Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 09, 2024 17:00

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 07, 2010 2:49 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Meni po novem dela K48 Sljeme (mux B). Lokacija okolica Ribnice. Ne vem, ali so oni kaj spreminjali ali je kaj drugega krivo, saj prej nisem lovil tega, muxa A na K42 pa še zdaj ne. Drugače lovim oba HR muxa z Mirkovice (K54, K30).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 07, 2010 16:47 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Mogoče dobiš k48 zaradi snega oz. odboja, ki je posledica snežne oddeje?!

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 10, 2010 12:24 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 19, 2004 18:17
Prispevkov: 409
Tudi na hrvaških forumih je zaslediti, da je muxB(k48) močnejši kot mux A. Jaz imam tudi močnejši signal na kanalu 48, čeprav mi tudi kanal 42 deluje brezhibno. Uporabljam pa anteno DAT 75 - Televes s predojačevalcem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 10, 2010 22:45 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Na sprejem dig. kanala 42 verjetno vplivata (vsaj na Dolenjskem) tudi precej močna analogna signala TVNM (T. vrh) in TVS2 (Nanos) na sosednjem k41.

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 17, 2010 10:08 
mogoče tole nesodi pod to temo, ampak bom vseeno vprašal. Sem nov v teh vodah kar se tiče dvb-t sprejema. Prihajam iz bližine trebnjega in me zanima če se na tem območju lovi tudi hrvaške programe? Analogne lovim. Včeraj sem prvič priklopil sprejemnik in mi je takoj našel poleg naših programov tudi orf itd. Hrvaških pa ne. Tako da me zanima predno začnem premikati anteno če se tukaj lovijo tudi kaki hrvaški v digitalni. Hvala


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 17, 2010 10:36 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Za Trebnje ni tu še nihče poročal, da dobi hrvaški DVB-T. V NM se dobi čist ok. 8) Ă

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: To Feb 23, 2010 17:57 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Meni po novem dela K48 Sljeme (mux B). Lokacija okolica Ribnice. Ne vem, ali so oni kaj spreminjali ali je kaj drugega krivo, saj prej nisem lovil tega, muxa A na K42 pa še zdaj ne. Drugače lovim oba HR muxa z Mirkovice (K54, K30).
Na forumu NoviSF.com nekaj Hrvatov poroča, da imajo močnejši signal z Sljemena (npr. v Karlovcu) oz. da so februarja na tem oddajniku očitno povečali ERP za par dB. 8) Lahko še kdo pri nas potrdi, če ima sedaj močnejši signal?

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 24, 2010 0:10 
Odsoten

Pridružen: Pe Feb 06, 2004 12:02
Prispevkov: 462
Vztrajno preverjam in ... nič od nič.

Mirkovica je absolutno predaleč in prešibka.

Možno je, da Učke na K28 ne dobim, ker ga analogni K28 s Slemena moti. Moram povedat, da sta analogna K25 in K28 s Slemena zelo močna, a je slika polna odbojev, saj sem kljub vsemu v rahli senci za oddaljenim hribom, čeprav sem sam kar precej visoko. Zakaj digitalnih K42 in K48 ne najde nič, niti SID-ov.

ASO na Slemenu bo zadnji torej ... moram še čakat, morda bo potem vseeno kaj prišlo do mene.

_________________
Orbitron SX-10 3.1 m (87.5E - 61W)
Fracarro Blu920+ (360°)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 24, 2010 9:02 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ne vem sicer kaj je na Sljemenu, a sklepam , da je podobno kot je bilo na Učki pred izklopom analogne (DVB-T oddajniki na pomožnih antenskih sistemih).

Šele z ugasnitvijo analogne bodo verjetno DVB-T oddajnike priklopili na glavni antenski sistem in bo potem pokrivanje enako ali boljše kot na analogni.

Upoštevati pa moramo tudi, da je lahko pokrivanje na visokih kanalih bistveno drugačno kot na nizkih (običajno slabše na visokih).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 24, 2010 12:07 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Jaz sicer ne zazanavam kaj več signala iz Sljemena. Anteno imam obrnjeno proti Pohorju in kljub temu, da je Ivanščica vertikalna, jo sprejemam solidno. Trenutno sploh ne rabim več anten :D

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited