Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 11:22

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 01, 2011 16:12 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ne vem v čem je point citiranja sprejema DVB-T iz regij, ki niso digitalizirane in dela le nekaj oddajnikov verjetno manjših moči na nekih pomožnih antenskih sistemih.

To je približno situacija, ki smo jo imeli tukaj pred 3.decembrom 2010. Se pravi sprejem naših MUXov brez težav, italijani pa so bili vidni iz lokalnih oddajnikov. Sedaj je situacija popolnoma drugačna in nas motijo oddajniki, ki so 150 km daleč (+/-).
Tedaj sem sprejemal tudi oba hrvaška MUXa (28K in 53K). Nato "buuum" Italijani naredijo switch OFF analogne in ON DVB-T z vemi megawati, ki jih premorejo in na vseh frekvencah. Hrvate povozijo za "malo malico", Norkring izbrišejo iz obličja zemlje .........

To kar govoriš, da je možno izločiti motnje z izklopom antene obrnjene proti Italiji, sicer drži, a ne povsod in ne vedno..

Včeraj dopoldan je bil "mrknjen" oddajnik na Belem križu. Poskusil sem sprejemati Nanos z anteno proti Nanosu (eno edino). Nanos "na krožniku" popolna vidljivost. Retzultat signal 0 in kvaliteta 0. Torej popolna interferenca.

Danes dopoldan situacija polnoma drugačna (beri nikakršna propagacija čez morje proti zahodu). Nobenega problema s sprejemom tako Nanosa, kot tudi celo 31K (Kuk, Trstelj?).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 02, 2011 19:29 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Ne vem v čem je point citiranja sprejema DVB-T iz regij, ki niso digitalizirane in dela le nekaj oddajnikov verjetno manjših moči na nekih pomožnih antenskih sistemih.
Point je v tem, da zaenkrat ni motilcev na naših (slo kanalih) iz osrednje in juga Italije, vsaj kar se tiče otoka Krka. Ker potem bi tam še lovili kopico analognih programov iz Italije, pa jih ne. Razmere drugje pa ne poznam. Pa tudi po vklopu vseh dig. kanalov, je Krk dovolj zaščiten (vsaj turistični kraji ob obali, razen morda skrajni JV otoka), da sprejm z Učke in Nanosa tam ne bo moten. Sicer pa v prvem postu "Geozadetek" ne poroča o sprejemu niti enega Ita. programa. Za Hr. muxe ima pa Krk še svoje oddajnike (4 za mux A, eden za vse tri - A,B,D), tko da tle ne bo taka štala, kot v zahodni Istri in v Dalmaciji.

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 06, 2011 10:00 
Naš kamp ( Glavotok ) se nahaja malo od Malinske naprej, SZ del otoka. Razgled imamo na Reko in Cres. :)
No, po ročnem skeniranju sem dobil naslednje kanale...
Na kanalu 27:
SLO 1
SLO 2
SLO 3
POP TV
KANAL A
INFO TV
KOPER
TV PRIMORKA

Na kanalu 28:
HTV1
HTV2
RTL TV
NOVA TV

Na kanalu 29:
KANAL RI
TV ISTRA
RITV
TV NOVA
SPORTSKA TELEVIZIJA
KN
CMC

Na kanalu 66:
TV3
PINK SI
Norkring MUX B

Nekje vmes se pojavijo tudi HTV3 In HTV4, RTL2 in DOMA TV. Italijanskih kanal ni niti enega ( če odštejemo TV Koper ).

Te kanale ulovimo z navadno sobno anteno, obrnjeno nekako proti Reki ( moja ocena :) ) Slika je super in motenj ni veliko. Le če hočemo gledati naprimer TV3 na kanalu 66, je treba malo obrniti anteno in tako postanejo "kockasti" programi na kanalu 29. In obratno. Oziroma če ne premikam antene ne ulovim signala na 66 kanalu.
Se da to urediti na kakšen enostaven način, da bi brez prestavljanja lovili vse kanale? Bi bil s "hišno" anteno boljši sprejem?
LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 06, 2011 12:43 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Počakaj, da gre naš mux B iz k66 na nižji kanal, pa ti verjetno ne bo treba obračat antene, ali pa postavljat zunanje (s katero bi bil sprejem verjetno boljši)... Ă

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 27, 2011 13:11 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Sprejem italjanskih programov v Crikvenici (nasproti otoka Krka pod Velebitom), vendar signali niso stalni:
Citiram:
Ja sam u Crikvenici i kod mene prijem ovisi jako o vremenskim prilikama. Lovim muxeve sa dvije pozicije u provinciji Padova, sa Monte Vende i Monte Madonne. Jedini stabilni mux kojeg uvijek primam je Raijev mux 1, koji emitira na VHF-u. Do sad nisam uspio uloviti ni jednu drugu poziciju u Venetu.

Popis vidljivih mux-eva u Crikvenici:
05 Rai Dvb 1 (Veneto)
26 Rai Dvb 3
32 Telepadova Dvb
36 Mediaset Dvb 2
39 Telechiara Dvb
40 Rai Dvb 4
43 Tva Vicenza Dvb
61 Antenna 3 Nord Est Dvb

video: http://www.youtube.com/watch?v=ygeY8jx9yTY (Prijem Talijanskih TV programa u Crikvenici, 18.5.2011)

vir: NoviSF.com

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Maj 27, 2011 14:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Do Monte Madonne zelo podoben profil in enaka razdalja kot pri meni 10km SV od Kranja, le da je Blegoš bližji in skoraj enkrat višji :). V primeru Crikvenice najprej čez Krk, nato pa čez celo Istro.

Slika
Crikvenica

Slika
Velesovo

Skratka nič posebnega

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Jul 21, 2011 11:30 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
V Zagrebu in še nekaterih večjih hr. mestih spet testirajo LTE tehnologijo (brezžični net) na kanalih nad 60, ter motijo sprejem našega muxa B.
Citiram:
VIP je ponovno ukljucio odasiljac na 800 mhz, a za sljedecu godinu najavljuju i komercijalno koristenje, sto znaci da cemo se sa sirenjem mreze i postavljanjem novih odasiljaca polako poceti pozdravljati sa pracenjem slovenskog MUX-a B ukoliko Slovenci ne prijedju na nizi UHF kanal...

24sata TV je, kao tvrtka koja nudi multimedijalni sadržaj, najbolji test komercijalnih mogućnosti LTE tehnologije koja će Vip korisnicima u Hrvatskoj biti dostupna iduće godine. LTE tehnologija na 800 MHz će Vip korisnicima diljem Hrvatske omogućiti jednaku kvalitetu surfanja i znatno veće brzine prijenosa podataka, sumjerljive onima u urbanim gradskim središtima. Naime, prelaskom analogne na digitalnu televiziju osloboĂ°ene su televizijske frekvencije koje Vipnet, prvi u Hrvatskoj, koristi za tehnologiju četvrte generacije.
(vir: NoviSF.com / Vip.hr)
Včasih zgleda, da kdo testira in moti tudi pri nas, glede na to, da je k64 "poln kock", sploh v večernih urah. :mrgreen:

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 22, 2011 7:37 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Ma nej se naši spokajo čimprej dol s kanalo >60, bolj za njih in za publiko.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 24, 2011 23:57 
Verjetno je mozno, da se na nasi strani Jadrana (Istra) med sabo motita dva signala na istem kanalu, ki sta (ce sem pravilno informiran) v SFN? Govora je o Mediasetu na K36 (pravzaprav cel mediaset), ki oddaja na Piancavallu in Monte madonni. Ker v nasprotju z ostalimi programi oz. kanali, ki so iz Piancavalla stabilni, Mediaset le obcasno deluje, pa se to precej kocka.


Sicer pa, ce slucajno kdo rabi, prodam Inglar Bigstar. Sicer solidna antena, ampak jo zaradi spremembe mikrolokacije antene ne spravim vec na svoje mesto zaradi malo vecje obilnosti :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 16, 2011 8:44 
Odsoten

Pridružen: To Avg 16, 2011 8:21
Prispevkov: 32
Lep pozdrav vsem skupaj.
V campu pri Poreču imamo prikolico,Imam Total TV,s katerim ni problemov.Digitalna TV pa nočna mora.Lani sem v glavnem brez problemov lovil hrvaške programe,kanal 58,slovenskih nisem uspel dobiti.
Letos spomladi sem dobil slovenske,hrvaških(kanal osemindvajset) nikakor.OK.Bil sem samo za vikende in se nisem preveč poglabljal.Zdaj sem trenutno na dopustu in zadeve sem se lotil bolj resno.Kupil sem še eno anteno,delilnik in ojačevalec pri profesionalcu v Ljubljani.Vse sem montiral in neverjetno, takoj sem dobil slovenski Mux-a(kanal 27) in 4 hrvaške(kanal osemindvajset).Ampak to je trajalo cele 4 dni,brezhibno ob vsakem času,napeljal sem še k sosedu.In potem kar naenkrat ni bilo hrvaških in nato še slovenskih programov.Zdaj 4 dni nisem skoraj dobil signala.Sem obupal,ampah danes zjutraj presenečenje,vse spet dela brezhibno,jakost signala 100,kvaliteta dobra(to je max: slaba,običajna,dobra)
Ima kdo kakšno razlago?
Moja razlaga,kmečka,morda smešna: veter???
Ko mi je vse delovalo je 4 dni pihal severni veter,ko ni delovalo 4 dni jugo in danes zjutraj spet severni veter.Ne se smejat, enostavno ne vidim druge razlage.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited