Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 13:56

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 40 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 04, 2011 21:38 
Bil na podstrešju, preizkusil vsako anteno posebej in vsaka nekaj ulovi. V glavnem so trije različni MUX-i (po mojem laičnem znanju) - vedno najde vse slovenske kanale pa še dodatno razne pinke, vaš tv in pdb. Skratka vse kar je v SLoveniji.

Ena antena je obrnjena proti krvavcu in lovi tudi avstrijske (4 komade). Ostalega ne najde, z ojačevalnikom ali brez.

Anten je pet, dve proti Nanosu, dve proti Krvavcu in ena nekam vmes med Krimom in Nanosom - glede na ogled. Proti Hrvaški ni nobene, tako da nisem ujel nič.

Sem pa ugotovil, da imam širokopasovni ojačevalnik.

Štanga z antenami gre dol s strehe, za kasneje imam še vedno dodaten drog s satelitsko in dodatno širokopasovno anteno proti Krvavcu. S to se bom ukvarjal kasneje :lol: Takrat pridem spet po nasvet.

Hvala za nasvete, če ima še kdo kakšen nasvet preden podrem monstruma na strehi, pa na dan z besedo. :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 05, 2011 0:24 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
Ena antena je obrnjena proti krvavcu in lovi tudi avstrijske (4 komade). Ostalega ne najde, z ojačevalnikom ali brez.

Anten je pet,..., dve proti Krvavcu
???

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 05, 2011 14:58 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Dve bosta verjetno VHF in UHF.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 05, 2011 18:05 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Citiram:
Citiram:
Ena antena je obrnjena proti krvavcu in lovi tudi avstrijske (4 komade). Ostalega ne najde, z ojačevalnikom ali brez.

Anten je pet,..., dve proti Krvavcu
???
Kaj pomenijo ti vprašaji? Stari antenski sistemi v Prekmurju so bili sestavljeni iz 6 anten. Ena VHF in ena UHF v isto smer za: Pohorje, Sljeme in Schöckl.
Kje se pa nahaja @dule17 pa ne vem.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 05, 2011 18:20 
Lokacija je Domžale.

Ja res, dve anteni sta VHF in ostale tri UHF. Za Krvavec in Nanos sem prepričan, čudno se mi zdi da nobena ni obrnjena proti Krimu.

V vsakem primeru, preveril sem, zdaj pa se bom poslovil od anten. :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 06, 2011 1:13 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Lej jaz iz tega kar si napisal čisto nič ne vem.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 07, 2011 20:37 
Ok, kje sem bil pomanjkljiv?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 08, 2011 13:42 
Moj nasvet bi bil: preden podreš monstruma na strehi pokliči strokovnjaka, ki ti bo zrihtal inštalacijo za digitalni sprejem.
Da ne boš potem še enkrat drog postavljal.... Običajno ni res, da je za digitalni sprejem veliko kanalov dovolj že ena antena. Že MuxA se razlikuje od regije do regije (mislim na vsebino) - jaz recimo dobim Center in Vzhod, oba z lepo sliko, tako da se splača malo potrudit s sprejemom iz različnih smeri.

Nekaj anten bo lahko ostalo (verjetno 2xUHF), mogoče tudi ŠPO, sigurno njegov napajalnik. Sedaj bo lažje in ceneje rihtat, ko že imaš vse gor.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 09, 2011 11:16 
Se strinjam, da ne bi podiral, če bi anteno rabil.

Imam IPTV, poleg tega droga imam na drugi strani hiše še en drog, kjer je že satelitska in še ena antena, če bom slučajno še rabil.

Zanimalo me je samo, kaj dejansko se ulovi na te antene in sem pač ugotovil, da ni nobene dodane vrednosti IP televiziji. Kar se tiče obstoječega stanja. S kakšnimi popravki bi se dalo marsikaj ujeti, ampak se mi pač ne izplača.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 09, 2011 14:21 
Aja, če maš IPTV pol pa OK...
Slaba stran IPTV je samo, če rabiš več kot dve TV (pri DVB-T pa ni problem delit signal).


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 40 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited