Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Maj 21, 2024 17:28

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 163 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 110 11 12 13 1417 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 27, 2011 22:26 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Kam je vse potihnilo.
kaj so se, če so se sploh, zmenili v Ženevi?
A so kar vsi obupali nad Italijani?

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 27, 2011 22:48 
Tole je kopirano iz Satelitskega foruma: skratka, nic se niso zmenli :evil:
Citiram:
Nista od rjesenja problema.

S obzirom da je stav talijanske delegacije da nema potrebe za tim sastankom jer će Italija sve takve probleme rješavati bilateralno sa svakom zemljom posebno, što je i u skladu s nedavnim izjavama ministra Paola Romanija koji je boravio 18.svibnja u Zagrebu, a na incijativu direktora Biroa ITU-a, sastanak je završen istog dana poslijepodne.

Paolo Romani: "Pali smo u zasjedu"
RIM, 25. svibnja 2011.

„Italija ne prihvaća nikakvu vrstu posredovanja na meĂ°unarodnim forumima i sastancima. Zbog svoje specifičnosti u području televizijskih kanala Italija mora bilateralno rješavati te probleme sa susjednim zemljama i to je put koji namjeravam slijediti,“ rekao je ministar gospodarskog razvitka Paolo Romani tijekom Radiotv Foruma, u organizaciji Aeranti-Coralla ustvrdivši pritom „potrebu i nužnost osnivanja meĂ°unarodnog tijela koji bi rješavalo pitanje frekvencija!“ (opaska: što je već riješeno Planom Geneva 2006).

„Prošli tjedan u Ženevi, pojašnjava dalje ministar Romani, u MeĂ°unarodnoj telekomunikacijskoj uniji (ITU-u) , kojoj naša država Italija plaća članstvo, „pali smo u zasjedu“. Devet prisutnih država je tvrdilo da se Italija ne pridržava nikakvih pravila. Nisam se slagao da Italija sudjeluje na ovom sastanku, kao što se ne slažem s formiranjem meĂ°unarodnog tijela čiji bi cilj i posebnost bilo posredništvo meĂ°u državama u ovoj vrsti pitanja.“

„U meĂ°uvremenu, dodaje ministar, boravio sam u Sloveniji i Hrvatskoj, gdje sam imao jako teške sastanke da to ne možete ni zamisliti. Svim snagama sam branio talijanski sustav, iako je s meĂ°unarodnog stajališta teško obranjiv. Istina je da Ženevskim sporazumom 2006, svakom tehničkom području dodjeljeno 12 frekvencija, ali je takoĂ°er istina da se u nama susjednim državama, koje se s nama još nisu koordinirale, ne koristi svih 12 frekvencija. Stoga smo prihvatili i slažemo se da susjedne države, u odnosu na Italiju, imaju pravo- privilegij korištenja dva do tri kanala koji su već u upotrebi u pograničnom području, dok sam za sve ostale, takoĂ°er dodijeljene Hrvatskoj i Sloveniji tražio, a mislim da sam i dobio , mogućnost koordinacije. Jasno, mi ne smijemo ići tamo i oni ne smiju doći ovdje (!).“

Ministar je takoĂ°er izvijestio da slični problemi sa smetnjama u signalima slični ovima na Jadranu postoji na Malti u odnosu na Siciliju i za Korziku u odnosu na Toskanu.

Izvor: hrt.hr


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 28, 2011 7:03 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Tisti ki poznajo Italijane in njihovo diplomacijo, dobro vedo, da je bil sestanek že v naprej obsojen na neuspeh. Italijani se vedno ognejo tistemu kar bi jim lahko škodovalo. Tako je bilo tudi sedaj. Zelo prebrisano so uporabili tudi latinski rek: "divide et impera" in z odločno zavrnitvijo skupnega dogovarjanja onemogočili skupni nastop oškodovanih držav. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 28, 2011 10:14 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
To me tak razpizdi, da bom danes odpustil našega DJ-a ( italjana ) :)

Zdaj pa zares - to smo vsi vedeli, da se bo zgodilo ( naša barbika bo raje šla z italjani na deci domačega, kot pa bi se z njimi kregal ). Očitno nam ne preostane nič dugega, kot pa da na te frekvence aktiviramo neke močne motilce ( pa me zanima, kaj bi potem Italjani naredili ).

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 28, 2011 10:29 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Valiti krivdo na Pahorja ni smiselno, saj so Hrvati na istem oziroma še slabšem.
Gre za to, da očitno v vseh teh institucijah imajo prvokategornike v katere spada tudi Italija in ostale. Mi smo na repu ostalih ......

Mi nismo sposobni motiti nikogar (razen sami sebe)....
Za kaj takega rabiš jajaca z veliko rumenjaka, denar in sredstva. Nič od tega očitno nimamo. Še najmanj pa jajc ......


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 28, 2011 10:39 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
In končno smo dočakali MUX na 21. kanalu!!!!
BRAVO...
....
...
...
ITALIJANI! :evil:
Glede na jakost bi rekel da oddajajo iz neposredne bližine, se pravi iz MSM. In to hkrati pomeni da bomo vsi na Goriškem po prehodu B-MUX-a na 21. ostali brez teh in mogoče še proplusovih, programov. :(

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 28, 2011 17:32 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Kurac gleda državo, ki ni sposobna uveljavljati suverenosti na lastnem ozemlju.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 28, 2011 19:03 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Kot kaže ima Televicenza prednost in bomo v tem letu na primorskem priča mrku privatnih TV postaj. :evil:
Ali lahko v tej podalpski deželici sploh zaj****o bolje kot smo???? :twisted:

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 29, 2011 15:08 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Naj nam italjančki za nadomestilo zakupijo 4 transporderje na satelitu pa je to to ;)

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 30, 2011 0:02 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Ni slaba ideja.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 163 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 110 11 12 13 1417 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited