Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Maj 13, 2024 10:53

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 54 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 01, 2010 8:41 
Citiram:
pelke ima probleme z velikim nihanjem in se mu ne gre za 3dB, sploh pa ne za 3,2 na optimumu. Skratka treba je ugotoviti kako se signal spreminja, pade nivo na vseh pozicijah, ali pa se točka optimalnega sprejema prmika.
Hvala Tehnični

Odlično si razumel zadevo!
Gre se za ITA programe, za 37kanal in 64kanal.
Medtem ko Mux rai na 37kanalu uspem dobiti 70% časa odlično, in ostali čas ga sploh ni. je z Muxom B mediaset ravno narobe. Signal dobim občasno, odličen, ampak samo občasno.
Zato sem začel razmišljat, da bi poskusil s tema variantama. Horizontalna ,ali pa vertikalna postavitev. Ker je bilo te dni slabo vreme, zadeve še nisem poiskušal, bom danes.
Sam mislim da je boljša varianta vertikalna postavite, ker mislim da se mi kvaliteta signala spreminja po višini. Nekje na tem forumu je nekdo napisal da se signal lahko močno spreminja po višini zaradi termike.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 01, 2010 13:55 
Pomoje se ti splača počakati do jeseni (21 oktober - 25 november), oz. še bolje 1. decembra.

Razlogi:

- RAI MUX A (Col Gaiardin 37) je moten zaradi prebijanja 38 (KanalA Trstelj in pa La7 San Michele). Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 01, 2010 14:58 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Se strinjam- Delati antenski sistem za Col Gaiardin je metanje denarja skozi okno.
Tudi sam sem probal Col Gaiardin. Dela sicer presenetljivo dokaj stabilno, ampak imam vseeno probleme z združevanjem in lokalnimi motnjami iz PTV Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 01, 2010 17:37 
Saj tudi sam sem tako razmišjal do nekaj dni nazaj, ko sem pri prijatelju nekaj 100 metrov stran brez problema naštimal vse želene ITA kanale.
Je pa res da imam pri njemu problem z 28kanalom HRT Muxom, ki ga pri meni dobim brez problemov.
Tako, sem se odločil da bi poskusil na kakšen način dobit tudi Mux-B mediaset, zaradi Italia uno, sin bi gledal tekme na svetovnem prvenstvu.
Kaj mi bo uspelo vam še poročam. Še vedno pa se priporočam za kakšen nasvet.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 01, 2010 17:52 
Meni konfiguracija BLU420F-MAP106-PSU411 (torej samo ta antena na Castaldio, brez združevanja z drugimi) omogoči 100% sprejem Mediaset-B (torej kar ti želiš).

Ko zadevo združim z anteno za San Michele (tudi BLU420F) mi sprejem pade, vendar je še vedno gledljivo (občasno kocka). RAI-A je pa druga zgodba.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 9:31 
Poročam po včerajšnjem testu.

Kaže da, zaenkrat ni rešitve.
Zdaj je signala na 37 kanalu MUXa-A Rai več kot dovolj, vendar, kaj mi pomaga, ko ga popoldne enostavno nebo. Nič, kot da bi oddajnik izklopili.
Podobno se dogaja z MUXom-B Mediaset vendar v obratni smeri. kot da bi nekdo uključil oddajnik velike moči za pol minute.

Zanimivo je to da sosed cca 100m severo zahodno nima nikakršnih problemov.

Kaže da bo najboljša varianta, počakat da ITA izključijo analogne signale.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 9:37 
Tudi meni RAI (K37) presiha skozi čas... problem je, da čeprav gledljiv, niti v maksimumu ne presega 5% kvalitete, tako da je to neuporabno.

Mediaset-B pa lahko doseže 100%/100% če ga ne združujem z anteno iz San Michele. Ko ga združim, je pa odvisno, koliko odprem MAP106, ki mi ojačuje San Michele - odpreti ga moram ravno dovolj, da vidim RAI-B na 61 in ne preveč, da mi AllMusic ne povozi Mediaseta (sam FUS45, ki mi duši 38 in 64, namreč ni dovolj - treba je zapirat gain).

Pa so mi pri AVSN nekoč rekli, da je Mediaset bolj problematičen kot RAI... :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 12:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 20:50 
[quote="Tehnicni"]Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 22:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
To ne morem verjeti. Od kako daleč prihaja signal, kaj je vmes...

Sicer pa po dveh legah antene ne moreš soditi kako je na ostalih.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 54 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited