Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Sr Maj 08, 2024 11:10

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 330 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 123 24 25 26 2733 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 17, 2010 21:12 
Citiram:
Citiram:
Citiram:
Ne samo pa poznamo kaj se da sprejet iz San Michele del Carso :twisted:
Ko bo zagnal MUX B ga verjetno ne bomo več videli... ali pač... :)
Optimist. :roll:
San Michele del Carso ???
Kaj sprejemate od tu, in kaj ima ta oddajnik opravit s NANOSOM ?
Citiram:
Mimo fizikalnih zakonitosti pač ne moreš.
Tako kot zgubiš satelitski signal zaradi nevihtnega oblaka ali močnega naliva, se bo popolnoma enako zgodilo na linkovskih zvezah (predvsem na tistih z višjimi frekvencami; npr 10 GHz).
Kaj pa klasične frekvence, če so občutljive na temperaturna nihanja, zračni tlak itd. Moram priznat, da ko je nevihta nisem še preverjal kvalitete signala. Ob burji ni bilo nikakršnih problemov , med tem ko se je na analognem signalu poznalo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 18, 2010 6:10 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Citiram:
Citiram:
Citiram:
Ne samo pa poznamo kaj se da sprejet iz San Michele del Carso :twisted:
Ko bo zagnal MUX B ga verjetno ne bomo več videli... ali pač... :)
Optimist. :roll:
Oprosti, ampak glede česa? :)
Sem že enkrat pisal da s San Michelle oddajajo en MUX na 66 kanalu vertikalne polarizacije. Hecno mar ne, glede na to da bo na tem istem kanalu kmalu naš MUX B in to s treh oddajnikov hkrati :)
To bo veselje videt. Predvsem reakcijo na Italijanski strani.
Sicer pa sem prepričan da po Switchoff-u bomo priča množični migraciji na nižje kanale ;)

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 18, 2010 6:47 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
@pelke,
Na nižje frekvence so vplivi vremena manjši ali pa nekoliko drugačni.
Dež tako praktično skoraj nima nobenega vpliva na VHF ali UHF. Po drugi strani pa sem opazil, da je FM iz bližnjega oddajnika skoraj zginil zaradi megle, ko je ta v dolini bila zelo močna in z ostrim prehodom, oddajnik pa nad njo.
Vpliv vegetacije je tudi znan pri tistih, ki sprejemajo signal v takih pogojih, potem odboji zaradi snega ali mokrega terena, .... Propagacijo nad morjem pa smo že obdelali.

Pri linkovskih povezavah, ki delujejo na frekvencah od nekaj GHz do nekaj deset GHz, so izpadi predvsem zaradi močnega naliva ali nevihtnega oblaka, ki se spusti med sprejemno in oddajno anteno linka (višja frekvenca, močnejši vpliv).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 18, 2010 8:42 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
vremenski vplivi so dejstvo. V kolikšni meri pa znano le tistim, ki se ukvarjajo z vzdrževanjem teh sistemov :)
Osebno imam primer 4Km WIFI povezave, katere jakost sprejema je v suhih zimskih mesecih slabša kot v poletnih deževnih dneh...

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 18, 2010 15:34 
Citiram:
Sem že enkrat pisal da s San Michelle oddajajo en MUX na 66 kanalu vertikalne polarizacije. Hecno mar ne, glede na to da bo na tem istem kanalu kmalu naš MUX B in to s treh oddajnikov hkrati :)
To bo veselje videt. Predvsem reakcijo na Italijanski strani.
Sicer pa sem prepričan da po Switchoff-u bomo priča množični migraciji na nižje kanale ;)
Jaz ne vem s kakšno močjo oddajajo Antenna3 na K66, ampak glede na to da ga lahko lovim z anteno, usmerjeno cca 90° proč (Castaldia) in polarizirano horizontalno (66 je vertikalen), mislim, da ni tako švoh in da preglasitev tuljotov ne bo tako trivialna.

Ali pa se motim?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 18, 2010 16:14 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Citiram:

Jaz ne vem s kakšno močjo oddajajo Antenna3 na K66, ampak glede na to da ga lahko lovim z anteno, usmerjeno cca 90° proč (Castaldia) in polarizirano horizontalno (66 je vertikalen), mislim, da ni tako švoh in da preglasitev tuljotov ne bo tako trivialna.

Ali pa se motim?
Upajmo da se motimo. Drugega nem ne preostane. :?

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 18, 2010 18:37 
Preostane le rešitev, kot jo imaš, če želiš lovit hrvaške muxe (ki jih prebijajo na 28 in 53): anteno skriješ za severno steno hiše.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 06, 2010 20:13 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Kot kaže je snop M.S.M. naravnan ravno proti Solkanu in ga zato sprejemaš tako močno. Verjetno boš res imel težave pri sprejemnu MUX-B, A dkler ga ne bodo zagnali ne moremo vedeti. konec koncev boš imel oddajnik pred nosom ;)

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 08, 2010 14:01 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Zelo lepa galerija z Nanosa (antene, oddajniki, itd...)

http://www.satelitv.net/jumpto.asp?ref= ... 73&id=2806


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 08, 2010 14:53 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Zanimivo.
Kot zanimivost pa sem na tem linku http://70gigapixel.cloudapp.net/index_en.html zagledal precej visok oddajni stolp. Me prav zanima koliko dni bi na Nanosu tak vzdržal? :lol:
Ima kdo idejo koliko bi bil ta visok?
Slika

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 330 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 123 24 25 26 2733 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited