Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 7:38

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 78 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 58 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 17:28 
Pozdravljeni,
Se opravičujem,če sem postavil vprašanje na napačno mesto.Zanima me kaj bi lahko ulovil z anteno v naslovu na lokaciji Šmihel pri žužemberku (300m.n.v)...Največ me v bistvu zanima na katerih frekvencah naj iščem, da bi dobil slovenske,hrvaške ter mogoče avstrijske kanale...Hvala


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 18:54 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Ă

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 19:19 
A to si mislil da bi lahko ujel z eno anteno?Hmm, nisem ravno na hribčku....Sem bolj v nižinskem delu.....če bi poleg naših ujel še hrvaške kanale, bi bil čisto zadovoljen....Za avstrijo bo verjetno pri meni problem, čeprav jo moj kolega ujame, vendar je 100 m višje....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 19:28 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Ti oddajniki so iz različnih smer tako da vsega hkrati brez obračanja ne boš mogel sprejemati. V približno isti smeri sta le Trdinov vrh k45 in k 64 in Sljeme K25 ( do novega leta še MUXb k48?ko bo na glavnem antenskem sistemu)

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 05, 2010 21:25 
ima mogoče kdo kake izkušnje kako je s sprejemom avstrijskih muxov na k23 in k26 na dolenjskem?ker imam zelo mejno situacijo z ojačevalnikom na k24 me zanima kako bi šlo na k23...pa še smer tega oddajnika me zanima?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 05, 2010 21:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Oddajnik Shoeckel je nad Gradcem na avstrijskem štajerskem, približno SV smer od tebe. Naloži si Google Earth pa čekirej smer... Skoraj zagotovo ne boš dobil signala od tam. V Dol. Toplicah, pa tudi v vaseh na obronkih Gorjancev pri NM so lovili analogne Avstrijce le iz Dobrača na k10, k24 in k30. Tako je verjetno tudi zdaj pri sprejemu digitalnih programov oz. ORF mux-ov.

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 06, 2010 8:38 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Digitalni ORF deluje malone po celotni Suhi Krajini brez težav. Celo do belokranjske meje seže. Tako se ga da gledati tudi v Rožnem Dolu , Lazah, Dobindolu, da o malo višjem podgurju pod Gorjanci sploh ne govorimo.
Normalno pa je potrebno imeti za sprejem tudi kakšno boljšo anteno (z reflektorjem), ki se s lastnostmi najbolj približa sprejemu določenega kanala, ne pa samo logaritmično anteno in stare , po možnosti še zelene Lukeževe škatlice, narejene za drugačne čase. In pa uredit selekcijo združevanja več anten s primernimi večpasovnimi ojačevalniki oz. kanalnimi ojačevalniki.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 06, 2010 11:07 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 16:46
Prispevkov: 203
Mene pa zanima tale ojačevalnik TELEVES 5355 CC34 če i dal gor tri takšne anene za sprejem madžarske avstrije in pa hrvaške kakno je mnenje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 06, 2010 11:27 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 06, 2010 11:33 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Digitalni ORF deluje malone po celotni Suhi Krajini brez težav. Celo do belokranjske meje seže. Tako se ga da gledati tudi v Rožnem Dolu , Lazah, Dobindolu, da o malo višjem podgurju pod Gorjanci sploh ne govorimo.
Tudi v okolici Gradaca v Beli Krajini se dobi ORF mux A, verjetno isto z Dobrča na k24. Mi kolega še sporoči, če je ta kanal... Ko je čekiral, je našlo avstrijce, sam si ni zapomnu kanala, slika pa je občasno kockala. Verejtno bo z boljšo (pasovno) uhf anteno in usmeritvijo signala dovolj.

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 78 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 58 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited