Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 10:35

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 23, 2011 20:08 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Baresi tvoji prispevki kažejo na osnovno nerazumevanje antenske tehnike. Za laika bi bilo to ok za nekoga ki je "antenar 25 let" pa nesprejemljivo.
Za sprejem mora biti zadostno razmerje signal/šum. Ă

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 23, 2011 20:47 
Homer!
HP 8753 ni "digitalna igrača", kar se tiče starosti, pa mislim da sem starejši od tebe. Pa niti ni bitno. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 23, 2011 21:01 
[quote="drugiboksar"]Baresi tvoji prispevki kažejo na osnovno nerazumevanje antenske tehnike. Za laika bi bilo to ok za nekoga ki je "antenar 25 let" pa nesprejemljivo.
Za sprejem mora biti zadostno razmerje signal/šum. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 23, 2011 22:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
In koliko je v Slo laboratorijev, kjer bi se dalo izmeriti anteno in bi ga lahko dobil na razpolago kar tko na lepe oči? V dveh sem bil in na strehi elektro faksa, kjer so tudi to merili.
Me pa zanima kaj si počel vsa ta leta, da niti osnov RF sprejema ne poznaš, pa kljub temu pametuješ.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 24, 2011 8:49 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: Po Jan 19, 2004 20:30
Prispevkov: 485
Pozabil si da moda na škatli od antene pisati tudi FullHD in 3D-Ready,
ter 0,2dB šuma, kot na LNB-Jih.
Citiram:
Torej tako....
Narediš antenco v obliki krožnika (tistega desertnega), ki ima sama kake -5dB dobitka, dodaš ojačevalnik od 35 dB,
zapakiraš v lično škatlo z napisom "Specialno za DVB-T" s pripombo "dela tudi na MPEG4 in super veliko ojačenje,
ki vam zagotavlja odličen sprejem v vseh pogojih".
Za prodajo pa izbereš kakega trgovca kot je Mercator, Tuš, Špar, ......
Izdelek prodajaš na policah zraven zelenjave in uspeh je zagotovljen.

Kaj danes kupimo? Solato, krompir, dve limoni, ..... in eno anteno od 30 dB!
In odideš domov z nasmehom in mislijo: "butlji tisti ki postavljajo tiste rogovile na strehi"

_________________
Alergičen na športne kanale


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 24, 2011 9:11 
Še dobro da obstajajo takšni kot je Tehnični da komu odprejo obzorja in povejo resnico pa tudi svoje ugotovitve delijo brezplačno drugim.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 24, 2011 11:20 
Kar se mene tiče, bi za takle primerjalni test Tehnicnemu z veseljem stisnu za gajbo pira, če bi le imel možnost, ker je tale hip najboljši primerjalni test anten, ki sem ga dosedaj videl. Pa hvala bogu, da je sam določil zmagovalca, saj je konec koncev sam plezal po strehi, in ker nisem zasledil, da bi bil prodajalec neke znamke anten, mu ne morem očitat pristranskoti. Slava mu. Na podlagi njegovega ljubiteljskega truda lahko razmišljam katero anteno kupit. Baresi, tvoje nestrinjanje pa lahko zgolj vzamem v vednost, ampak mi pa v ničemer ne pomaga pri odločitvi za nakup. Morda v primeru, ko boš tudi sam predočil kako podobno tabelco. Prispeveki Tehničnega in njemu podobnih karakterjev nam potrošnikom pomagajo pri pravilnem zapravljanju denarja. Moje skromno mnenje, pa brez zamere.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited