Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 14:30

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 115 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 16 7 8 9 1012 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 13, 2010 20:59 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Dobiš jo že za 20-25 €. Ă

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Zadnjič spremenil R@v3Sp@c3, dne So Avg 14, 2010 12:43, skupaj popravljeno 8 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 13, 2010 21:15 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Mislil sem na kako logaritemsko, ali malo ribjo kost, ki ji za test lahko odstraniš pol elementov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 13, 2010 21:23 
Ravespace, imam celo dve sobni doma v omari, tako da s tem ni problema. Bom probal naslednjic, ko grem dol.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 14, 2010 0:08 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Doživel sem da je ob vidljivosti na oddajnik dajala najmanjša VHF-UHF logaritemca na K68 veliko več signala kot 5043 (ribja kost za 37 do 69, torej ima anjvečje ojačanje na sprejemanem kanalu). Je pa signal z lego noro nihal in ne vem kako je bilo čez 14 dni ali ko je padal dež.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 14, 2010 7:42 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Jaz v čudeže ne verjamem!
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 14, 2010 23:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Večja antena je bila dobra, samo točke maksimuma so bile tako majhne, da je dolga antena deloma padla v nulo ali celo v protifazni drugi maksimum. Nisem še doživel tako hudih in hitrih prehodov med maksimumi - če premikaš anteno simo-tamo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 18, 2010 23:41 
Ker me tele zadeve kar zanimajo in bi rad malo ekperimentiral, me zanima, kaksna je razlika med kretnico in feritnim zdruzilnikom? Konkretno gledam tale dva na tej strani: http://www.catena.si/sl/Zdruzilniki/ oz. kaj bi bilo zame najbolj primerno :) Prepuscata 12v napetost?

Zaenkrat se sicer se ne bom podal v kake nakupe, moram najprej probati se razlicne varjante s sobno anteno in pa tisto camp anteno na drugi lokaciji. Vglavnem, me malo mika oz. zanima tole podrocje :oops:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 6:21 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Feritni združilnik je širokopasovni in razdeli ali združuje (odvisno kako ga priklopiš) kakršenkoli signal neodvisno od frekvence (seveda v območju delovanja). Razdelitev pomeni, da je na vsakem izhodu polovica signala (3dB manj)

Kretnica po drugi strani ima vgrajene filtre in združuje različna frekvenčna območja (npr VHF in UHF, zemeljska in SAT, .....) ali pa posamezne kanale.
Kretnica vnaša minimalne skoraj nične izgube.

12V DC prehod je običajno med vhodom in enim izhodom.

Pri združevanju več anten za izboljšanje sprejema v eni smeri (paralela več anten), se ojačevalec vedno daje za združilnikom.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Sep 04, 2010 21:58 
Trenutno sem v Vrsarju in sem tekom dneva opazoval signal..popoldne oz. cez dan je bil, sicer negljedljivo a vseeno, z vecerom je pa povsem izginil. Istocasno se je poslabsal hr muxb na 53, sedaj je pa spet boljsi. Slo pa se vedno ni. Mogoce bi obrat antene kaj pomagal.
SIcer pa zaenkrat ne bom nic eksperimentiral dokler se kanali dokoncno ne ustalijo, se pravi ko pri nas pride do izklopa analogne in ko hrvatje prestavijo muxe.

Imel sem samo eno misel..kaj pa panelna antena v takem primeru? Ima kaj vecji kot sprejema, ce bi to pomagalo? Aja, s sobno ni nic, vseeno hvala za ideje ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 05, 2010 8:10 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Panelna antena ima nekaj širši sprejemni kot in precej manjše stranske snope. Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 115 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 16 7 8 9 1012 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited