencijskog područja mimo meĂ°unarodnih sporazuma i dogovorenih frekvencija u Genevi 2006. godine, onemogućavajući prijem hrvatskih programa u A i B DVB-T multipleksima u zapadnom dijelu Istre.

HAKOM-ovo mjerno vozilo i ekipe OIV od jutros su na terenu u Istri i prikuplja mjerne rezultate za slanje žurne prijave smetnji talijanskoj administraciji nadležnoj za upravljanje radiofrekvencijskim spektrom, koja je obaviještena o ovom problemu.

O svim eventualnim promjenama biti će te obaviješteni.

Zahvaljujemo na razumijevanju.


www.hrt.hr


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 11, 2010 20:33 
Conconello 28 kanal trenutno OFF :hvala:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 11, 2010 20:36 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
trenutno :pomagajte:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 11, 2010 23:38 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Meni pa iz Caneve in MSM dela vse BP :evil:

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 13, 2010 11:32 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Mislim, da je na Ucki z k28 nekaj zelo narobe. Signal oz. bolje receno kvaliteta je razrezana na pasove po vertikali-visini. Pri meni ni nobenega italijanskega motilca. Namenoma sem se povspel na visji hrib, kjer je razgled dalec na okoli, pa nisem zasledil niti najmanjse indikacije, ki bi disala po italijanih na kateremukoli kanalu. Ali je mozno, da italijanski motilec izkrmili ali nagaja oddajniku samo na k28 in le ta potem oddaja signal manjse kvalitete?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 222 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 723 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited