Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 12:56

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Dva različna K27
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 18, 2011 23:00 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Danes sem pri montaži DVB-T sistema naletel na zanimiv primer. Iz iste smeri in na istem kanalu (K27) sta mi v anteno letela dva različna (odboja) signala, in sicer Mux A regija vzhod iz oddajnika Mozirje in Mux A regija zahod (Nanos). Seveda sta bila signala neuporabna, čeprav sta bila vsak posebej komot zadost močna. Signala iz istih dveh oddajniških točk (lokalni Mux iz Mozirja in pa Mux B iz Nanosa), seveda na različnih kanalih pa sta bila čist v redu.
Za Mux A sem pa imel še rezervno varianto iz regije center, tak da nekaj kanalov se je vseeno dalo naštimat...
A bi bla kaka možnost uporabiti in sprejemati dva različna signala na istem kanalu?

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 19, 2011 7:37 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 26, 2011 8:12 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Včeraj sem bil spet na eni lokaciji, kjer se tepeta K27-Zahod in K27-Vzhod. Do nekje sredine novembra so imeli brezhiben sprejem, ko pa so Nanos preglasili na K27, je sprejem postal neuporaben. Alternativa jim je sicer K45, ampak zelo zelo švoh signal...

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 26, 2011 10:51 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 27, 2011 0:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Antena na res specialni legi na podstrehi dela čudeže - ponavadi, na strehi pa velikokrat res ni rešitve. Samo potrebuješ kako uro ali dve meritev.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 13, 2011 16:04 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 30, 2004 22:30
Prispevkov: 102
Tudi sam sem že naletel na opisane težave. Pred prestavitvijo A muxa na Nanosu vse ok, sedaj pa problemi...

_________________
L.p.,sten


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 13, 2011 16:38 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Citiram:
Antena na res specialni legi na podstrehi dela čudeže - ponavadi, na strehi pa velikokrat res ni rešitve. Samo potrebuješ kako uro ali dve meritev.
Ja, v enem primeru sem rešil problem na ta način. Pod streho je bil Nanos prešvoh, da bi nagajal :)

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 03, 2011 19:48 
Jaz imam isto težavo. Signal in kvaliteta na 100% in še vedno se pojavljajo kockanja. Možno da se motita 27 z pohorja in goričkega. Ali pa imam preveč signala?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 06, 2011 0:23 
Da ne odpiram novo temo. Sprejem dveh različnih K32.

Tisti teden, ko je bil Eurosong, so vklopili oddajnik Stoperce K32, ki ga imam skoraj pred nosom. Na istem kanalu sem do tedaj sprejemal testni signal s Trdinovega vrha. Po skeniranju sem opazil, da sta pri meni regionalca RTS in TELE M, kar se mi je zdelo normalno, saj sem v območju Vzhod. Na standardni poziciji antene nisem imel signala. Pravzaprav jakost je bila maksimalna, kvaliteta pa nezadostna. Anteno sem moral obrniti proti oddajniku, pa tudi v tej smeri mi je delno zbijal kvaliteto signal s Trdine (vsaj tako predvidevam, ali pa kaj drugega). Oddajnika sicer ne vidim, ker je še en hrib vmes. Najhuje pa mi je bilo, ko sem opazil, da mi je ta vklop K32 povzročil težave pri sprejemu K27 s Pohorja. Vsakih 5-10 sekund je slika za trenutek zmrznila in slišali so se tudi poki. Nobeno sukanje ni pomagalo. Po enem tednu je spet bilo vse OK.
Zavedam se tega, da je zadeva začasna in ne zganjam nobene panike. Programe na K32 lahko gledam le z domačega oddajnika in z anteno usmerjeno v to smer, občasno pa sta oba indikatorja na CTju rdeča, kljub vrednosti 97/90 in sprejem ni mogoč. Nekaj je le narobe, saj se tudi drugi sokrajani pritožujejo, tudi tisti, ki s Trdino nimajo nobene zveze.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 08, 2011 19:31 
Jaz sem rešil problem z motnjami. Obrnil sem anteno proti Lendavi in sedaj je mir. Upam, da za vedno.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited