Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 22:41

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 139 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 17 8 9 10 1114 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 22, 2010 8:15 
Sem že večkrat napisal, da sem z merilno smrekco (mini izvedba za vse bande) iz Krvavca, ki mi je bil pred nosom, na K68 dobil več signala kot s 5043.

Pa poskusi to s signali s kakega oddaljenega oddajnika. Me prav zanimajo rezultati.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 22, 2010 9:10 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
acasar
Citiram:
Žal ne pride v poštev, ker je signal prešibak, da bi brez uporabe predojačevalnika sploh bil uporaben. Tudi, če pri isti anteni brez predojačevalnika po kakšnih 70 cm dobrega kabla improvizirano kar na antenskem drogu postavim kanalni ojačevalnik, je rezultat že preslab.
Zanesljivo imaš nekaj narobe s kablom, priključki, prilagojenostjo ali ojačevalnikom. Res je najbolje imeti ojačevalnik direktno na priključkih, a ti tisti meter kabla lahko predstavlja dušenje le za kako desetinko dB. Glede na to, da bi ti združitev prinesla teoretično 3 dB (pe če oštejemo vse izgube naj bo 2dB), bi moral imeti vsaj za toliko bolše razmerje signal/šum. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 22, 2010 12:56 
Da se umešam v debato. Seveda bolj po domače;
V soboto sem se malce poigral z učko K28.
Sprobaval sem kar z balkona. Lokacija neugodna. Polno motečih jablan in češenj....
Uporabil sem staro, kar malce dotrajano TV4022 z namenom, ker ima po podatkih največje ojačanje ravno med 28-30 kanalom.
Za ojačanje je skrbel še štarejši širokopasovc, ki mi je ležal doma. Proizvajalca ne vem. Deklariranih podarkov tudi ne.
Gre pa za dvostopenjski ojačevalec s tranzistoji še v kovinske ohišju. Direktnega signala nisem zaznal. -Lokacija , okolica Vodic
Z odboja nekje med Krvavcem in Storžičem pa sem dobil mux-a. Sicer je malce kockal.
O moči in kvaliteti težko govorim vsaj v dB ali procentih ne. Na LCD-ju je bil signal 3 črtice, kar je nekje polovica. Kvaliteta signala pa je napisal slaba.
Se mi pa zdi po laični oceni, da bi bili najbolj primerni za učko ravno 4022 in 5023 anteni. Bom pa še sprobal z ojačevalcen na dipolu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 22, 2010 17:33 
[quote="Homer"]Zanesljivo imaš nekaj narobe s kablom, priključki, prilagojenostjo ali ojačevalnikom. Res je najbolje imeti ojačevalnik direktno na priključkih, a ti tisti meter kabla lahko predstavlja dušenje le za kako desetinko dB. Glede na to, da bi ti združitev prinesla teoretično 3 dB (pe če oštejemo vse izgube naj bo 2dB), bi moral imeti vsaj za toliko bolše razmerje signal/šum. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 23, 2010 10:15 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Različne smeri je seveda nekaj drugega ...
Meni se združevanje anten brez filtrov ni obneslo ....
Res pa je da sem v zelo "onesnaženem" področju in mi iz različnih smeri prihajajo motnje. Morda boš ti imel manj problemov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 23, 2010 11:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pri združevanju z delilnikom, se ti šum ojačevalnika podvoji, saj se na izhodu dobi šum iz obeh ojačevalnikov, med tem ko je koristni signal samo eden. Sploh pa če ima eden od ojačevalnikov večje ojačanje, takrat s svojim šumom povozi šibkejšega in lahko drastično pokvari razmerje signal/šum.
Skratka proč od takega združevanja, nekaj podobnega pride v poštev pri skoznih ojačevalnikih kot je recimo TV-Plus, tam lahko daš namesto zaključitvenega upora na koncu serije ojačevalnikov neko anteno z močnimi signali, šibkejše pa dovedeš preko ojačevalnikov. Ampak to v bistvu še zdaleč ni širokopasovno združevanje, samo na prvi pogled tako deluje.

Glede zgoraj omenjene spletne strani s testom H in V dvojčkov pa gre za čistega amaterja ali čistega teoretika, s svojim testom je samo pokazal, da mu manjka teorije ali prakse ali obojega. Kaj antena(i) lovi(ta) je veliko bolj odvisno od lege, kot pa od razdalje napram drugi anteni.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 23, 2010 11:49 
Tale zadnji prispevek me naravnost navdušuje. Preizkušanje do onemoglosti sledi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 23, 2010 12:25 
Ali še drži, da antneski drog ne sme sekat uhf anten kot je tu v primeru spodnje antene.
In da gredo vsaj 3dB po zlu
:?:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 23, 2010 12:30 
Ta postavitev se mi tudi sicer zdi problematična.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 23, 2010 13:45 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Enim šumi v glavi ne glede na postavitev.... :?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 139 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 17 8 9 10 1114 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited