Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 16:52

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 78 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 8 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 03, 2010 9:43 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Tudi takole na pogled so nekatere panelke široke. Recimo tale


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 03, 2010 9:43 
Ja ta panelka je malo pozabljena(zapostavljena)antena,ma meni v določenih situacijah deluje dobro(racionalna rešitev). :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 03, 2010 9:47 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Z dvema takima antenama se da doseči tudi nulo na sredini. Povežeš jih z navadnim združilnikom. Fizično daš eno nad drugo. Simetrirni člen v eni obrneš narobe. Glej v linku pod: Connecting them together na sliki Incorrect
http://www.hdtvprimer.com/ANTENNAS/16bay.html

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 03, 2010 9:47 
Citiram:
Najširši sprejemni kot imajo panelne antene npr Fracarro PU4 ima cca +-30 stopinj = 60 stopinj.
Vidim, da imajo dva podobna modela:

http://www.satcomnet.com.my/download/Fr ... alogue.pdf



PU-4 in PU-4A

- oba imata enako ojačanje 9-12dB
- razlikujeta se v razmerju naprej/nazaj: PU-4 ima 22dB in PU-4A ima 18dB

Potemtakem bi bila PU-4 boljši izbor, kajne?

Se precej razlikujeta v zunanjih dimenzijah, ena je bolj ležeče oblike, druga pa bolj pokončna (čeprav se to na sliki ne vidi ravno)... Ima to kakšen namen?

Zanima me še podatek: "Wind load at 120km/h" Je tu boljša večja ali manjša številka?

Še to: ali mogoče kdo ve, če ima ta antena dovolj veliko priključno škatlico, da bi vanjo spravil enostopenjski ojačevalnik za na dipol?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 03, 2010 9:53 
Citiram:
Tudi takole na pogled so nekatere panelke široke. Recimo tale
Imaš mogoče podatek o širini snopa za to anteno?
Tu je ne najdem...
http://www.fracarro.com/international/d ... anel_F.pdf


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 03, 2010 9:58 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Štiri antene v sklopu ki jih prodaja Matjaž z postavitvijo ena zraven druge vodoravno močno zožajo horizontalni snop po katalogu na 30 st.. Ă

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 03, 2010 10:07 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Citiram:
Še to: ali mogoče kdo ve, če ima ta antena dovolj veliko priključno škatlico, da bi vanjo spravil enostopenjski ojačevalnik za na dipol?
Ne škatlica je fiksna in brez sile se jo ne da odpret. Tudi sam sem razmišljal v to smer. Sem pa stvar rešil drugače , kot je razvidno iz spodnje slike sem v trgovini pripravil z manjšo anteno PU4 dva sestava z malošumnim predojačevalcem, ki ga navijačim direktno na anteno. Sestava se razlikujeta po dodanem usmerniku ali pa je brez saj deluje ojačevalnik na 5-24 V (ojačanje 16 dB). Krasna zadeva za podstrehe kjer je prostorska stiska. Antena ima elegantno zamišljeno objemko za pričvrstitev, ki jo lahko dvignemo ali spuščamo po celotni višini panelke. Nekaj kosov sem že sam montiral in kaj čem reč, hitra , enostavna montaža (manj posla kot pri logaritmični anteni) in dober rezultat. Pa še tako vražje draga ni. Več >>
Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 03, 2010 10:19 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
@Matjaž, zanimiva zadevca. :wink:

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 03, 2010 10:36 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Matjaž ali se obetajo v ponudbi antene z dobrim ojačanjem na nizkih uhf kanalih kot so Offel yagi 21 (abcd) ali Offel Kolor Digit K 95 A• DIGIT

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 03, 2010 11:18 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Pred tedni sem jih hotel že vplačati pa sem dobil odgovor , da jih kao ne delajo več in da iz te serije delajo menda samo dve za 5 band in sice r eno običajno do kanala 69 in eno tam čez do 80. A v katalogu iz leta 2005 jih je še videti. Dobim pa v kratkem nam dobro poznane 20 BL 4 in tudi že nekje omenjene Kathhrein antene .Sicer v malih količinah , takole za pokušino, na opazovanje in kakšno montažo.. Prodaja teh anten preko spleta je lahko sila nerodna stvar , ker je treba poskrbeti, da se antene med transportom ne poškodujejo , kar pa največkrat tudi podraži sam izdelek.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 78 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 8 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited