Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 8:39

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 222 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 118 19 20 21 22 23 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 19, 2011 10:55 
Z italjani nema zajebancije.
Nazalost mislim da se bodo tezko kaj dogovorili z njimi, ker je tam prevec divjih lokalnih postaj katere navijajo moc in to nobenega v italjanski agenciji za telekomunikacije ne briga.
da je situacija obratna, bi ze naredili iz tega mednarodni skandal in berlusconi & co bi srali 100 na uro, tako pa ko oni to delajo pa jim noben nic ne upa reci, tiste dopise ki je hakom posiljal pa itak nic ne zalezejo, edino mogoce na nivou ministrstva za zunanje zadeve.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 28, 2011 9:03 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Citiram PULAISTRA novisf.com
Talijanska agencija za dodjelu kanala(Corecom) na moj upit poslala mi je ovaj odgovor:
Egr. sig. Petric, il problema delle interferenze dal Mux de "La 9" è già noto agli Uffici ministeriali, come ho potuto appurare dopo la Sua segnalazione. Mi è stato detto che l'emittente dovrà ridurre la potenza di emissione da Piancavallo, ma più in generale, dopo questo primo periodo di assestamento, probabilmente dovrà essere in parte rivisto il piano di assegnazione delle frequenze per quanto riguarda in particolare le zone di confine, in quanto c'è più di qualche problema di interferenza con Slovenia e Croazia, quindi spero che entro quest'anno i problemi si risolvano.
Prijevod ukratko: Problem smetnji od kanala La9 sa Piancavalla poznat je ministarstvu.La9 će morati uskoro smanjiti svoju snagu.
Ali generalno zbog smetnji naspram Hrvatske morat ćemo preispitati dodjelu kanala u pograničnim regijama.
Nadamo se da će se tokom godine svi problemi oko smetnji riješiti.

VIR: klik

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 28, 2011 10:32 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Z drugimi besedami: Poiskati bo treba druge kanale, ki so še prosti (slovenski?). Še kar nekaj mesecev v Istri ne boste mogli sprejemati svojih programov 8)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 28, 2011 12:45 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Pred par dnevi sem bil v vasi Račicah blizu Podgrada, prakticno na SLO-HR meji. Učka je oddaljena 20 km, ampak je naravni kanal doline odprt proti Kozini in naprej proti Italiji-Trstu-Piancavallu v isti smeri.

Opazil sem, da je na spektralcu instrumenta izredno lep kvadraten diagram signala na 28. kanalu. SNR skače od 23-26 dB, vendar modulacije ne more lockat. Ne pomaga obračanje antene v nobeni smeri, povsod enako. Jasno tudi nobenega programa ne najde, čeprav hišni sprejemnika kaže jakost 70% in kvaliteto prek 80%.

... ni pomoči.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 28, 2011 14:59 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Je kar zanimivo to dejstvo, da do 21 dB šibkejši digitalni signal na isti frekvenci onemogoči sprejem. To je več kot stokrat šibkejši in zato ponavadi sploh ni viden na merilcih.

Pri Učki s 5 kW oddajnikom bi recimo sprejem motil že 39 W oddajnik iz iste smeri in podobno oddaljen na oddajni anteni s kakšnih 10 dB.

Ali pa v Ljubljani na K45, kjer Šance oddajajo z 200 W ERP, bi motil motilec z 1,5 W ERP. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 28, 2011 15:16 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
DVB-Terorist :lol:

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 28, 2011 21:20 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
Je kar zanimivo to dejstvo, da do 21 dB šibkejši digitalni signal na isti frekvenci onemogoči sprejem. To je več kot stokrat šibkejši in zato ponavadi sploh ni viden na merilcih.
Pri analogni sliki bi pri taki motnji slika komajda še ostala stabilna, če sploh. Torej DVB-T je bolj imun na motnje kot analogna. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 06, 2011 11:10 
Da porocam iz prve roke.. Trenutno sem v Vrsarju in stanje je obupno kar se tice sprejema. K28 in K68 sploh ne poskenira, K53 je prej deloval, sedaj pa mrknil do konca. Zraven lovim se 100 It kanalov, ki pa so neuporabni. Je pa res, da imam trenutno obrnjeno anteno direktno proti Italiji, ker je okoli bozica se vse delalo normalno tudi tako. Ocitno so propagacije kar mocne. Bom kasneje anteno obrnil proti celini, pa da vidimo stanje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 06, 2011 14:20 
Odsoten

Pridružen: Sr Jan 21, 2004 17:16
Prispevkov: 78
Nič se ne dogaja, trenutno stanje je katastrofalno. Hrvatje verjetno čakajo, da jim bo kdo drugi uredil trenutno situacijo na kanalih. Na njihovih forumih sem zasledil,( verjetno se tolažijo stem ) da ima tudi ŠVICA, AVSTRIJA pa FRANCIJA podobne težave s poplavo italijanskih kanalov, oziroma motenje kanalov preko meje. Res pa nisem nikjer zasledil, da bi imeli ITALIJANI, kake pripombe na motenje njihovih kanalov, tako da me čudi, kako to, da je SLOVENIJA izuzeta iz tega problema, vsaj trenutno. Bojim se, da bomo tudi mi še prišli na vrsto. Potem pa bo res eno samo sra.....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 06, 2011 16:13 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
@koper

Ni mi jasno kaj sploh pričakuješ?!
Italija pač ne spoštuje mednarodno podpisane dogovore.
V takih primerih sledijo tožbe in pritožbe na razne mednarodne institucije, ki lahko trajajo leta in leta.
Obstoja še kakšna druga možnost?
Morda imaš ti kakšno idejo?

Kar se pa tiče motenj v Italiji, ki jih naši oddajniki povzročajo, pa je situacija popolnoma jasna. V področjih, kjer so možne motnje, po "jadranskem sporazumu" Italija nima oddajnikov na istih kanalih. Seveda ima množico oddajnikov, ki pa niso po sporazumu. Na motnje kanalom, ki jih uradno po sporazumih nima, pa se ne more pritožiti.

Tako naj bi bilo, razen če nekje v sporazumu piše, da ta ni zavezujoč .....
Dvomim pa, da bi to več držav spregledalo.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 222 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 118 19 20 21 22 23 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited