Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 12:41

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 44 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 20, 2010 10:54 
Citiram:
Kolikor je meni znano nobeden STB in TV v prosti prodaji ne podpira DVB-T2
Tudi jaz ne vem za noben tak model.
Citiram:
Nobena softwerska nadgradnja tega ne more spremeniti.
Sicer je tole sedaj čista teorija, ampak v splošnem ni ravno nujno, da je temu tako. DVB-T tuner bi namreč lahko bil realiziran tudi v obliki kakšnega splošnega DSP procesorja, ki bi poganjal ustrezno programsko kodo za razpoznavanje/dekodiranje DVB-T signala. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 20, 2010 11:24 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
COFDM demodulacija je hardwerska. Ker so že tu razlike med DVB-T in DVB-T2 (256QAM, LDPC, različen guard interval, FFT size,....) nobeden od obstoječih čipov tega ne zna dekodirati.

Soft tuner? V teoriji že, v praksi pa (pre)hude procesorske zahteve.

Hardwerska modifikacija tunerja? Sicer možna, če bi proizvajalci naredili DVB-T2 pin kompatibilen čip, a to je verjetno dražje kot zamenjava tunerja. V vsakem primeru pa bi bil najbrž potreben še drigi firmware.

Bolj verjetno je, da bodo v novešje generacije STB in TV sprejemnikov vgrajevali DVB-T2 tunerje (5-10 let)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 20, 2010 22:53 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kolikor vem ima T2 res samo s strani Homerja navedene spremembe, kar pomeni sila enostavno spremembo iz T v T2, seveda če to dela proizvajalec. V sprejemnik se vgradi drug tuner in doda teh par dodatnih anstavitev. Vse ostalo naj bi bilo enako, zato pričakujem T2 tunerje v kratkem in to množično, verjetno se čaka na dober čip - razen, če bi nekdo rad služil na licenčninah. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 20, 2010 23:21 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Za sprejemnik bo menda še en dodatni EUR licence za DVB-T2. Pa še ostale od prej (DVB-T, MPEG-2, MPEG-4, MP1L2, AC3, AAC, STB...):
http://www.digitalspy.co.uk/forums/show ... ?t=1125866

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 21, 2010 7:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pozabil sem na to, da bodo vsi najprej hoteli prodati "staro šaro". Na drugi strani pa dodatni euro. Koliko bolj enostavno bi bilo, če bi ta € prispevali broadcastarji, seveda pomnožen s stotisoči gledalcev - oni imajo od tega profit, cenejše oddajanje na program. Tako pa so vsi stimulirani k prodajanju stare krame, na drugi strani pa bi vsi radi kupovali bolj zanimive nove tehnologije.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 19:44 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Prjatu je pri punci iz okolice Gradaca v Beli krajini (skoraj na meji s HR) med skeniranjem kanalov naletu na avstrijski mux A. Žal si ni zapomnu kanala, verjetno pa gre za Dobrač oz. k24. Tudi Gorjanci so v tej smeri "najnižji". Slika sicer kocka občasno, vendar je signal stabilen. Druga varjanta je oddajnik Schoeckl pri Gradcu (avstrijska Štajerska) na k23, vendar manj verjetna. Zanimivo, da tam blizu oddaja analogna SLO1 na k24 s pretvornika V. Plešivica (med Ă

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 29, 2010 10:49 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Dobrač mux A (K24) mi trenutno ne dela, pa me zanima, je še pri komu tako ali le pri meni nekaj ne štima. Mux B (K30) dela brezhibno.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 29, 2010 12:03 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ko smo že pri Dobraču, je kdo zasledil kdaj bodo vklopili koroški lokalni Mux, če se prav spomnim na kanalu 40.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 29, 2010 12:33 
Odsoten

Pridružen: Pe Feb 06, 2004 12:02
Prispevkov: 462
Citiram:
Ko smo že pri Dobraču, je kdo zasledil kdaj bodo vklopili koroški lokalni Mux, če se prav spomnim na kanalu 40.
Zaenkrat nič od Dobrača, mogoče ga sploh ne bo - zaradi motenj v SLO in ITA.
Koroški regionalni mux C trenutno deluje na treh lokacijaH.
http://www.rtr.at/index.php?id=4047&code=4219

_________________
Orbitron SX-10 3.1 m (87.5E - 61W)
Fracarro Blu920+ (360°)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 29, 2010 12:34 
jaz sem včeraj imel ob močnem sneženju odličen sprejem avstrijskega A muxa na k24......moč signala je bil celo za 2% večji kot na našem A muxu...danes pa je signal povsem neuporaben kot večina časa pri meni...


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 44 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited