Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 10:20

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 16, 2011 12:59 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Odgovor je ITALIJANI. Ob južnem vetru pred vremensko fronto so propagacije iz Italija močne ob burji po vremenski fronti šibke.

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 16, 2011 13:15 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Točno tako!
Ob toplem vremenu se nad morjem ustvari plast različno segretega zraka, ki deluje kot nekakšen valovod. Tedaj je propagacija od sosedov izredno dobra in seveda prihaja do motenj. Ob hladnejšem vremenu in burji, te plasti ni in do teh pojavov ne prihaja.

Poleg vplivov zaradi vremena, so tudi odvisni od ure. Tako so ti pojavi bolj izraziti popoldan, kakšno uro po sončnem zahodu pa se propagacija močno zmanjša. Včasih so te spremembe tako hitre, da imaš občutek, kot bi sosedje izklopili oddajnik.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 17, 2011 8:40 
Odsoten

Pridružen: To Avg 16, 2011 8:21
Prispevkov: 32
Torej včeraj je veselje trajalo cca 5 ur,potem pa mrk vseh programov.
Ponovno slovenski programi z motnjami nekje od 21.oo naprej,hrvaški nula.
Ali je sploh možno zadevo urediti,da bi delovala brezhibno?Pripravljen sem tudi kar nekaj investirati,bi pomagal obisk strokovnjaka s kakimi merilnimi napravami,ali pač enostavno ne gre?
P.S.Danes zjutraj, ob isti uri kot včeraj,ne dela nič.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 17, 2011 21:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nekaj se da narest, še anjveč če imaš kako naravno oviro proti Italijanom in da je od tam še odprto proti Nanosu. Vsekakor pa najti optimalni signal iz Nanosa in Učke, odvisno od terena v smeri oddajnikov imaš lahko ob premiku za 30cm zares veliko močnejši ali šibkejši signal.
Potem nekaj prinese dobra antena, če imaš sedaj logaritemco se splača dat nekaj € za pošteno anteno, potem je pa tu še možnost 2 anteni ena ob drugi v isto smer.
Ja, dober strokovnjak z izkušnjami, ne kak pametnjakovič z nekaj ničvredne teorije, bi ti lahko veliko naredil, še zmerom pa, ko se pojavi kanal nad morjem praktično ni rešitve.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 19, 2011 10:04 
Odsoten

Pridružen: To Avg 16, 2011 8:21
Prispevkov: 32
Slika
Slika

Takole imam.Je kje kaj narobe,pred antenama so drevesa,prav v sredini obeh anten je drevo(steblo)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 19, 2011 12:22 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Ne vem če je dobro za sprejem, da sta anteni tako skupaj, saj je priporočena min. razdalja med uhf antenami cca. 80 cm (razn če bi šlo za čisto kontra smer). Tudi sat. krožnik tik za oz. nad "smrekcami" verjetno vpliva na kvaliteto sprejema?!

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 19, 2011 21:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ni to ne vem kaj narobe, pa tudi eno drevo ne pomeni ne vem kaj, sploh če je drevo med antenama.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 19, 2011 21:55 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Dobro bi bilo če bi slikal še ojačevalec kako je zvezano. Predlagam da kupiš dve anteni inglar 4043 poiščeš optimalno lokacijo za vsako ( ena slo druga cro) tako da bo vsaka posebej delovala brezhibno. Anteni združiš z navadnin dvovejnim delilnikom. Ă

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 19, 2011 22:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pri taki usmeritvi in sosednjima kanaloma je to skorajda edina rešitev. Povdaril pa bi, da je treba za vsako anteno najti optimalno lego (brez povezave z drugo).
Je pa še nekaj, če imaš nehomogen signal, kar ga zaradi ovir pred anteno verjetno imaš, velja izprobati različne tipe anten, včasih je med dolgo yagico in ala 4043 zelo velika.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 20, 2011 10:46 
Odsoten

Pridružen: To Avg 16, 2011 8:21
Prispevkov: 32
Najprej hvala vsem za trud.
Zgornja antena je stara(podedovana od prejšnjega lastnika prikolice) in naj bi bila usmerjena za slovenske programe.Spodnja je nova in sem jo kupil pri profesionalnem monterju v Ljubljani skupaj z škatlico pod antenami,ki ima dva vhoda in en izhod.Ta naj bi bila usmerjena za hrvaške programe.Škatlica pod antenami(žal se trenutno ne spomnim kako se imenuje) ima nastavitve od 5-20 db in ko sem anteno preizkušal kar na baldahinu,mi je našel maximalen signal samo v primeru,da sem nastavil na 20db.In ker mi je vse delovalo 4 dni brezhibno ob vsakem času,sem predvideval,da sem montiral v redu.
Sem si pa očitno narobe tolmačil pomen usmeritve anten,saj ko mi je signal izginil in sem na novo poizkušal ujeti signal npr.slovenskih programov,sem videl,da vpliva na signal tudi to,če premikam drugo anteno,ki naj bi bila "izključno" za hrvaške programe.
Zdaj se slovenski še pojavijo sem ter tja ,hrvaških pa ni že več dni.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited