Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 15:03

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 02, 2010 1:32 
Aleš
Po mojih informacijah avstrijski mux C na K29 deluje že nekaj časa, vendar z nekaj manjšo močjo, kot tale zdaj. Po vsej verjetnosti si do sedaj lovil signal z oddajnika VOITSBERG2/Arnsteil (0,3311 kW ERP), kar ti je verjetno bilo nezadostno za dober sprejem. Spomnim se, da je od začetka deloval le ta oddajnik.Trenutno pa bojda delujejo trije oddajniki od možnih štirih v regiji Steiermark.
http://www.wktv.at/
http://www.rtr.at:80/index.php?id=4047&code=4220

Na Goričkem imaš super lokacijo za sprejem avstrijskih programov. Po mojem boš sedaj imel brezhiben sprejem avstrijskega muxa C, tudi z anteno obrnjeno proti Pohorju.

Glede sprejema K21 sem ti že nekaj omenjal v letu 2009 na tem forumu. Na K21 so programi muxa B (ORF Sport Plus, PULS 4, 3SAT in Servus TV). Uf, z nekaj težav sem ga le dobil na strehi. s pomočjo propagacij lansko zimo po zadnjem sneženju marca. Po moji intuiciji je to lahko le z oddajnika S Poelten - Jauerling (Eisenstadt), ki oddaja z močjo 50,1187 kW (ERP) v H polarizaciji. Presodi sam. Poskusi se ravnati tudi po sprejemu radijski postaj. Eh, pogrešam DVB-T sprejemnik, ki bi omogočal prikaz imena (lokacije) oddajnika... O sprejemu K52 (mux A - ORF1, ORF2 N, ORF2 B in ATV) z oddajnika Mattersburg / Heuberg (V polarizacija) sva se pred časom že pogovarjala.

In da bom v skladu s temo, objavljam seznam prve četrtine UHFa, ki je predviden in dokončen za sprejem DVB-T v mojem kraju:

K21 HR mux D (Ivanščica), trenutno se oddaja SLO1 z lokalnega pretvornika, (prestavitev HR muxa D v regiji D3 s K36 na K21, ko se naši zmigajo)
K22 ????? to bomo še videli
K23 AUT mux B (Schoeckl)
K24 HUN mux A (Nagykanizsa)
K25 HR mux A (Sljeme, tudi Sv. Jera, Hera ali Gera )
K26 AUT mux A (Schoeckl)
K27 SLO mux A (Pohorje)
K28 v prihodnje verjetno HR mux C (Ivanščica ali Sljeme, se ne spomnim trenutno od kod sem sprejemal analogno)
K29 AUT mux C (Schoeckl)
K30 HR mux A (LIčka Plješivica)

Nadaljevanje vsekakor sledi...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 02, 2010 18:59 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 16:46
Prispevkov: 203
Rdarko vidim da imaš kar dosti programov pa me nekaj zanima ali je tudi pri tebi HUN K24 slabši signal pri meni je namreč Mux A slabši za 10% MUX C K65 pa se je zboljšal za 15% in dela super.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 03, 2010 11:36 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
K65 so baje našponali.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 03, 2010 12:10 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 16:46
Prispevkov: 203
Ja to sem opazil da ja K65 močnejši za 2kw


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 07, 2010 21:38 
Citiram:
Rdarko vidim da imaš kar dosti programov pa me nekaj zanima ali je tudi pri tebi HUN K24 slabši signal pri meni je namreč Mux A slabši za 10% MUX C K65 pa se je zboljšal za 15% in dela super.
Bah, takšne in podobne ugotovitve večinoma ne komentiram.
Kar se tiče K24 so možne težave, saj so Hrvati prestavili mux A (Sljeme) s K42 na K25 in se tako K24 nahaja "v sendviču" med močnima sosedoma K23 (avstrijski mux B) in navedenim K25. Pri meni ni zaznati poslabšanja.
Nič nisem slišal o morebitnem pojačanju na K65. Po mojem je dvig kvalitete posledica izklapljanja analognih oddajnikov in pretvornikov (tako naših, kot hrvaških) na tvojem območju sprejema. Spremembe so predvsem očitne pri sprejemu bolj oddaljenih oddajnikov. Pri meni npr. se je kvaliteta abnormalno dvignila na K58 in K68 (HUN mux A in C) iz oddaljenega oddajnika Vasvar in bi se ju dalo celo uporabiti. Tudi sprejem K43 (avstrijski mux A) z oddaljenega oddajnika Rechnitz / Hirschenstein (25,1189 kW ERP/ pol. H) se je totalno stabiliziral na dobrem signalu.
Kar se pa tiče sprejema "velikega števila programov" se v območju Vzhod zaenkrat nimamo kaj pohvalit. Ponudba je "skromna" :roll: , vsaj glede števila programov, ki jih lahko sedaj spremljajo v območju Zahod.
:aplavz:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 07, 2010 21:45 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Citiram:
Kar se pa tiče sprejema "velikega števila programov" se v območju Vzhod zaenkrat nimamo kaj pohvalit. Ponudba je "skromna" :roll: , vsaj glede števila programov, ki jih lahko sedaj spremljajo v območju Zahod.
:aplavz:
Mislim, da bomo še celo izgubili kakšen regionalni program.
Namreč razpis je bil za oddajnik Pečarovci na K52 in se nanj baje ni nihče prijavil in je/bo propadel. Na istem kanalu bo 15. decembra iz Plešivca oddajal VTV Velenje. Verjetno ta signal do mene ne bo segel, ker sigurno ne bi Plešivec in Pečarovci oddajala v SFN, če bi kdo oddajal iz Pečarovec. Ali pač?
Torej do sedaj sem kristalno čisto analogno sliko iz Plešivca (K52) lahko sprejemal, digitalno pa morda ne. Pustimo se presenetiti.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 25, 2011 11:16 
Na moji lokaciji v območju Vzhod (zahodne Haloze) že skoraj teden dni imam dokaj dober in uporaben signal na K66 (42/30), vendar ne morem ugotoviti za kaj gre. Pri skeniranju mi namreč sprejemnik ne pokaže nič. Prav tako ne LCD. Od začetka sem sumil, da bi to mogel biti kakšen DVB-H signal, vendar pri spremembi polarizacije antene na V, je kvaliteta signala drastično padla. Pri sprejemu avstrijskega DVB-H na K39 je bilo obratno. Antena je obrnjena tam nekam proti severovzhodu, vendar zaradi konfiguracije terena okrog moje lokacije, nisem prepričan, da bi oddajnik bil prav v tej smeri.

Kaj bi to moglo biti? Morda novodobno LTE testiranje na visokih UHF kanalih?
Fajn bi bilo, da nekako skušamo locirat ta oddajnik.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 25, 2011 16:22 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
LTE in DVB-T2 sta precej drugačna signala kot DVB-T in ju zato sprejemnik ne bi smel videti kaj več kot toliko, kot vidi analogne signale (kvaliteta 0).

K66 tam okoli nima nihče razen Slovenije. Možno bi bilo, da so ga pri zamenjavi K66->K27 začasno posodili Madžarom.

Po mojem najverjetneje nek slovenski oddajnik DVB-T, ali madžarski, ali pa kaj bolj oddaljenega.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 25, 2011 18:07 
Ko oddaja LTE se kot analogni signal lepo vidi.

K64 v zagrebu (Testiranje Vipa in T-Mobila):
http://www.youtube.com/watch?v=lOxQocBdkqY


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 25, 2011 20:25 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
Na kanalu 66 je oddajnik Žetale


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited