Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 09, 2024 10:44

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 159 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 17 8 9 10 1116 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 23, 2007 14:56 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Avg 25, 2006 7:52
Prispevkov: 23
No to je blo verjetno namenjen v glavnem meni, izgleda da sem preveč pričakoval oz sem razvajen od slike iz Lastovke. :?

Za interlacing se strinjam da mi manjka, a ga ne najdem v nastavitvah.

Sem pa ravnokar "telovadil" še z DVBDream-om - ta mi pa začuda sploh ne najde kanalov?!? Ob instalaciji sem izbral DVB-T Evropa; sedaj ni nobene druge izbire - a je to mogoče vzrok?

LP, Frenk


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 23, 2007 15:17 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Lastovka ne more imeti nič boljšo sliko kot DVB-T (če govorimo o Slo programih)
Razlika je edino v tem, da imaš tam STB, tu pa to počneš preko računalnika, kjer nimaš dovolj dobro nastavljen program.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 23, 2007 17:17 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Avg 25, 2006 7:52
Prispevkov: 23
Ja to je verjetno res in tle dam prov Tehničnemu ko pravi o paradoksu da relativno enostavne namenske napravice (ala STB) bolje predvajajo video kot pa sofisticiran PC z veliko večjo procesno močjo...

Strinjam se da pri digitalnem signalu kartica sama ne vpliva na kvaliteto slike. Za analogni signal pa to najbrž ne drži in tu se tale hibridna kartica LV3H ne izkaže najbolje: signal TVSLO2 iz kanala 21 iz Krvavca direktno na TV je bil pri meni vedno najlepši, če ga gledam sedaj čez PC pa je bistveno slabši (so noter kar ene interference).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 23, 2007 19:31 
Citiram:
Sem pa ravnokar "telovadil" še z DVBDream-om - ta mi pa začuda sploh ne najde kanalov?!? Ob instalaciji sem izbral DVB-T Evropa; sedaj ni nobene druge izbire - a je to mogoče vzrok?
Še enkrat inštaliraj(po default), nato izbereš "opcije", klikneš na "komponente", zaženeš
"BDA native", greš nazaj v "opcije", izbereš "DISEqC", "dodaš satelit", ki je "DVB-T Europe"
in "skeniraš".......seveda moraš izbrati tudi "kodeke". :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 23, 2007 20:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Odpletanje pa lahko dela kodek ali Winsi. Pri slednjih lahko izbiraš med različnimi potmi iz dekoderja do grafične. ProgDVB vse to alhko nastavljaš, samo se niti ne spomnim več, sploh ga pa že več kot leto nisem zagnal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 24, 2007 9:36 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Avg 25, 2006 7:52
Prispevkov: 23
Citiram:
Še enkrat inštaliraj(po default), nato izbereš "opcije", klikneš na "komponente", zaženeš
"BDA native", greš nazaj v "opcije", izbereš "DISEqC", "dodaš satelit", ki je "DVB-T Europe"
in "skeniraš".......seveda moraš izbrati tudi "kodeke". :wink:
Mislim da sem tako imel že nastavljeno, a sem vseeno še enkrat probal po Anotonovem receptu in spet nič - no channels found :!: :?: :?:
Sedaj imam pa zaenkrat zadosti DVB-T - kartico bom spakiral in jo zamenjal za koristnejše zadeve.
Kljub vsemu je danes praznik in se moram malo bolj posvetiti družini ne pa da samo "šraufam" :wink:
Hvala za vse nasvete in vesel božič vsem skupaj!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 25, 2007 15:32 
Odsoten

Pridružen: Sr Jul 27, 2005 13:36
Prispevkov: 589
Jest uporabljam DVB Dream pa zadeva še nekako funkcionira. Edini problem je, da je vse s premajhno ločljivostjo. Moralo bi pa delovati v polni ločljivosti, tako kot deluje na TV-ju. V programu pa ni nobene možnosti za nastavljanje ločljivosti. Možno pa je, da je vsemu ovira USB.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 25, 2007 20:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kakšen USB tuner to imaš. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 26, 2007 8:48 
Odsoten

Pridružen: Sr Jul 27, 2005 13:36
Prispevkov: 589
Imam: "Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick"

Usb je verjetno glavno ozko grlo, da bi zadeva prebavljala višjo ločljivost. Mi pa ni jasno, kako lahko pri novejših propagirajo HDTV.
Analogno pa deluje v polni ločljivosti, čeprav ni slika ravno na naj ravni.

Svojega softvera pa itak še dolgo ne bodo naredili v takšnem stanju, da bi bilo uporabno.

Sicer sem pa to nabavil samo za igračkanje, da sem videl, kako zadeva funkcionira.

Na pravem TV-ju se pa itak bolje obnese.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 26, 2007 10:45 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
USB ozko grlo? USB 2.0 zmore 480 Mbit/s. Upam, da nimajo te naprave še USB 1.1.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 159 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 17 8 9 10 1116 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited