Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Maj 19, 2024 11:19

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 163 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 517 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 05, 2010 8:14 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ne, to je treba še preveriti.
To je sprejem v Trstu, v katerem ni sprejema višje postavljenih oddajnikov (Gorica, Udine, ....).
Kot kaže so tam izklopili 27K in 66K (ali pa zgolj trenutno ne dela :wink: )
Žal do konca drugega tedna nisem doma in ne morem preveriti dejanskega stanja.......
Sicer pa to najbrž ni dokončno stanje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 05, 2010 14:24 
Ali je možno ujet kakšen Italijanski mux v mojem koncu(Šmihel pri Žužemberku)?Glede na to da dobim signal iz Dobrača, ki je zelo daleč od mene imam mogoče tudi nekaj možnosti za Italijane?Mogoče bi @Satfaca vedel kaj povedati o tem...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 05, 2010 17:50 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Ti lahko kr jst povem, da če dozdaj nisi imel nikoli nobenega analognega ita. programa, potem tud digitalnega ne boš dobil... Imaš preveč notranjskih (kočevskih) hribov vmes oz. si tik pod njimi. SatFaca je bolj severno in verjetno na višji lokaciji, pa tudi prej je lovil cca. 15 analognih makaronarjev. :mrgreen:

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 05, 2010 20:33 
Citiram:
Ti lahko kr jst povem, da če dozdaj nisi imel nikoli nobenega analognega ita. programa, potem tud digitalnega ne boš dobil... Imaš preveč notranjskih (kočevskih) hribov vmes oz. si tik pod njimi. SatFaca je bolj severno in verjetno na višji lokaciji, pa tudi prej je lovil cca. 15 analognih makaronarjev. :mrgreen:
Seveda se mi je zdelo, da ne bom potegnil Italijanov,ampak ker Grosuplje pa le ni tako daleč stran od mene sem pač samo vprašel za mnenja....
Drugače pa poglejte tale video, kdor ga še ni....Model iz Rovinja je ujel 174 TV kanalov in 12 Radio kanalov....To pa je prava mala revolucija....
http://www.youtube.com/watch?v=eLGfbjnwEoE


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 05, 2010 20:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Ni iz Grosuplja ampak iz hribov nad njim...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 05, 2010 21:10 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
No ja, Zadnjič mi je Haupauge ključek najdu 116 TV italijanskih programov http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t=9125, lovim pa še 44 programov iz bližnje okolice (nekaj podvojenih seveda).
Od mene se niti slučajno ne vidi noben oddajnik, iz Rovinja pa...

@bayern Kot jaz razumem, se preko visokih slojev atmosfere ustvari razmeroma ozek kanal (cevovod), ki prenaša signale iz ozkega področja na ozko področje. Enkrat v zlo dobrih razmerah sem šel cca 6km stran od moje lokacije delat ene antene in so bili v etru čisto drugi programi. Tako da nikoli ne veš, je pa po moje potrebno imeti hribe razmeroma daleč stran, vsaj 30km.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 14, 2010 13:16 
Citiram:
Model iz Rovinja je ujel 174 TV kanalov in 12 Radio kanalov....To pa je prava mala revolucija....
http://www.youtube.com/watch?v=eLGfbjnwEoE
Ne rabiš hodit do Rovinja.

Trenutna situacija pri meni:

Slika

Seveda ni vse gledljivo, nekaj se podvaja, ampak za občutek pa je...
LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 14, 2010 19:24 
Citiram:
Citiram:
Model iz Rovinja je ujel 174 TV kanalov in 12 Radio kanalov....To pa je prava mala revolucija....
http://www.youtube.com/watch?v=eLGfbjnwEoE
Ne rabiš hodit do Rovinja.

Trenutna situacija pri meni:



Seveda ni vse gledljivo, nekaj se podvaja, ampak za občutek pa je...
LP
O, blagor nekaterim, kateri imajo pravo brezplačno kabelsko televizijo na dosegu....Jaz pa se komaj dokopljem do 18-ih kanalov in občasno do 23 -ih kanalav.... :oops:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 14, 2010 19:52 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Nikar si ne želi tega, kar imamo tukaj ob meji.
No jaz jih imam cca 120 (Koper) z anteno obrnjeno proti Nanosu.
Od teh 120 jih je cca 20-30 "gledljivih".
Od tega je nekaj podvojenih, nekaj pa jih je z isto vsebino v HD.
Vse ostalo je negledljiv "šrot": TV prodaje, podvojeni programi, zgolj test slike, lokalci ki nikogar ne zanimajo, "šloganje", nakladanje, ...... in podobno.
S tem "šrotom" so povozili oba hrvaška MUXa in vse nam dodeljene in sedaj nezasedene kanale.
:cry: :cry:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 22, 2010 11:58 
Danes sem (upajmo) dokončno zaključil z nastavitvami sistema. Nad Učko (28 in 53) sem seveda obupal in jih do nadaljnega odmislil.

Poskenira mi 207 TV programov in 22 RA programov. Od tega je dejansko uporabnih 47 TV programov, od tega 3 HD programi (upam, da si ne bo spet kdo domišljal, da imamo Primorci zastonj kabelsko v zraku).

Bi pa bilo seveda lepo dobiti še hrvaški nabor programov, ampak kaj ko... :evil:


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 163 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 517 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited