Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Maj 13, 2024 8:17

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 26, 2009 19:23 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Mux B deluje res na minimumu ( glede moči ).
Testiral sem z navadno teleskopsko anteno brez ojačevalca ( tako, kot jo imajo ponavadi radijski sprejemniki ) - sem pa bil s sprejemom Muxa A zelo presenečen ( signal skoraj na maximumu ).

Jaz v glavnem uporabljam DVB-C in mi je za DVB-T malo mar ( niti za backup ni, ker SLO programe gledam skoraj nič ) - hotel sem samo ( za druge ) preverit, če podpira AAC.

TV pa bi v vsakem primeru moral resetirat, ker sem moral ( zaradi časa in šumnikov v EPG-ju ) spremenit državo iz "others" v "Ă

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 10, 2010 23:25 
Trenutno oddajnik na Pohorju (K67) laufa v prazno. Ni več nobene vsebine. Ni tona in ne slike, signal pa je. Sem poskeniral in "programa" MUX B INFO ni več. :nono:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 14, 2010 1:16 
Na K67 sta spet prisotna slika in ton. Šlo bi naj za okvaro na računalniku, ki je bil "zadolžen" za distribucjo slike in zvoka. Sedaj je spet vse v redu. A Norkring ima idealno priliko, da s priložnostnim spotom promovira Norveško, pa še kaj drugega.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 17, 2010 23:51 
Linkovska povezava s Pohorjem je vzpostavljena. Po mojih informacijah bi mogli spustiti nekaj programov od ponudnikov, s katerimi bi naj že imeli sklenjen dogovor. Tega očitno še ni, ali pa so kakšni drugačni zadržki na eni ali drugi strani. Signal je še vedno prisoten, vsebine pa spet nobene.
Mogoče pa bodo ruknili takrat, ko bo vzpostavljena povezava vsaj še do drugih dveh delujočih oddajnikov. Norvežani delajo po celi Sloveniji.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 20, 2010 22:36 
Ne bo držalo. Močii, ki so navedene, po mojem, veljajo s 1.12. oziroma ob izklopu analogije. Na Pohorju oddajnik trenutno oddaja s samo 2kW. Kolikšni ERP pride ven po izgubah na združevalnikih in dobitku antene, pa ne vem.
Višina moči 100 kW (ERP) bo verjetno držalo za oddajnik s 5kW.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 20, 2010 23:04 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Citiram:
SIcer pa očitno tudi s Pohorja že šibajo s polno močjo, sodeč po sliki na http://dvb-t.apek.si/multipleks_b
Slika je ista kot lani.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 21, 2010 17:23 
Na K67 s Pohorja vidim, da so spustili "program" Jump :shock: . A lahko to dežurni fotograf poslika, ker sem v gužvi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 21, 2010 20:05 
Nič posebnega. Gre za cca. 20 sekundni spot s potapljačem, ki mu pomočnik s čolna poda kamero in se začne potapljat. Je pa res signal bil precej slab, na CT-ju pa nisem zasledil kodiranja zvoka.
Trenutno spet ni vsebine oz. celo signala ni. Signala pa sem imel glih toliko, da bi lahko kaj gledal. Kvaliteta signala je precej nihala. Ne vem, kakšne so težave na oddajniku.
Po zadnji prekinitvi so staro vsebino s testno sliko in zvokom že spuščali po linku. Zadeva bi naj lavfala.
Fajn bi bilo, da nekdo to posname, ko se nova vsebina prikaže, ker jaz nimam prave aparature. Zaenkrat samo slika posneta z mobitelom.
Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 25, 2010 10:06 
Na K67 so že prisotni programi:
TV3
PINK SI
Program 3
Program 4
Program 5
Program 6
Program 7
Program 8 (Central)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 25, 2010 11:44 
Spet ni signala s Pohorja. A Dan državnosti se je tako lepo začel.
Slika


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited