Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 10:20

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 51 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 6 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Televes DAT 75
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 15:05 
Eno vprašanje fantje : v Kranju imam sprejem obeh HR muxov iz Sljemena. Mux A je skoraj vedno viden (99,5%), problemi so občasno z MUX B. Poleg tega imam problem še ta, da imam anteno na 5 metrov od strehe ob glavni cesti, tako da kakšen starejši avto ali moped naredi motnjo v sliki.

a) Vprašanje : ali zgoraj omenjena anteno te motnje vsaj omili ali izniči ?
b) Vprašanje : vsak kaže da obstaja več variant teh anten...

Zupancic prodaja
Slika
v tujini se da dobiti
Slika
ali
Slika

Za kakšne verzije anten gre ? Nosilček pri srednji se mi skoraj najboljša rešitev glede stabilnosti.

ALi v vseh dela MRD člen ?
Vsi tisti, ki si lastijo omenjeno anteno, bi prosil za podatke o tem, kako se antena obnaša predvsem v IV bandu, za V itak vemo da raztura.

Humaxboy


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 18:23 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Na IV bandu jo nese inglar TV4022 (desno).
Na V bandu je televes dat 75 kot si že sam ugotovil podere vse rekorde, perdvsem v % kvaliteti sprejema.
Iskrenja oz. starih mopedov ne izniči.

Sam imam v ta rumeni MRD člen, za ostali dve črni pa ne vem, zelo verjetno pa da gre za enako anteno le barva je drugačna (novejši modeli), poglej pri Zupančiču kateri ima v spletni trgovini tudi črne.
Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 18:31 
Citiram:
Na IV bandu jo nese inglar TV4022 (desno).
Na V bandu je televes dat 75 kot si že sam ugotovil podere vse rekorde, perdvsem v % kvaliteti sprejema.
Iskrenja oz. starih mopedov ne izniči.

Sam imam v ta rumeni MRD člen, za ostali dve črni pa ne vem, zelo verjetno pa da gre za enako anteno le barva je drugačna (novejši modeli), poglej pri Zupančiču kateri ima v spletni trgovini tudi črne.
Slika
Odlično yunnowho :D ...za koliko pa jo nese TV4022 ? Je opazna razlika...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 18:57 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Razliko se opazi z merilnim inštrumentom. Nese jo za 1 dB, ampak le na spodnjem delu IV banda. Sicer pa pri tisthi % v sprejemnikih ni skoraj nikoli nič opaziti.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 19:04 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Ko smo že pri antenah za 4 band. Je že kdo na primorskem ali kje drugje preizkusil tole. . Priznam pri nas na dolenjskem antena ni aktualna, ker nam HRT poleg 25 oddaja tudi višje na 48 kanalu in jo sploh še nisem niti preizkusil niti montiral. Ni več tiste zagnanosti za eksperimentiranja, pa še EMŠO me izdaja :wink: . Nekaj kosov sem jih sicer prodal povratnih informacij pa nimam.

DAT 75 anteni sta enaki samo barava plastike je drugačna. Ko primerjate tovarniške diagrame med antenami različnih proizvajalcev in če jim gre za zaupat pazite na merske enote (dB, dBi) o čemer pa smo pa že nekje enkrat menda pisali.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 21:02 
Odsoten

Pridružen: To Maj 12, 2009 17:22
Prispevkov: 149
Matjaž, prevečkrat omenjaš emšo:)



Lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 22:31 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Citiram:
Matjaž, prevečkrat omenjaš emšo:)

Lp
Res? Joj se ne spomnim. Vidiš, EMŠO in demenca si že padata v objem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 23:16 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Matjaž pa EMŠO :D, če bi jaz o tem.

Kar se 4022 tiče pa ima na K26 po moje ene 4db več kot katerikoli širokopasovni umotvor, ki ga poznam. Po podatkih proizvajalca ima 14,5dBd, kar zna bit manjše preteravanje, ampak da bi imela katerakoli ala tristar za ceu UHF lahko na K26 14dBi, ne verjamem.
PS: dBi = dBd + 2.15

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne To Jan 11, 2011 9:09, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 23:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
Ko smo že pri antenah za 4 band. Je že kdo na primorskem ali kje drugje preizkusil tole.
Tale frekvenčni diagram mi pa deluje ful čudno, je pa dovolj nizek, da je nekako možen - po filingu.

@Matjaž zakaj nimaš v trgovini ničesar ala TV4022, se pravi navadne jagice za 21 do 26, to so po moje za te kanale edine res dobre antene, meni je ena taka na K26 odgrnila obzorja, vse ostalo se je kockalo, s to anteno pa vsaj 5dB rezerve, kocke opazil samo enkrat v eni kodirni skupini slik.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 11, 2011 7:46 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Odkar je dal Fracarro ven nove večkanalne antene jih držim. Pogledaš si jih lahko tukajle..

Antena za grupo od 21-26 kanala ima takšen diagram pa mu verjemi ali ne kljub letom. Oba sva že stara Tehnični, oba s punk in osamosvojitveno ter antensko zgodovino in kar je najbolj grozno ameriški predsednik je prvič mlajši od naju.

Slika


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 51 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 6 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited