Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 0:57

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 159 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 516 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 06, 2007 14:23 
Citiram:
Citiram:

To bom verjetno tudi nabavil.....glede na to, da SLO1,2 in VTV iz Plešivca dobim
čisto solidno z Iskrino sobno anteno za 16 Eur, upam , da bom tudi DVB-T signal ujel.
Preden boš kupoval kakšno DVB-T kartico oz stick preveri če je mogoče pri tebi dobitii kakšen DVT-T signal (naš ali pa avstrijski), ker to da lhko loviš analogni signal z nekega oddajnika še ne pomeni da boš lahko lovil tudi digitalni signal z istega oddajnika.
Ja saj, kako naj preverim.....nobeden v tem našem koncu, katere poznam, nima pojma
o DVB-T, kaj šele , da bi kaj preverjal....če maš kakšno idejo...
Drugače me je pa s tem malo Kosinus razdražil, ko je napisal, da je v Šempetru(Savinjska d.) brez problema dobil signal.....iz Šempetra sem oddaljen cirka 15km po cesti proti Zasavju.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 06, 2007 14:36 
Citiram:
Citiram:
Citiram:

To bom verjetno tudi nabavil.....glede na to, da SLO1,2 in VTV iz Plešivca dobim
čisto solidno z Iskrino sobno anteno za 16 Eur, upam , da bom tudi DVB-T signal ujel.
Preden boš kupoval kakšno DVB-T kartico oz stick preveri če je mogoče pri tebi dobitii kakšen DVT-T signal (naš ali pa avstrijski), ker to da lhko loviš analogni signal z nekega oddajnika še ne pomeni da boš lahko lovil tudi digitalni signal z istega oddajnika.
Ja saj, kako naj preverim.....nobeden v tem našem koncu, katere poznam, nima pojma
o DVB-T, kaj šele , da bi kaj preverjal....če maš kakšno idejo...
Drugače me je pa s tem malo Kosinus razdražil, ko je napisal, da je v Šempetru(Savinjska d.) brez problema dobil signal.....iz Šempetra sem oddaljen cirka 15km po cesti proti Zasavju.
recimo če ima kdo okrog tebe LCD z vgrajenim DVB-T MPEG-2 tunerjem.

Mogoče ne bi bila slaba ideja če bi kateri časopis oz revija šel malo testirat po Sloveniji kje se vse da dobiti RTVSLO DVB-T signal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 06, 2007 20:30 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
antonov, gledaš VTV s Plešivca na K52? Potem ti ne bo problem dobiti DVB-T signal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 07, 2007 8:11 
Očitno je , da nimam veliko pojma o DVB-T....... Včeraj sem nabavil takole zadevo:
http://www.mimovrste.com/artikel/268002 ... -hybrid-fm
analogni tuner dela, radio tudi, pri DVB-T se pa konča.......signal na 66.kanalu je,
sicer res ni močan, ampak vseeno sem pričakoval, da mi bo našlo kanale, oziroma zvok.
Z original softom CyberLink Power Cinema mi skenira do 95%, nakar nekaj najde in ne
premelje več naprej, z DVB Dreamom pa lepo najde signal(66k.,834MHz) pa nobenih kanalov..
ALT pa mi sploh ne požene BDA :? .....kljub temu, da naj bi bila podpora....
Tukaj bi pa res rabu pomoč....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 07, 2007 8:28 
@antonov
Kokšen level in quality imaš v DVBDreamu ter kakšno anteno uporabljaš ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 07, 2007 8:36 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Na forumu opozarjamo in opozarjamo, pa opozarjamo in še naprej opozarjamo, pa opozarjamo in opozarjamo, da imamo pri nas mpeg4 standard na DVB-T in ne mpeg2 in da ne kupujte sprejemnikov, ki ne podpirajo mpeg4. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 07, 2007 9:53 
Kvaliteta 100%, nivo od 60 do 100....lučka kar stabilno zeleno sveti, kar naj bi pomenilo
dober signal.

@Sadjevc
To kar si ti napisu jaz vse vem, verjetno pa veš, da se da prepričat MPEG-2 sprejemnike,
da prebavijo MPEG-4(softversko in ni menda samo en primer)
Drugače pa ni panike, tako in tako je samo na preikušnji in ga bom verjetno nesel
nazaj, ter vzel trdi disk, ki ga "nujno" potrebujem....tako neumen pa spet nisem,
da bi kar v plitko vodo skoču. :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 07, 2007 11:56 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Signal je super (dokler je kakovost na 100%, je vse v redu). Samo še CoreAVC namesti in ga izberi kot H.264 dekoder v DVBDreamovih nastavitvah, pa si na konju.

Druga možnost je ProgDVB + Elecard AVC plugin za ProgDVB.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 07, 2007 13:16 
@antonov
Kako imaš nivo od 60 do 100 % običajno so nihanja signala le od 5 do 10 %

@Kosinus
lahko imaš kakovost 100% pa nimaš zadosti nivoja DVB-T signala ti DVB-T kartica oz DVB-T sprejemnik ne najde nič programov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 07, 2007 15:49 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ni varijante, da bi imel slab nivo in 100% kakovost!
Lahko pa imaš npr 60% nivo in 100% kakovost.
V tem primeru pa bi moral program najti vse programe.

Probaj tako kot ti je Kosinus svetoval:
Citiram:
Druga možnost je ProgDVB + Elecard AVC plugin za ProgDVB
Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 159 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 516 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited