Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 7:33

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 139 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 16 7 8 9 1014 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 20:16 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Cena je taka, ker ima ojačevalec ...

Glede na to da imaš tako šibek signal, skoraj dvomim, da lahko pričakuješ kakšne zadovoljive rezultate. Morda le če uspeš najti kakšno mikrolokacijo antene z boljšim sprejemom.
V tem primeru poskusi s kakšno DAT 75, ali paralelo, morda štiri, ....
Vprašanje koliko denarja misliš zapravljati :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 20:19 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
@Sofko. v Predosljah sem s tako anteno kot ti imel moč 20% Kvaliteto pa 30%. Z ta dolgo logaritemsko UHF TLP 4525 pa je signala dovolj kvaliteta od 90-97%. Ojačevalec bi lahko prestavil iz tvoje antene v TLP 4525. Lahko probaš z TV 4023. http://www.inglar.si/proizvodni_program/artikli/
DAT 75 je za k28 neprimerna

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 20:28 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ja, res je imaš prav; DAT 75 ni najboljša za IV band


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 20:36 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
BLU 424 (rdeča)

Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 20:49 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
In tale ojačevalnik http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/231 v anteno.

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 21:16 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sem ga nabavil. Je že kdo preizkusil ta predojačevanik v primerjavi s že drugim. Imam enega Fracarovega za v BLU antene.
Imam namen dati dolgo elradovo ribjo kost za K21 - 69 na rotator.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 22:20 
Citiram:
To pa res ni problem, saj na trgu po mojih izkušnah prevladujejo delilci brez kondijev in diod, skratka prvi ceneni bo pravi
No, potem mi pa svetuj kak konkreten model, prosim. Verjetno to ne bo težko, če je res tako, kakor praviš. ;->
Citiram:
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 22:42 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Sam imam na zalogi kar precej zapakiranih PBU 300 ohm-skih predojačevalcev, ki smo jih montirali v starejše tipe BLU anten (ko še niso imele priključkov na dipolu na F konektorje). Razmišljal sem, da bi jih celo predelal na 75 ohm, da bi jih drugje uporabil. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 22:50 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Bolj ko gledam nove verzije anten ( trhreestar, BLU, DTX...) vse bolj imam občutek da je elradova ribja kost 5043 oziroma 4591 še vedno zakon.

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 22, 2010 7:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Bolj ko je antena velika oziroma večje kot ima ojačanje, bolj je pomembno, da je v homogenem polju, torej da je v etru samo signal iz oddajnika in zelo malo odbojev. Sem že večkrat napisal, da sem z merilno smrekco (mini izvedba za vse bande) iz Krvavca, ki mi je bil pred nosom, na K68 dobil več signala kot s 5043.
Podobno je z UKV anteno, pod streho pa še huje, optimalno položen dipol iz twinlida lahko da več signala kot cca 8 elementna jagica.

Nasploh je vsako združevanje anten samo potenciranje zgoraj napisanega, če je ena antena v minumumu, je skupni rezultat lahko samo slabši. Vsaka na pamet postavljena kombinacija (V ali H) je čisto specifična, lahko da dobiš 10dB več, lahko pa zgubiš nekaj dB, odvisno kje je bila ena sama antena in kje je druga. Preprosta teorija združevanja je tu neuporabna, sem se z velikim teoretikom na tem področju nekaj časa prepiral, a ni bilo uspeha, ni pokapiral, da anteni nista v identičnem polju in da glede bočnega signala pri H ležečem dvojču ana antena moti polje druge. Sicer je pa Tristar antena v bistvu vertikalni dvojček in zato primerna za homogene signale ali za izločanje motenj, ki prihajajo od spodaj (promet).

Glede delilnikov pa vse, kar me doleti na terenu, prepušča enosmerno na obe strani (recimo tole http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/432), sam pa uporabljam samo 802 in 803 od Elrada.

Glede združevanja z delilcem pa gre za slabo rešitev, saj se vira med sabo "motita", anteni lovita reflekse ena od druge. Za DVB-T je to sicer načeloma nepomembno, v času dvojne pokritosti pa znajo pobirati moteče analogne kanale ali tudi druge digitalne. Skratka antene se združuje s kretnicami ali vsaj s selektivnimi ojačevalniki pred združilnikom.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 139 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 16 7 8 9 1014 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited