Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Sr Maj 22, 2024 17:48

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 95 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 610 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 05, 2010 10:10 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Smisel SFNja je ravno v tem, da so vsi oddajniki znotraj zaščitnega intervala. Pozabljaš, da je konfiguracija Italije precej drugačna kot Slovenija (npr Padska nižina) in zato signali sežejo precej dlje. Ne glede na to, pa imajo tudi oni npr RAI3, ki ima regijski karakter in je tudi vsebina v določenih terminih različna v posameznih pokrajinah.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 05, 2010 12:32 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Španija ima trenutno štiri multiplekse, ki so SFN po celi državi (K66-K69). Razen v obmejnih področjih, kjer se morajo prilagoditi sosedom.

Pokazalo se je, da to ni najboljša rešitev, saj, kot pravi že Homer, nastajajo problemi, da kakšen oddajnik na izpostavljeni točki seže predaleč in moti sprejem drugih. To se seveda da rešiti s postavitvijo gap fillerjev v takih območjih, ki preglasijo oddaljeni oddajnik, ampak je precej drago. Potem imajo pa še težave ob obali, kjer zaradi odbojev in večje propagacije pride do več problemov.

Tudi programi želijo imeti možnost različnih programov v različnih pokraijnah, predvsem zaradi lažje prodaje reklam. Pa recimo zato, da lahko prenašajo kakšne tekme, ki jih v mestu tekme ne smejo.

Zato bodo v teku prestavitve na kanale pod 61, razdelili državo na 40 do 50 manjših SFN.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 05, 2010 20:36 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
No, ta vikend sem si za silo vzpostavil antenski sistem za sprejem digitalnih programov.
V resnici sem le zagotovil sprejem (meni) treh pomembnih MUX-ov:
SLO MUX-A, RAI MUX-A in MEDIASET MUX-2.
Nekaj več o tem sem napisal TUKAJ. S samim sprejemom (okolica Mirna) pa (zaenkrat) nimam težav.

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 05, 2010 21:56 
Katero anteno si uporabil za smer Piancavallo?

Sporoči čez par dni, če se ti bo indikacija signala na DVB-T sprejemniku kaj poslabšala.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 06, 2010 11:40 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
V smer Piancavalla sem uporabil anteno BLU420F.
Sem pa po tvojem postu postal pozoren ter spremljal Italijanske MUX-e.
Zjutraj je bilo še vse OK, a okrog 10:00 je kakovost na 64Ch vidno padla. Ker imam dva sprejemnika, sem poskusil z obema in izkazalo se je da je kanalnik Denver-ja DMB-107HD bistveno slabši od AVSN-jevega CSM1200HD. Slednji je namreč delal BP medtem ko je Denver javljal da ni signala. To pomeni, da je tudi veliko odvisno od sprejemnika.
Za ugotavljanje sem iz mikserja odstranil anteno v smeri Trstelja in slika na DMB-107HD je spet tekla. Nazadnje je še na ta način kakovost padla pod mejo, do te mere da še CSM1200HD ni več zmogel.
Torej, dejansko se kakovost 64 kanala zelo spreminja, česar pa nisem pričakoval, glede na to da imam odprto smer proti oddajniku. Slednje me tudi žalosti, saj sem bil že skoraj prepričan, da mi ne bo potrebno večjih čaranj... :cry:

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 06, 2010 12:00 
Citiram:
Sem pa po tvojem postu postal pozoren ter spremljal Italijanske MUX-e.
Zjutraj je bilo še vse OK, a okrog 10:00 je kakovost na 64Ch vidno padla.
Torej, dejansko se kakovost 64 kanala zelo spreminja, česar pa nisem pričakoval, glede na to da imam odprto smer proti oddajniku. Slednje me tudi žalosti, saj sem bil že skoraj prepričan, da mi ne bo potrebno večjih čaranj... :cry:
Glede spreminjanja kakovosti in moči signalov z oddajnikov okrog Piancavala sem v TEJ TEMI že precej spraševal. In menim, da do izklopa analognega oddajanja v FVG, najbolje počakat z montažo antenskih sistemov za ITA. programe, posebno če se bo Mux-A RAI res selil na VHF.
Glede na vreme danes, se je od jutra signal že ničkolikorat spremenil iz 100% na nič, in to velja za vse kanale iz FVG nižine.


RP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 06, 2010 13:05 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Glede na to da so analogni signali iz Piancavall-a vedno več ali manj enake kakovosti, sem bil siguren da bo podobno z nihanjem kakovosti digitalnih multipleksov. Zanimivo pa da je ravno 64Ch problematičen. Kot da bi imeli kakšne težave na oddajniku ali pa da moti kakšen lokalni oddajnik. Vsekakor pa ga moti 63 kanal s Trstelja, a to v manjši meri, razen če imaš signal s Trstelja preveč ojačan.
Vsekakor bo za počakat in bom moral na žalost postaviti sistem v prvotno stanje :cry:
p.s. Sem videl post in kot kaže imamo vsi težave z Mediaset-om :x

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 05, 2010 8:15 
Danes zjutraj sem opazil, da imam ob nespremenjeni konfiguraciji opazno izboljšan sprejem Mediaset multipleksa B (oddajnik Piancavallo, kanal 64H). Pred kako uro 100%/100%, sedaj v dežju 100%/70% - merim lahko zgolj z indikatorji na TVju, saj druge opreme nimam.

Ali je možno, da:

- so pojačali oddajno moč (mislim, da so na italijanskih forumih kakšen teden nazaj jamrali, da jim ta oddajnik dela slabo in ne dobijo Mediaseta - so ga morda ravno upgradeali?)

- so izklopili analogni kanal All Music (oddajnik San Michele, kanal 64V) ... vendar tega ne morem videt, ker imam čez njega en notch, pa vendar ga ni dušilo tako dobro, da ne bi motil

Je še kdo opazil kaj podobnega?

LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 05, 2010 8:41 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Mislim, da vsako leto "izumljamo toplo vodo"........
Namreč vsako leto se nekje +/-maja začne in +/- oktobra konča obdobje poletne propagacije radijskih valov čez morje. In to obdobje prinaša zelo nestabilen sprejem oddaljenih signalov (kot je npr Piancavalo) s fadingom ter množico oddaljenih motilnih signalov.

Sicer je možno da se tudi "kaj dogaja" na področju DVB-T, a se mi zdi glede na roke (december) malo verjetno .....

PS: Ne morem ti preveriti, ker trenutno nimam nobene antene proti Piancavalu, po dežju pa ne bom skakal po strehi .....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 05, 2010 9:00 
Odsoten

Pridružen: Pe Feb 06, 2004 12:02
Prispevkov: 462
Citiram:

Je še kdo opazil kaj podobnega?

LP
Žal nič, saj imamo v centru SLO Mux B na K64. Se pa spomnim - preden je naš začel oddajat - da je bil Mediasetov signal telo različen, včasih "ko schusss", včasih pa čisto na meji ali pa tik pod.

Možno, da naš Mux B sedaj na robu (to je ravno ob meji) moti Italijane in so ti kaj pojačali... razumejo samo ta argument. :twisted:

Ali pa je vse skupaj res samo posledica vremenskih vprlivov na ta visoki UHF kanal.

_________________
Orbitron SX-10 3.1 m (87.5E - 61W)
Fracarro Blu920+ (360°)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 95 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 610 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited