Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Apr 29, 2024 8:00

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 22, 2010 8:44 
Odsoten

Pridružen: Sr Jul 27, 2005 13:36
Prispevkov: 589
Citiram:
Radomlje bi znale biti povsem mimo Polhograjskega pogorja. Si primerjal 51 in 66, kakšno je razmerje signalov.

Domžale imajo recimo čisto linijo do Nanosa. Radomje pa niso dosti stran. K27 je popolnoma čist.

_________________
Sony Bravia 46W3000, Philips DVP720SA/02, Sony QS780, WD TV Live, ZX Spectrum
-----------------------------------------
Najbolj uĹľivam ob televizijskem programu, ko zmanjka elektrike. Program se popravi 1000%.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 22, 2010 9:17 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
V Trzinu, na robu novega naselja, je vmes ravno dovolj hribčkov (Privolje, Straški vrh, Kob), da je k 27 za TVKC z dvometrsko širokopasovno anteno na podstrehi in 30 db ojačevalcem že lepo šumeč, DVB-T pa prav na meji. Ampak vseeno delata Primorka in TVKC z minimalnim BER, včasih celo brez.
MUXa B ne morem preizkusiti, ker mi ga Philips ne shrani (forsira Krim in Šance), z NOT only TV na laptopu pa še nisem sprobal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 15, 2010 15:03 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Profil med antenama:
Slika

Pravokotnica čez Tošč cca 42km od Nanosa - označena točka, kjer se pravokotnica in smer anten sekata:
Slika

Isto kot zgoraj, samo 45km od Nanosa
Slika

Mislim, da je jasno odkod več poti in smeri, med hribi so dolinice, skozi katere se krivi signal, ker jih je več, prihaja da mene več signalov, kar sprejemnikom ni všeč.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Po Nov 15, 2010 23:01, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 15, 2010 20:50 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Prav zanimiva je ta študija od Nanosa proti Kranju. Po direktni liniji preseka je videti vse OK. Ko pa si pokazal prečne preseke polhograjskega hribovja je pa to kot ena slamoreznica za za signal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 16, 2010 0:37 
Pri teh zadevah je dobro upoštevati, da se signali ne širijo samo po eni ravni premici, ampak po Fresnelovih conah, ki znajo biti kar zajetne. 1. ima na 51. kanalu pri onih hribih polmer okrog 76 m. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 16, 2010 8:21 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Tega o seštevanju in odštevanju nisem vedel, verjetno gre za fazne zamike zaradi večje dolžine poti. V konkretnem primeru sem šel računati razliko v dolžini pri poti 1km levo ali desno okrog Tošča, pot je daljša za 35m. To pomeni, da se v pasu širine 7MHz faza direktnega in okrog hriba signalov obrne 16 krat, kar krebko nazopča spekter.

Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 23, 2010 22:16 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ne moreš verjet, pri meni razlika med K27 in K51 kot noč in dan. Na vrtljivi anteni je le ena cca 30° široka smer (proti gornjesavski diolini), kjer sprejem praktično ni mogoč, drugod pa imaš problem najti smer, kjer ni možen sprejem. Iz bližnjih hribov na drugih kanalih ne dobim nobenega pametnega odboja, ker sem tik ob vznožju hribov ob gozdu, K27 pa skoraj kamorkoli obrnem, v smeri sever celo samo 8dB manj kot v točki najmočnejšega direktnega signala. To je tudi logično, saj vse druge signale z izjemo K26 dobim bolj ali manj direktno.
Signala je sicer malo zaradi Polhograjskih hribov, vendar dovolj za EVM čez 30dB. EVM kar lepo varira s signalom, kar je povsem drugače kot pri K51.
Skratka nizki kanali so za pokrivanje brez kupa pretvornikov zlata vredni, sicer ne vem zakaj je tako gromozanska razlika kar se tiče EVM-ja, a tako je, vsaj pri meni. K27 se obnaša kot da sprejemnik res lahko "pofruštka" poljubno zakasnjene signale, na K51 pa imaš občutek, da ga moti čisto vsak odboj, lom...
Pri mojem homemade repetitorju je štala z odboji tudi na K24, zato sem še bolj zmeden.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2010 8:39 
Skoraj ista slika je pri meni signala kolikor hočes neglede
kako obrneš anteno (predelana VHF antena za 9K + cca 5ur ročnega dela +3,80E za nove vijake in železna cev 15x15mm dolžine 2600mm za ojačitev zaradi snega ) pa tudi smer je sedaj več ali manj direktna. Signala je več kot iz cca 4km oddaljenega lokalnega pretvornika ki ima optično vidlivost z anteno tu prihaja do odboja signala z Krvavca od bližnjega hriba občasno prava štala.Tako da sem moral anteno dati pod
streho kjer je tega odboja zelo malo in zadeva špila zadovoljivo
Z Nanosa pa je signal zelo stabilen
Tvoja teorija o nizkih kanalih vsekakor drži skratka nizek
kanal in konkretna moč dela čudeže. :D Marsikdo v vasi kjer živim kljub
temu da ni direktnega signala bo lahko gledal z odbojem mux A z NANOSA. Prej sem imel bistveno več problemov z 51k :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2010 9:10 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Da ne vpliva mogoče tudi antenski sistem na oddajniku? Ta je bil gotovo takrat, ko so ga kupili, optimiran za K27. Pa višinski diagram je menda odvisen od frekvence in ima maksimum v malo različnih višinah. Mogoče tudi zaradi tega K51 ne seva tako daleč in ne samo zaradi višje frekvence.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2010 10:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Signala na K51 je bilo dovolj, vsekakor pa znatno več kot je bil EVM, tako da antenski sistem po moje ni kriv. Enostavno signali na zgornjih kanalih se v večih ozirih obnašajo veliko slabše.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited