Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Apr 29, 2024 17:45

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 03, 2011 22:35 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Ne vem sicer komu APEK riše te karte pokritosti. Vsi vemo, da signal seže mnogo dlje kot pa oni to zarišejo.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 03, 2011 23:13 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Te meje so za solidno postavljeno sobno anteno ali na podstreho skoraj vrženo anteno. Na strehi dobra antena pomeni tudi 10 krat več, kar je 100 kratna razlika v moči.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 04, 2011 13:09 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Ja, tisti zemljevid določa, da mora biti znotraj označenega območja jakost signala nad strehami vsaj x dbµV/m. Vrednost je napisana v razpisu in je taka, da za sprejem zadostuje neka minimalna antena.

Ker se signal na narisani meji ne ustavi, ga je tudi daleč okoli še dovolj, še posebej, če vmes ni ovir in na istem kanalu ni drugih motilcev.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 04, 2011 22:33 
Lp
na zemljevidu sem povsem izven signala pa z majhno antenco lovim skoraj vse kanele tako slovenske kot hrvaške , komaj čakam na boljšo anteno, ugotovil pa sem tudi da ojačevalec precej pomaga, včasih je veljalo da če imaš kratek kabel od antene do tv skoraj ni razlike med anteno z ojačevalcem in brez sedaj pa z temi dvp-t sprejemniki in usb dvb-t kljucki mora skoraj nujno biti antena z ojačevalcem, (če seveda ne vidiš oddajnika direktno).
Konkretno moj primer , antena brez ojačevalca in 20 m kabla kanal 45 iz kuma zelo slab signal neuporabno, antena z ojačevalcem mux a iz kuma super ,mux a hrt super mux b iz kuma slabo občasno negledljivo, potem dodam linijski ojačevalnik signala in pojavijo se še mux b hrt povsem normalna slika ,le občasno (odvisno od vremena )motnje in še mux a iz plešivca se kaže z motnjami tako da dvb-t sprejemniki rabijo precej močan signal in ojačevalnik zmeraj pomaga.
ps jutri dobim inglar bigstar anteno pa da vidim :)

Borut


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 04, 2011 23:03 
Porocaj, kako se ti obnese bigstar, z ojacevalcem in brez.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 04, 2011 23:45 
Citiram:
Lp
antena brez ojačevalca in 20 m kabla kanal 45 iz kuma zelo slab signal neuporabno, antena z ojačevalcem mux a iz kuma super ,mux a hrt super mux b iz kuma slabo občasno negledljivo, potem dodam linijski ojačevalnik signala in pojavijo se še mux b hrt povsem normalna slika ,le občasno (odvisno od vremena )motnje in še mux a iz plešivca se kaže z motnjami tako da dvb-t sprejemniki rabijo precej močan signal in ojačevalnik zmeraj pomaga.

Borut
ali je bil tvoj primer "antena z ojačevalcem in brez napajalnika"
- to je neuporabno


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 05, 2011 11:31 
Antena logaritmična (ribja kost)5 do 69 kanala z ojačevalcem odstranjenim (čprav berem nekateri novi ojačevalci v antenah delujejo tako da če ni napajalne napetosti na koaksialcu se antena obnaša kot normalna pasivna ) potem pa sem ga potisnil nazaj v profil in preizkusil,razlika več kot očitna,precej večja kot prej pri analognem sprejemu.
o bigstar poročam ko pridem domov


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 07, 2011 18:41 
Pozdrav
antena je na strehi!
po google shemi pokrivanja sem izven signala (Topolšica)vendar s to anteno dobim dober sprejem na kanalih 27,45,52,64,66,67 in hrvaški 25 (mux A) in 48 (muxB), kanal 42 (muxD) je pa na meji tako da včasih je slika normalna včasih pa šteka.
Problem je edino da je zelo ozko usmerjena in moram skoraj za vsak kanal prestavit anteno :(
malo sem razmišljal in verjetno je najboljša varianta da nastavim malo antenco na odboj slo oddajnika kjer mi lovi mux a ,b in vtv tavecjo pa usmerim proti hr ,združim pa kar z navadnim združilnikom(obe anteni imata ojačevalec.

ojačanja pa nisem uspel zmerit ker mi sprejemnik (ruski) malo čudno kaže signal, zanima me ali obstaja kakšen dvb-t sprejemnik ki kaže realen signal v -decibelih in ne v odstotkih da bi imel malo predstave koliko mi kakšna dodatna stvar ki jo vključim med anteno in dvb sprejemnik,zniža ali zviša nivo signala.


Borut


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 08, 2011 0:14 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Saj ni toliko problem nivo, temveč razni odboji, ki ti iz druge antene moti signal iz prve. S filtri se to da izboljšati, samo ne če imaš sosednje kanale.

Lahko pa poizkusiš kot si omenil, samo fajno bi bilo, da imaš regulacijo ojačanja, s čemer lahko loviš kompromis.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 08, 2011 16:22 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Citiram:
združim pa kar z navadnim združilnikom (obe anteni imata ojačevalec.
Navadni združilnik zelo pogosto ne prepušča napajanja. Boš verjetno rabil nek združilnik/delilec, ki prepušča napajanje, pa nima diod. Nekaj takega kot SRS 205 tukaj:
http://www.gss.tv/index.php?id=392


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited