Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Sr Maj 15, 2024 12:50

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Lokacije
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 25, 2010 23:43 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
LP

Jaz lahko zase rečem, da imam kar nekaj takih lokacij ( okolica Zavrča, Hrastovec, Medribnik..), kjer signal na zemljevidu ni označen, pa mi je uspelo s UHF Triplex ali TV4543 in Antrron-i uredit zadevo. Je pa tudi res, da sem tam strankam dajal v glavnem sprejemnike, ki delujejo bolj sigurno pri slabšem signalu, Homecast 3100 ali pa stari tip Iskre 4010 in Top View. Ti današnji HD sprejemniki preveč kvadratkajo-kockajo na ta signal.
So pa vsi signali s Pohorja, tu in tam kateri tudi na odboj. Glede na to, da je od nekaterih montaž minilo tudi leto ali več, očitno deluje stabilno, glede na to, da me še noben od teh ni klical.

Primož PINOSAT

p.s. Zanimivo je pa okrog Hrastovca par lokacij, kjer je analogen sigbnal bil solliden, v rangu 50 dBuV, o digitalnem pa skoraj ni sluha.

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Zadnjič spremenil pinosat, dne Sr Avg 25, 2010 23:49, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 26, 2010 23:03 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: Po Jan 19, 2004 20:30
Prispevkov: 485
moja izkušnja je bohnedaj montirat blizu drevja (v smeri antene),
posebej v zimskem času, saj poleti (ko ozeleni) signal rad izgine,
čeprav je bil pozimi odličen.

_________________
Alergičen na športne kanale


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 27, 2010 8:20 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Svojo izkušnjo s sprejemom Nanosa zasenčenega s Polhograjskim pogorjem sem opisal tule. Široko pogorje na ravni črti med mano in Nanosom zelo daleč od mene (cca 25km) signal Nanosa na svojem grebenu sipa oziroma krivi, zato do mene prihaja ogromno signalov, kar se tudi vidi na impulznem odzivu. Glavnina je sicer znotraj ene črtice, ki obsega cca 250m, kar niti ni čudno.
Kot sem prebral, imajo sprejemniki največ problemov s približno podobnimi nivoji signalov in z minimalnim zamikom. Skratka v kakiih dolinah s sipanim ali odbitim sprejemom bo treba vložiti podobno veliko napora v določitev lokacije antene, kot smo to počeli pri analogni TV.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited